Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 7 maja 2024, o 15:10

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj rozmawiamy o sprawach, które nie pasują do innych działów technicznych lub tyczą się całego auta.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 22:09 
Czesc !

Wystapil u mnie chyb anietypowy problem gdyz nie znalazlem na forum odpowiedzi na niego. A mianowicie sprawa wyglada tak: nie moge sie dostac do swojego auta gdyz pomimo klikania przyciskiem w kluczyku auto nie reaguje, nawet jak przyloze bardzo blisko do karoserii kazdej strony. Wyglada na to, ze sie rozprogramowal :( Bateria jest w kluczyku nowa. Czy ktos wie jak sie dostac do Cabrio kiedy nie mam zamka w drzwiach gdyz juz tak kupilem. Zamek mam w szufladzie, jesli to cos pomoze :) Moge jedynie otworzyc klape bagaznika ale i tak wtedy wiele nie zdzialam gdyz w tylnej kanapie jest tylko otwor na narty. Aha, i mam cabrio. Auto jest zamkniete totalnie, czyli na dead lock. Oto co moge zrobic, pierwsze pomysly:

1. Zadzwonic do firmy, ktora sie potrafi dostac do kazdego auta. Moze mimo, iz nie ma zamka w drzwiach to moze wystaja tam jakies ciegna i da rade otworzyc.
2. Znalezc jakiegos dzieciaka, ktory sie zmiesci w wycieciu na narty. Pomysl brzmi wrecz idiotycznie ale sadze, ze by sie sprawdzil. Tylko skad ja wezme takie dziecko ? :)
3. Auto ma w bagazniku linke awaryjnego zamykania dachu. Tylko czy tyczy sie to takze otwierania ? Mam watpliwosci gdyz dach sie elektrycznie rygluje przy ramie okiennej. Wiec pociagniecie tej linki by musialo odblokowywac takze zaczepy.
4. Zawiezc auto do jakiejs firmy lub ASO ale to bedzie kosztowac fortune wiec raczej odpada.
5. Zrobic jakies ramie co przez dziure od nart umiesci kluczyk w stacyjce i go obroci (malo realne do zrobienia w krotkim czasie).

Czy ktos przerabial juz "wlamywanie" sie wlasnego auta ? Znalazlem na sieci co prawda jakies sposoby na dostanie sie do Astry ale watpie czy to zadziala skoro zamek nie otwiera sie takze od wewnatrz a poz tym by trzeba bylo robic jakies dziwne urzadzenia :(

Potrzebuje pilnie pomocy gdyz auto stoi sobie gdzies samotnie posorodku wawy :( Obstawiam, ze nastapilo to co jest napisane ponizej gdyz bateria prawodobnie byla wymieniana dluzej niz 3 min:

"Zdalne sterowanie radiowe centralnym zamykaniem drzwi powinno być synchronizowane, jeśli na przykład wymiana baterii trwała dłużej niż 3 minuty lub nadajnik został zablokowany samoczynnie z powodu zbyt częstego włączania poza zasięgiem działania. • Włączyć zapłon, pozostawić kluczyk przez co najmniej 30 sekund w wyłączniku zapłonu, aby urządzenie sterujące mogło przełączyć się na tryb synchronizacji. • Wcisnąć na chwilę jeden z dwóch przycisków na nadajniku zdalnego sterowania, podczas gdy klucz znajduje się w wyłączniku zapłonu. Zaprogramowanie jest potwierdzane przez jednokrotne odblokowanie i zablokowanie centralnego zamykania drzwi."


Góra
  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 22:57 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
M@verick napisał(a):
Auto jest zamkniete totalnie, czyli na dead lock.

2. Znalezc jakiegos dzieciaka, ktory sie zmiesci w wycieciu na narty. Pomysl brzmi wrecz idiotycznie ale sadze, ze by sie sprawdzil. Tylko skad ja wezme takie dziecko ? :)


W przypadku "Dead Lock" nie idzie auta otworzyc od srodka - rygielki sa "zaryglowane"
wiec opcja;

Cytuj:
Moze mimo, iz nie ma zamka w drzwiach to moze wystaja tam jakies ciegna i da rade otworzyc.

tez odpada.

Baterii w pilocie NIGDY nie wymienia sie jak auto jest zamkniete, teraz juz wiesz czemu.
Wprawdzie dla tych co nie "tjuninguja" tak bezsensownie auta, ze wywalaja zamki, istnieje jeszcze mozliwosc archaicznego otworzenia kluczem.

Zadzwon do firmy ktora sie takimi rzeczami bawi, moze cos pomoga. (ale watpie, z powodu "Dead Lock")
Inaczej - Opel i jakos otworzyc dach i zsynchronizowac pilota.
W sumie przyznam ze nie mam pojecia jaka opcja jest najlepsza - masz pan problema....

Zaznaczam odrazu;
nie chce tutaj zobaczyc instrukcji, jak wlamac sie do auta.
Macie propozycje - piszcie do kolegi na PW




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 23:03 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Kiedyś wchodziłem do Vectry przez bagażnik, bo zamki zamarzły.
Potrzebujesz długą rękę, żeby otworzyć mniejszą połówkę tylnej kanapy.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 23:08 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
W przypadku "Dead Lock" nie idzie auta otworzyc od srodka - rygielki sa "zaryglowane"
a co da ta dłuuuga ręka? że otworzy kanapę?

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 23:10 
a nieda sie jakos przez otwor na narty siegnac i otworzyc kanape????


Góra
  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 23:11 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Jak otworzy kanape, to da rady caly wczolgac sie do auta i na nowo zsynchronizowac pilota.



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 23:12 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
to wszystko jasne...nie mam więcej pytań...dobrze wiedzieć na przyszłość///

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Ostatnio edytowano 24 stycznia 2010, o 23:16 przez MANIECZKA, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 23:13 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
MANIECZKA napisał(a):
a co da ta dłuuuga ręka? że otworzy kanapę?

No właśnie nie pamiętam dokładnie jak ja wlazłem do tej Vectry. Ale na pewno poradziłem sobie samymi ręcami :D

MANIECZKA napisał(a):
czyli to jest tak,że jeśli już się uda dostać to wsadzam kluczyk do stacyjki i ją programuje..i ten alarm...i się auto otworzy?

Zaprogramujesz pilota i otworzysz z pilota siedząc w środku.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 23:14 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
jezeli problem polega na tym ze sie kluczyk rozprogramowal- to tak.



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 23:30 
GARNULLI napisał(a):
a nieda sie jakos przez otwor na narty siegnac i otworzyc kanape????

W cabrio G tylna kanapa się nie składa niestety.


Góra
  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 23:41 
Kanapa sie nie sklada, tak wiec zostaja tylko inne opcje. Wymyslielm jeszcze takie pomysly:

1. Wybicie tylnego opuszczanego szklanego trojkacika. Moze ta szybka bedzie w miare tania do wstawienia.
2. Mam PZU Asisstance wiec moze beda potrafili sie dostac lub tez jesli tak jest w umowie to beda MUSIELI sie tam dostac w obojetnie jaki sposob z pokryciem przez nich szkod. Przyjezdzaja prawie w kazdej okolicznosci, nawet jak sobie przebijesz opone.

Wg. mnie jesli dziecko by sie przecisnelo przez dziure na narty to by to byla najtansza opcja. Nie ma ktos mlodego, zdolego syna ? ;) Jak to powiedzial Siara w Kilerze: "Place jak za prezydenta" :D


Góra
  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 23:45 
Co wy mu tu wypisujecie, w astrze między bagażnikiem a kabiną jest otwór 10 na 20 cm. Sam bagażnik jest o polowe mniejszy niż w coupe. Tam się nie da włoży ręki!! Tam jest nawet ciężko sięgnąć do ściany grodziowej między bagażnikiem a tylna kanapą. A jak juz hbr wspomniał, kanapa się nie składa. Jak dla mnie to patent z dzieckiem brzmi najlepiej, tylko to dziecko musi być malutkie, a z drugiej strony na tyle sprytne żeby potrafiło obsłużyć stacyjkę.


Góra
  
 
PostNapisane: 24 stycznia 2010, o 23:49 
To dziecko to też musiała by być miniaturka naprawdę...
Ja jadąc w sylwestra w góry nie mogłem w ten otwór przełożyć deski snowboardowej...
W dodatku wszystko utrudnia wanienka od góry w której chowa się dach.
Jeżeli panowie spece nie dadzą rady, to chyba "najtańszym" i efektownym rozwiązaniem pozostaje wybicie szyby niestety :/


Góra
  
 
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 00:04 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Nie wiem jak to jest w Astrze Cabrio ale czy nie ma jakiegoś mechanizmu do ręcznego opuszczania dachu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 stycznia 2010, o 00:10 
3. Auto ma w bagazniku linke awaryjnego zamykania dachu. Tylko czy tyczy sie to takze otwierania ? Mam watpliwosci gdyz dach sie elektrycznie rygluje przy ramie okiennej. Wiec pociagniecie tej linki by musialo odblokowywac takze zaczepy. Na razie nie chce otwierac bagaznika bo zacznie caly czas wyc.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL