Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 10:35

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj omawiamy wszelkie sprawy związane z Car-Audio, Nawigacją, Video i itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 lutego 2009, o 20:24 
Witam,

Od niedawna zaczolem kompletowac sprzet CA, posiadam juz radyjko ALPINE CDA-9855R oraz wzmacniacz HELIX H500 ESPRIT 5 Kanałów, prosilbym o rade odnosnie zakupu przednich glosnikow (do 500zl) oraz subwoofera (do 500zl),

Oraz mam pytanie, poniewaz doszly mnie sluchy od pewnego montera ze moze byc problem z tymi 5 kanalami poniewaz subwoofer moze dostac za malo mocy i moze nie grac jak powinien, i tu moje pytanie -> czy to prawda? Jak najlepiej rozdzielic te kanaly?

# Moc RMS przy 13,8 V:
# 4 x 60 W + 170 W przy 4 Ω
# 4 x 80 W + 250 W przy 2 Ω
# 2x 160W + 170 W przy 4 Ω (mostek)

Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam,
Bastek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2009, o 21:37 
domyslam sie ze chcesz miec 4 glosniki plus woofer
jesli tak to radzil bym z wzmaka wysterowac 2 glosniki np przednie wlasnie i woofer a samo radyjko spokojnie pociagnie tylne
ale wg mnie najlepiej byl by wysterowac 4 kanaly z radia i wzmaka wymienic najednikalowego ew 2 i podpiac pod niego sam woofer,
daj znac co cie interesuje 2 glosniki i woofer czy 4 i woofer chyba ze chcesz sobie 5.1 zrobic
napisz ilu kanlowy system a cos postaram sie doradzic

[ Dodano: Wto 03 Lut, 2009 21:39 ]
bastek89 napisał(a):
Oraz mam pytanie, poniewaz doszly mnie sluchy od pewnego montera ze moze byc problem z tymi 5 kanalami poniewaz subwoofer moze dostac za malo mocy i moze nie grac jak powinien, i tu moje pytanie -> czy to prawda? Jak najlepiej rozdzielic te kanaly?

to zalezy jaki bedzie glosnik
ale podejrzewam ze nie obejdzie sie bez kondensatora


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lutego 2009, o 21:46 
Chce podpiac wlasnie do wzmacniacza same przednie glosniki oraz subwoofer, tylne niech se brzecza z radia


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, o 13:51 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 września 2006, o 12:16
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: inny
bastek89 napisał(a):
Oraz mam pytanie, poniewaz doszly mnie sluchy od pewnego montera ze moze byc problem z tymi 5 kanalami poniewaz subwoofer moze dostac za malo mocy i moze nie grac jak powinien, i tu moje pytanie -> czy to prawda? Jak najlepiej rozdzielic te kanaly?


Czy jest to prawda i tak i nie. Wszystko zalezy od tego jaki subwoofer kupisz. Jeśli będzie to subwoofer 25 cm z w miarę niskim zapotrzebowaniem na moc nie będzie żadnego problemu, a bas będzie szybki i dynamiczny

http://www.allegro.pl/item540358984_jl_ ... r_krk.html
+ do tego jakaś skrzynia zamknieta (kiedyś ten sprzedawca z resztą sprzedawał już ten głośnik w zestawach ze skrzynią i kosztował poniżej 500 zł)

Co do głośników na przód to jak ci wcześniej pisałem na PM w tym temacie masz wszystko:
viewtopic.php?t=3866&postdays=0&postorder=asc&start=30
Osobiście rozważył bym: Focal A1, CANTON RS 2.160 , Rainbow SLX 265 Deluxe

Najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku na rozdzielenie kanałów (zasilenie wzmacniaczem przodu + subwoofer) będzie mostek
2 x 160 W RMS / 320 W mocy muzycznej - przy 4 Ohm

tutaj masz instrukcję obsługi
http://www.products2006.audiotec-fische ... f/h500.pdf


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, o 18:26 
Zapomnieliście o bardzo ważnej i jak że prostej sprawie kup suba JL Audio 10” tylko z dwiema cewkami po 4 Ω i zepnij je równolegle i podepnij go pod ten piąty kanał na suba wzmak potraktuje to jak 2 Ω i maż tyle samo co w mostku tył lewi i prawy

Pomyśl o tym ;)

Możesz wtedy zasilić tylne głośniki wzmakiem
Jak chcesz mieć tylne głośniki na chodzie to podepnij je pod wzmak albo wcale nie podpinaj ich pod żadne radio to tylko zepsuje wszystko!!!
Co do reszty to posłuchaj kolegów a co do 5.1 to nie da rady na tym tego zrobić.
I nic nie sprzedaj ,zrobi się na tym co jest to dobry wzmak :D i dobre Radio :D !

To takie moje zdanie
Grzesiek :)


Ostatnio edytowano 4 lutego 2009, o 19:04 przez Grzesiek 79, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, o 19:19 
dzieki za rady!, glosniczki juz zamowilem takie http://www.allegro.pl/item542162023_her ... 5_z50.html a po suba zajade na miejscu do jakiegos sklepu i poprobuje roznych jak sie sprawuja.


Ostatnio edytowano 4 lutego 2009, o 19:19 przez bastek89, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, o 19:40 
Nie gniewaj się ale zaraz wyjdę z siebie takie ESK to do tyłu. Maż CDA9855!!! i Helix 500 a ty kupiłeś Esk nie są złe ale do tego co maż to nie pasują . Dokładasz 100zeta i maż to ,a to nie ta liga

http://www.bartex-caraudio.com.pl/produ ... ts_id=4480

Tymi ESK to wszystko zepsujesz kto Ci to doradził?

Ja chcę Ci pomóc, żebyś był zadowolony bo z tego można zrobić dobry grający sprzęcik.


Grzesiek ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, o 19:42 
jeden z forumowiczow mi je doradzil, dupa zbita bo jzu je zamowilem :> jeszcze tylko woofer musze kupic...


Ostatnio edytowano 4 lutego 2009, o 19:44 przez bastek89, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, o 21:32 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 września 2006, o 12:16
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: inny
Zrezygnuj z tych głośników, zawsze na allegro możesz się wycofac.
Posłuchaj Grześka a dobrze na tym wyjdziesz, albo kup CANTON RS 2.160 lub Rainbow SLX 265 Deluxe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lutego 2009, o 22:39 
Ten kto Ci to doradził to zepsuł taki fajny zestawik
Fajnie to wszystko wyszło i zrobiło się takie gardło jak prosty przykład z fizyki

CDA 9855 jedno z topowych modeli bardzo dobra jakość dźwięku
Wzmak Helix 500 już mamy mały spadek jakości dźwięku ale jest dobrze, a że pięciokanałowy to nie ma problemy to dobry wzmak
Esk napisałem już kiedyś coś podobnego po co nam CDA i np. ten Helix jak dźwięk z radia wzmocniony przez wzmak te głośniki nie będą w stanie przetfożyć.
Kolega miał 500pln i za to można było kupić coś lepszego, wiadome można kupić coś jeszcze lepszego za większą kaskę.
Głośniki przednie to podstawa lepiej kupić gorszego suba a tu dołożyć
Jak się da do zrób tak jak Yolk napisał .Ja za 500pln to kupił bym Focal A1 w tej cenie to dla mnie najlepsza propozycja .Ja nie wiem wszystkiego ale jakoś damy radę :D
I nie pękaj jeszcze będziesz zadowolony :D :twisted:

Grzesiek ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, o 08:20 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 września 2006, o 12:16
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: inny
Jak by się nie dało zwrócić tych głośników, zawsze możesz je wymienić.
Gościu ma Hertz HSK 165 co prawda o 200 zł droższe, ale na pewno powinien się zgodzić na wymianę tańszych na droższe (za błędy trzeba płacić) xP
http://www.allegro.pl/item539533842_her ... uning.html

A wtedy przynajmniej cały ten zestaw będzie miał ręce i nogi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, o 10:25 
ok, zmienilem zamowienie na szczescie sie okazalo ze jeszcze ich nie wyslali wiec nawet za transport nie bede musial doplacac


Ostatnio edytowano 5 lutego 2009, o 10:25 przez bastek89, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, o 11:07 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 września 2006, o 12:16
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: inny
Czyli kupiłeś te Hertze HSK 165 :
http://www.allegro.pl/item539533842_her ... uning.html


Ostatnio edytowano 5 lutego 2009, o 11:08 przez yolk, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, o 11:10 
tak, tylko nie mowcie mi ze zas zle :>, lepsze sa od tych co proponowal Grzesiek? (Focal A1)


Ostatnio edytowano 5 lutego 2009, o 11:11 przez bastek89, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lutego 2009, o 11:31 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 września 2006, o 12:16
Lokalizacja: Warszawa
Silnik: inny
Hertze HSK 165 mają swoich przeciwników i zwolenników, ale trzeba im przyznać, że są to bardzo dobre głośniki w tej cenie i na pewno bedziesz z nich bradziej niż zadowolony.
No i twój zestawik teraz powinien fajnie zagrać.


Ostatnio edytowano 5 lutego 2009, o 11:39 przez yolk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL