Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 26 kwietnia 2024, o 05:33

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o zawieszeniu i całym podwoziu w SERYJNYCH autach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 listopada 2007, o 21:42 
Mam maly denerwujacy problem, a mianowicie ciche piszczenie ( badz cos podobnego do piszczenia :] ) wydobywajace sie z okolic silnika.

Doszedlem do wniosku, ze to raczej piszczenie wspomagania kierownicy ( pompy ? ) na odpalonym silniku. Slychac to tylko na zewatrz, a znika przy ruszaniu kierownicą ( takze trzymajac kierownice w krancowych polozeniach nie slychac piszczenia - czyli jak nie ruszamy to piszczy, a jak ruszamy kierownica to nie piszczy).
Ostantio odlaczylem bezpiecznik odpowiadajacy za wspomaganie ( chyba 23 ) i po odpaleniu silnika piszczenia nie slychac.
Dodam ze poziom oleju jest prawidlowy, a samo wspomaganie chodzi bez problemow.

Co moze byc przyczyna? Czy zmiana oleju na nowy mogla by pomoc?


Ostatnio edytowano 11 listopada 2007, o 21:43 przez miszczek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2007, o 22:20 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
hmm dziwne bo silnik od wspomagania jak sie nie kreci kiera ma odcinany prad i wspoma nie dziala. Moze od wibracji sworznie albo koncowki drazkow tak popiskuja a jak napniesz drazki ukladu kierowniczego to milcza. Trudno powiedziec bo czasami jest tak ze cos piszcze a nie wiadomo skad to dociera dokladnie. Sprobuj szczykawka wpuscic troszke oleju do sworzni i końcówek moze ustanie.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2007, o 23:22 
wesol napisał(a):
Moze od wibracji sworznie albo koncowki drazkow tak popiskuja


Dzwieki sa podczas postoju... W kabinie nie slychac tego wiec nie wiem jak podczas jazdy.

wesol napisał(a):
hmm dziwne bo silnik od wspomagania jak sie nie kreci kiera ma odcinany prad i wspoma nie dziala


Hym... A jakby caly czas mial prad? Ten dzwiek jakby przypomnial cos dzialajacego pod napieciem ( tak jakby dzwiek dzialajacego transformatora ). Tak jak pisalem wyzej po wyjeciu bezpiecznika od wspomagania piszczenia nie ma.

Co odpowiada za odciecie pradu? ( jakis czujnik na kierownicy ... ).


Ostatnio edytowano 11 listopada 2007, o 23:24 przez miszczek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 listopada 2007, o 23:47 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Tak jest czujnik ale on chyba wyłącza zasilanie po jakims niedlugim czasie 2 sek. ale nie jestem pewien.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2007, o 00:07 
wesol napisał(a):
niedlugim czasie 2 sek


W sumie jak zakrece kierownica i puszcze to piszczenie pojawia sie po 1s ( albo cos podobnego ).

Nie wiesz gdzie moze byc umieszczony ten czujnik/wylacznik?

wesol napisał(a):
wyłącza zasilanie po jakims niedlugim


Teraz to mi wyglada na to jakby wspomaganie caly czas mialo zasilanie. A w chwilach kiedy nie jest uzywane to sobie piszczy :|


Ostatnio edytowano 12 listopada 2007, o 00:07 przez miszczek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 listopada 2007, o 20:10 
Dzis na pracujacym silniku odlaczylem wtyczke wspomagania ( wtyczka 3 pinowa znajduje sie kolo obudowy bezpiecznikow pod maska ) i piszczenie ustalo.

Z tego co zauwazylem to od wspomagania ida dwie wiazki - jedna to chyba ta wtyczka 3 pinowa, a druga to chyba masa - dobrze kombinuje ?| czy moze cos jeszcze pominalem?

Z tej wtyczki 3 pinowej jedno to zapewnie diagnoza ( brazowo bialy), drugi to pewnie jakis + z kluczyka no i pozostaje jakis sygnal aby to uruchomic kiedy jest potrzeba.

Czy da rade zdiagnozowac czy sygnal leci tylko jak sie kreci kierownica czy czaly czas?Mysle zeby pojechac do elektryka by albo wykryl albo wykluczyl jakas usterke w przewodach.


Ostatnio edytowano 12 listopada 2007, o 20:11 przez miszczek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 listopada 2007, o 10:53 
ja miałem dość dziwny przypadek ze wspomaganiem.
wiadomo, że stojąc wspomaganie działa mocniej i wtedy to właśnie słychać było piszczenie. sprawdziłem i uzupełniłem poziom płynu - dalej to samo, aż pewnego pieknego poranka po ruszeniu wysiadł mi alternator ;/ . Po jego naprawie (bliskiej wartosci nowego 100A z allegro) piski ustały :) . wcześniej głowe bym dał, że to wspomaganie, bo ewidentnie przy jego pracy piski się wydobywały -> wieksze obciążenie dla alternatora


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 listopada 2007, o 12:12 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
A ja chcialem dodac ze wczoraj sprawdzalem i z moich obserwacji wynika ze wspoma przestaje dzialac zaraz po puszczeniu kiery- czyli sie mylilem co do dzialania jeszcze przez jakis czas.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 grudnia 2007, o 16:53 
Adamxxl napisał(a):
wiadomo, że stojąc wspomaganie działa mocniej i wtedy to właśnie słychać było piszczenie. sprawdziłem i uzupełniłem poziom płynu - dalej to samo, aż pewnego pieknego poranka po ruszeniu wysiadł mi alternator .



Tylko ze u mnie piszczenie ZNIKA gdy ruszamy kierownica.

Jest jakis sposob by sprwdzic czy alternator nie jest przyczyna piszczenia ( da sie go jakos odlaczyc )?

A wracajac do pompy to czy jest tam cos co moze piszczec ( jakies lozyska itp... )?


Ostatnio edytowano 12 grudnia 2007, o 16:54 przez miszczek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 grudnia 2007, o 19:41 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
miszczek napisał(a):
Jest jakis sposob by sprwdzic czy alternator nie jest przyczyna piszczenia ( da sie go jakos odlaczyc )?


sciagnij pasek klinowy.



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 grudnia 2007, o 00:04 
Też mam doczynienia z dziwnym dźwiękiem, wydaje mi się że jest związany właśnie ze wspomaganiem, po uruchomieniu silnika dźwięku nie słychać dopiero po ruszeniu kierownicą się załącza, a potem przy dalszym ruszaniu kierwonicą się wzmaga, gdy silnik się nagrzeje dźwięk na ogół zanika, ale gdy ustanie to znowu się włącza co jakiś czas właśnie przy ruszaniu kierownicą, brzmi jakby odgłos pracy silniczka elektrycznego..


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 grudnia 2007, o 18:11 
SirAdam napisał(a):
miszczek napisał(a):
Jest jakis sposob by sprwdzic czy alternator nie jest przyczyna piszczenia ( da sie go jakos odlaczyc )?


sciagnij pasek klinowy.

może się narażę ;) ale powiem, że to nie do końca jest dobra rada :P

gdy nie ma ładowania - automatycznie wyłączane jest też wspomaganie, które też może piszczeć


Ostatnio edytowano 15 grudnia 2007, o 18:12 przez Adamxxl, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, o 00:13 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Adamxxl napisał(a):
może się narażę

nie, dlaczego ?
Przeciez tylko dyskutujemy i szukamy rozwiazania problemu.

Adamxxl napisał(a):
gdy nie ma ładowania - automatycznie wyłączane jest też wspomaganie, które też może piszczeć

Fakt,
ale mozna wtedy tez pokrecic alternatorem reka i jak np. lozyska sa do kitu, to jest duze prawdopodobienstwo ze beda wtedy juz jakies odglosy z siebie dawac.
A zeby servo piszczalo ?
Na niemieckim forum jeszcze takiego przypadku nie bylo :?





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 grudnia 2007, o 00:34 
SirAdam napisał(a):
A zeby servo piszczalo ?
Na niemieckim forum jeszcze takiego przypadku nie bylo


Servo czyli pompa wspomagania ?
A mialem wplasnie poprosic Ciebie o sprawdzenie niemieckiego forum.

W poniedzialek sprawdze ten alternator.


Góra
  
 
PostNapisane: 28 listopada 2008, o 14:01 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
Panowie mam taki problem:
Otóż wczoraj pojechaliśmy z chłopakami na zlota...na zlocie zrobiłem dwa bączki lewy prawy.
Po około 1,5km normalnej jazdy zaświeciła mi się kontrolka od ładowania i przestało działać wspomaganie. odczekałem z 10min i pojechałem dalej...świeciła się dalej po przejechaniu około 7km kontrolka ta zaczęła mrygać - wspomaganie wróciło ale kontrolka mrygała od czasu do czasu na wybojach...itp...
Dodam, że samochód zapalał normalnie wszystko działało jak należy...
Dziś zmierzyłem ładowanie i wyniosło 12.5A.
Do tego z okolic gdzie jest zbiorniczek na płyn do wspomagania przy przekręconym kluczyku słychać dźwięk narastający jakby pompa czy coś takiego zaczęło pracować...
płyn jest w zbiorniku...
Odpaliłem pare razy auto w garażu i akumulator padł...
Posprawdzałem klemy itp wszystko gra...
Cóż to może być...?

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL