Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 24 kwietnia 2024, o 02:23

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat elektryki. Tematy Car Audio, Navi, Video itp. omawiane są w innym dziale.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 lutego 2006, o 23:15 
Witam,
Potrzebuje odlaczyc i wyjac akumulator, gdzies na pol godzinki - aby sprzeglo odpowietrzyc. Czego moge sie po takiej operacji spodziewac?

Jak zostawilem na caly dzien auto na swiatlach, to tylko do radia musialem kod wprowadzic, a auto sie tak rozladowalo, ze nic nie wyswietlalo absolutnie i pilot nie dzialal.
Problem mam taki, bo nie mam tej karty z jakimis kodami i troche sie boje tej operacji. Moze na jej czas warto akumulator podlaczyc za pomoca kabli rozruchowych, aby kompletnie nie padlo. Czy mozliwe, ze mi umobilizer sie rozkoduje i po jakim czasie to moglo by zajsc? Czy jak odlacze akumulator to od razu? - czy tez moge go sobie spokojnie wyjac i kable podlaczyc?


Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lutego 2006, o 23:29 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Radio "zapomni" kod (bedziesz musial podac na nowo)
Jezeli masz komputer pokladowy to wszystkie rzeczy ktore on "pamieta" sie wyzeruja
Licznik kilometrow "dziennych" sie wyzeruje
Motronic "zapomni" wyuczonych parametrow (po jakims czasie jezdzenia znowu sie "nauczy")
Immobilizer nie robi nic, jest mu to obojetne, po podlaczeniu baterii funkcjonuje jak zawsze.
"automatyczne" otwieranie i zamykanie szyb idzie w "zapomnienie" musisz na nowo "zaprogramowac"

:roll:


To chyba wszystko co Ci sie "przytrafi" po odlaczeniu baterii.Nastepuje to wszystko natychmiast po odlaczeniu napiecia.Nie ma tam zadnego czasu na "przelaczenie".





SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lutego 2006, o 23:30 
Dzieki - z tymi stratami, to jakos przezyje:))
Balem sie, ze imobilizer sie rozkoduje i bede autko do serwisu holowal.

Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lutego 2006, o 23:34 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Nie moze sie rozkodowac.
Po podlaczeniu baterii, jest tak jak byl wczesniej, wsiadasz wsadzasz klucz do stacyjki i IMMO odpytuje nadajnik z klucza o kod, jak pasuje to auto odpala - to wszystko.




SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2006, o 09:53 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
SirAdam napisał(a):
Radio "zapomni" kod (bedziesz musial podac na nowo)
Jezeli masz komputer pokladowy to wszystkie rzeczy ktore on "pamieta" sie wyzeruja
Licznik kilometrow "dziennych" sie wyzeruje
Motronic "zapomni" wyuczonych parametrow (po jakims czasie jezdzenia znowu sie "nauczy")
Immobilizer nie robi nic, jest mu to obojetne, po podlaczeniu baterii funkcjonuje jak zawsze.
"automatyczne" otwieranie i zamykanie szyb idzie w "zapomnienie" musisz na nowo "zaprogramowac"
SirAdam


Automatyczne otwieranie i zamykanie szyb.
Czy chodzi o to, że jak sie pociągnie klamke to szyba się trochę odsuwa?
I czym to się programuje?

Pozdrawiam

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lutego 2006, o 09:57 
Chodzi o to, ze jak sie wcisnie to jedzenie do konca. Programuje sie tak, ze raz trzeba przytrzymac przyciski przez caly czas jazdy szyby.

[ Dodano: 2006-02-19, 00:51 ]
Z tym programowaniem, to inaczej jednak jest :

Think you need to re set it. Sumit like

1. move window down to bottom.

2. Hold button down at the bottom until you hear a clunk

3. move window all the way to the top

4. Hold button up at the top until you hear a clunk and that is it reset (I think)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2006, o 08:30 
No ja w sobote wyciagnalem aku. Odkrecam mase no i jeden z kabli na chwile sie od niej odlaczyl i potem znowi zwarl. No i w tym momencie...cos zaczelo pracowac w silniku, cos jakby silnik, pompa-nie mam pojecia. Obroty powoli wzrastaly. Trzymalem tak chwile i rozlaczylem. Po ponownym polaczeniu kabla z minusem znowu zaczelo to pracowac. Co to jest? Jakas pompa wody elektryczna, moze?
Wogole to jeszcze autem nie jezdze wiec aku mi sie rozładował i przestało działać opuszczanie szyb przy otwieraniu drzwi. Lacze oba te fakty razem ale moze nieslusznie, zobaczymy. A co z tym programowaniem szyb, o co chodzi?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lutego 2006, o 23:23 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
cezzar napisał(a):
...cos zaczelo pracowac w silniku, cos jakby silnik, pompa-nie mam pojecia.



Tak jak piszesz, to jest dodatkowa pompa wodna.
Siedzi mniejwiecej pod akumulatorem.




cezzar napisał(a):
A co z tym programowaniem szyb, o co chodzi?



Jak juz podlaczysz akumulator to
wsiadasz do auta,
zamykasz drzwi,
przekrecasz kluczyk w stacyjce na pozycje 2,
opuszczasz lewa szybe naciskajac caly czas na "guzik"
jak dojedzie do dolu to trzymasz jeszcze 2-3 sekundy
puszczasz "guzik"
teraz jedziesz z szyba do gory, rowniez trzymajac caly czas "guzik" i jak dojedziesz do samej gory to rowniez trzymasz jeszcze przez 2-3 sekundy.
Gotowe.

Teraz jak nacisniesz przez krotka chwile na guzik "w dol" to szyba zacznie samoczynnie jechac ku dolowi, bez trzymania guzika.

W tej calej procedurze chodzi o to zeby elektronika "nauczyla" sie gzie jest dolny ostateczny punk i gdzie gorny, nic innego.

Wyjasnione jasno, czy jeszcze masz pytania ?




SirAdam


PS. acha, to samo robisz potem z prawa szyba - ale to chyba wiadome, no nie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 15:45 
Cytuj:
SirAdam


ciach o programowaniu

Cytuj:
Teraz jak nacisniesz przez krotka chwile na guzik "w dol" to szyba zacznie samoczynnie jechac ku dolowi, bez trzymania guzika.



A nie jest tak, ze jak sie wcisnie (i zaraz pusci), to szyba otwiera sie troche (i tak za kazdym wciśnięciem), a jak sie krotko przytrzyma, to szyba zjezdza do konca?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 16:06 
Ja mam dodatkowy problem. Mianowicie po odłączeniu klemy i ponownym podłączeniu zaczęła świecić się lampka kontrolna poduszek powietrznych. Z tego co wiem to w takim stanie (według instrukcji) poduszki są wyłączone. Aby zlikwidować ten błąd trzeba jechać do ASO i podłączyć się pod komputer (a to oczywiście dodatkowe koszta). Ciekawy jestem czy to normalny stan rzeczy, że lampka taka zapala się przy braku zasilania z akumulatora (taką odp. dostałem w ASO) i czy jest jakiś prostszy sposób naprawy tego problemu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 17:04 
IMO to chore zeby po kazdym odlaczeniu akumulatora jechac do aso usuwac jakies bledy. Jesli tak jest to.... nie dokoncze, bo sie jeszcze ciesze zakupem :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 18:46 
Nie powinno tak być. U mnie był odłączany aku i żadne lampki mi się później nie świeciły.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 23:50 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
defender napisał(a):
A nie jest tak, ze jak sie wcisnie (i zaraz pusci), to szyba otwiera sie troche (i tak za kazdym wciśnięciem), a jak sie krotko przytrzyma, to szyba zjezdza do konca?



Jest tak jak napisales, a czy ja napisalem cos innego ?
No moze nie calkiem to opisalem, ale tak mialem to na mysli :wink:






primerian napisał(a):
Aby zlikwidować ten błąd trzeba jechać do ASO i podłączyć się pod komputer (a to oczywiście dodatkowe koszta).



To fakt, bledy zwiazane z systemem bezpieczenstwa (np. Airbag) mozna tylko Tech2 usunac.



primerian napisał(a):
Ciekawy jestem czy to normalny stan rzeczy, że lampka taka zapala się przy braku zasilania z akumulatora



Nie, to nie jest normalne.




primerian napisał(a):
(taką odp. dostałem w ASO)



Powiedz im ze sa popierdoleni, i niech zmienia zawod, bo na autach to oni sie nie znaja.
Jak beda chcieli to daj im moj adres i numer telefonu.




primerian napisał(a):
czy jest jakiś prostszy sposób naprawy tego problemu.



Najpierw trzeba wiedziec co jest problemem, a to mozna na Tech2 sprawdzic.






SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2006, o 00:08 
Hehe :) przekażę... mam jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwe aby była to wina jakiegoś czujnika z przodu samochodu (miałem tak na początku jak kupiłem samochód, lampka ta włączała się i wyłączała na większym wyboju, aż wkońcu włączyła się na stałe i w ASO mi to usuneli).


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2006, o 00:17 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Czesto "siadaja" kostki polaczeniowe pod siedzeniami.
Najlepiej se "wyciac" i zlutowac kable na stale.Problem - nie wyciagniesz fotela z auta.
Po KAZDYM rozlaczeniu pradu w ukladzie Airbag-ow musisz pojechac na TECH 2 i das blad skasowac - innej metody nie ma.

Czy ten problem z kostakami jest u Ciebie ?
Nie wiem , jedynie Tech2 Ci to powie.
Pamietaj - jak rozlaczysz ta koste to kontrolka sie oswieci i nie zgasnie dopoki nie zkasujesz bledu na Tech2. Czyli za wiele mozliwosci "majsterkowania" nie ma.




SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL