Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 01:38

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj rozmawiamy o sprawach, które nie pasują do innych działów technicznych lub tyczą się całego auta.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problemy z qp
PostNapisane: 30 czerwca 2009, o 12:11 
Witam,
Od pewnego czasu borykam się z problemami nękającymi moją qp. Na niektóre z nich znalazłem odpowiedzi na forum jednak nie na wszystkie.
Pierwszy problem jest taki, że od samochodu strasznie czuć zapach benzyny, jest to wyczuwalne nawet na powietrzu. Szczególnie czuć jak otwieram rano garaż po całonocnym postoju- śmierdzi jak na cpn-ie. Samochód oglądałem od spodu i żadnych wycieków nie widać.

Drugi problem pojawił się dopiero dwa razy, ale mnie zaniepokoił. Mianowicie po odpaleniu samochodu nie działała dmuchawa oraz trzy przyciski pod regulacją dmuchawy tj. od klimy, obiegu zamkniętego i ogrzewania szyby. Po ponownym uruchomieniu silnika wszystko wróciło do normy.

Trzeci problem to metaliczne stuki dobiegające z przedniego zawieszenia podczas pokonywania nierówności. Byłem u mechanika, który sprawdził wszystkie końcówki, łączniki, wahacze i nic. Wydaje mi się, że to sprężyna, ale ona tez jest ok.



Macie jakieś pomysły.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2009, o 13:39 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
norbi28 napisał(a):
Pierwszy problem jest taki, że od samochodu strasznie czuć zapach benzyny, jest to wyczuwalne nawet na powietrzu. Szczególnie czuć jak otwieram rano garaż po całonocnym postoju- śmierdzi jak na cpn-ie. Samochód oglądałem od spodu i żadnych wycieków nie widać.

Może uszczelka od baku wypadła (podnieś tylne siedzisko i zobaczysz)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 07:16 
norbi28 napisał(a):
Trzeci problem to metaliczne stuki dobiegające z przedniego zawieszenia podczas pokonywania nierówności. Byłem u mechanika, który sprawdził wszystkie końcówki, łączniki, wahacze i nic. Wydaje mi się, że to sprężyna, ale ona tez jest ok.

Kiedyś dochodziły do mnie metaliczne stuki i sprawcą były klocki. Nie miałem tych sprężynek utrzymujących je w ścisku. Na wybojach dochodził z tego zajebisty dźwięk jakby coś miało odpaść :) Skoro wszystko inne sprawdzone może spróbuj w tą stronę.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 21:25 
Dzięki za pomysły, w weekend się tym zajmę i dam znać.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 22:32 
norbi28 napisał(a):
Pierwszy problem jest taki, że od samochodu strasznie czuć zapach benzyny, jest to wyczuwalne nawet na powietrzu. Szczególnie czuć jak otwieram rano garaż po całonocnym postoju- śmierdzi jak na cpn-ie. Samochód oglądałem od spodu i żadnych wycieków nie widać.


Miałem tak w vectre b ... Poprzedni właściciel wymieniał pompkę paliwa, a żeby się do niej dostać musiał odkręcić pokrywę pod siedzeniem, jak to składał to źle założył uszczelkę i jak zatankowałem więcej niż 30l paliwa to w samochodzie nie dało sie wytrzymać... Szukaj pod siedzeniem tak jak to już doradzał kolezka. Pod tym metalowym pierścieniem musi być uszczelka.


Ostatnio edytowano 1 lipca 2009, o 22:36 przez kamel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lipca 2009, o 21:36 
Podłączę się pod temat:) Tez mam te metaliczne stuki :O uściślając raz sa a raz ich nie ma :oops: nie wiem od czego to zależy. Jeśli jest to coś od klocków, to czy jest to niebezpieczne?? Bo dźwięk taki jakby miało koło zaraz odlecieć ;/ Byłam na kontroli zawieszenia i jest ok.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, o 10:55 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
Mała Mi napisał(a):
Podłączę się pod temat:) Jeśli jest to coś od klocków, to czy jest to niebezpieczne?? Bo dźwięk taki jakby miało koło zaraz odlecieć


Jest to niebezpieczne bo jak masz spalone klocki to nie chamuja one tak jak producent przewidzial.. mogą byc tez zeszklone.. U mnie tez strasznie piszczalo w kole, nawet Mich to slyszal jadac przede mna swoja V8. Powodem tego byly spalone klocki, naciagniete uszczelki w zacisku (naciagnely sie zapewne przez duzą temp.). Kupilem nowe klocki, tarcze, uszczelki i problem rozwiazany.


Ostatnio edytowano 27 lipca 2009, o 10:56 przez Jurand, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lipca 2009, o 22:39 
Jeśli chodzi o ten dzwięk z zawieszenia, to ja też mam cos takiego, tylko w tylnym kole. Na gęstych nierównościach (np jazda po drodze z nierównej kostki) jest odgłos jakby koło miało odpaść zaraz. Szukałem z moim mechanikiem przyczyny długo, ale jedyne co znaleźliśmy to to, że uchwyt-szczęka od trzymania klocków hamulcowych w tylnym kole już się wyrobiła i ma delikatne luzy, więc jadąc po nierównościach, się tłucze. Jeżeli w czasie jazdy po takiej drodze naciśnie się lekko hamulec odgłos ucichnie, bo klocki lekko zlapią tarczę i już cała szczęka nie podskakuje.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2009, o 08:29 
Jeżeli chodzi o zapach benzyny to problem się rozwiązał przy okazji. Mianowicie jadąc na urlop i tankując do pełna benzyna zaczęła uciekać z baku. Jakieś 10 l wylało się. Po rozebraniu kanapy okazało się że wqha przelewa się ponad pompą i wycieka na zewnątrz. Na szczęście było to na Toruńskiej w wawie więc podjechałem do ESO i zrobili to za 40 zł. podobno uszczelka była źle założona.
Problem stuków ciągle pozostaje nie rozwiązany. Dzięi kolezka i damiank4 dobrze kombinowaliście.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sierpnia 2009, o 10:49 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
To poprosimy po punkcie pomógł :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL