Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 02:48

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj rozmawiamy o sprawach, które nie pasują do innych działów technicznych lub tyczą się całego auta.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: TC/ESP
PostNapisane: 12 grudnia 2005, o 20:05 
Witam,
Wiem, ze moze to zabrzmi glupio, ale nie wiem ktory system posiadam w swojej qpcie. Jak wczesniej mialem opla vectre, to dzialanie TC objawialo sie zapaleniem kontrolki TC na desce rozdzielczej. Tutaj natomiast zapala mi sie kontralka z autem otoczonym 3/4 kolka zakonczonym wskazowka - tak jak w autach innych marek jest oznaczony system ESp - czy to oznacza, ze posiadam system ESP.
Wiem, ze pytanie jest glupie, bo to mozna poprostu sprawdzic. Niestety nie mialem warunkow gdzie mozna by poszalec. Mi sie wydaje, ze to moze byc ESP, bo ingeruje faktycznie przy wchodzeniu w zakret, ale trudno mi byc dokonca pewnym, bo podobno w qpt jest TC+, ktory nie wiem czy sie rozni od TC. Czy moze ktos mi cos poradzic.

Maciek


Góra
  
 
 Tytuł: Re: TC/ESP
PostNapisane: 12 grudnia 2005, o 21:19 
mjaza: nie wiem ktory system posiadam w swojej qpcie

Hmm, a masz pod popielniczka (na tej listewce) taki przycisk z samochodem w trojkacie, ktory pozostawia slady? Bo bedlug instrukcji, ktora mam to jest przycisk do wylaczania ESP. Jesli nie ma tego przycisku, to jest same TC.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: TC/ESP
PostNapisane: 12 grudnia 2005, o 22:51 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2004, o 23:04
Lokalizacja: Wrocław
defender napisał(a):
mjaza: nie wiem ktory system posiadam w swojej qpcie

Hmm, a masz pod popielniczka (na tej listewce) taki przycisk z samochodem w trojkacie, ktory pozostawia slady? Bo bedlug instrukcji, ktora mam to jest przycisk do wylaczania ESP. Jesli nie ma tego przycisku, to jest same TC.


brak wylacznika ESP, czy TC nie musi znaczyć że nie ma tych systemów w ogóle ;)
wydaje mi się że ESP w turbo był w standardzie w reszcie wersji chyba tylko jako opcja

_________________
Obrazek
Streetracing Team Wrocław | Astra Coupe Club PL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 grudnia 2005, o 14:26 
Ja sie coraz bardziej sklaniam ku temu, ze to jest esp. Bo dziala tez jak sie wogole nie dotyka gazu, a zwykly TC tak nie dzialal - natomiast co to jest TC+ to nie mam pojecia, wiec do konca pewny nie jestem. Napewno w ramach ktoregos z tych dwoch systemow mam funkcje ktora zalacza abs nie tylko przy hamowaniu. Ciekawie to wyglada - myslalem, ze jest cos popsute czy co, ale przeczytalem i jest napisane, ze tak jest w tej wersji.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 grudnia 2005, o 16:14 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2004, o 23:04
Lokalizacja: Wrocław
Kontrola trakcji (TCS, ASR, TC+ czy jeszcze jakas inna nazwa) zaczyna ingerowac w przypadku wykrycia poslizgu kol napedzanych przy ruszaniu lub przyspieszaniu, sa rozne wersje, niektore blokuja kola, niektore przymykaja jeszcze przepustnicę.
ESP to stabilizacja toru jazdy (dziala gdy auto jedzie nie w ta stronę w którą każe mu kierowca, jest pod- lub nadsterowne, dlatego tez nie da się posmigac bokiem :( ), chyba oba te systemy współpracują z ABS'em.

_________________
Obrazek
Streetracing Team Wrocław | Astra Coupe Club PL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 grudnia 2005, o 16:31 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Titleist napisal juz wszystko na ten temat, nic dodac nic ujac.
Mozna jedynie dodac, ze u tych ktorzy maja wylacznik ESP+TC , jak jest wylaczone, to podobno jak zajdzie krytyczna sytuacja, to ESP "samo" sie uaktywni.
Dodam ze nie testowalem tego, znam to tylko ze slyszenia.
Druga kwestia to, od kiedy sytuacja zaczyna byc krytyczna ?
(u kobiety pewnie wczesniej jak u mezczyzny :roll: , ale czy auto potrafi rozroznic, kto siedzi za kierownica ? :lol: )



SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TC/ESP
PostNapisane: 15 grudnia 2005, o 21:36 
Titleist: brak wylacznika ESP, czy TC nie musi znaczyć że nie ma tych systemów w ogóle ;)

Rzeczywiscie, wczoraj w ASO podpieli mnie pod techa i wyszlo, ze mam TC+, a wylacznika nie mam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2005, o 22:45 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
SirAdam napisał(a):
Mozna jedynie dodac, ze u tych ktorzy maja wylacznik ESP+TC , jak jest wylaczone, to podobno jak zajdzie krytyczna sytuacja, to ESP "samo" sie uaktywni.
Dodam ze nie testowalem tego, znam to tylko ze slyszenia.


slyszalem to tylko o BMW M3/Audi...ze jak raz wcisniesz to wylacza sie tak "wstepnie" a jak sie przytrzyma to wylacza sie "full", ale i tak ma jakas granice, kiedy sie wlacza...

osobiscie mam dolozony wylacznik i latalem bokami, ze hoho i nigdy sie szmelc nie odezwal..chyba ze pod postacia ABSu przy LFB, ale i na to sa rady 8)

Edit: model bmw

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Ostatnio edytowano 16 grudnia 2005, o 00:31 przez Coube, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2005, o 23:30 
Z tym ESP w BMW to z ta opcja wylaczenia czesciowego, to raczej chodzi tylko i wylacznie o ruszanie na sniegu. A w normalnej jezdzie - ponad jakas predkosc - to juz dziala normalnie. Tak w instrukcji napisali przynajmniej.

Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2005, o 17:29 
To i ja dołączee sie do pytania...
Czy istenieje jakis prosty szybki sposób na wyłączenie TC?
Dobrze że sobie jest ale czemu nie zrobili wyłącznika!?
Przy normalnej jeździe mi nie przeszkadza, kto wie- moze faktycznie pomaga ale czasem wolałbym go nie mieć!! :evil:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2005, o 22:39 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
nie masz w 1.8 wylacznika TC :?: :shock: :shock:

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2005, o 23:16 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Spidi napisał(a):
Czy istenieje jakis prosty szybki sposób na wyłączenie TC?



Jak nie masz wylacznika, to mozesz go sobie zainstalowac.Nie jest trudno.



SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 grudnia 2005, o 05:09 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
pogrzeb na forum a znajdziesz, a jak nie to sie zglos do mnie na PW i zalatwimy co trzbea :D

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2008, o 19:47 
Witam,
zastanawialismy sie dzisiaj z RYBA1 odnosnie ESP.
jak to z nim jest? mamy go w QP czy nie?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lipca 2008, o 20:26 
Moja nie ma ESP, ma natomiast TC. ESP nie pozwala na uślizgi boczne samochodu i stabilizuje tor jazdy (przydatna głównie na zakrętach). TC jest praktycznie odpowiednikiem ABS-u z tą różnicą, że zapobiega blokowaniu kół przy ruszaniu a nie przy hamowaniu (jak w przypadku ABS-u). Na pewno ESP nie występowało seryjnie w QP, chyba że w wersji turbo - tego nie wiem.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL