Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:01

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj rozmawiamy o sprawach, które nie pasują do innych działów technicznych lub tyczą się całego auta.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Komputer??
PostNapisane: 10 stycznia 2006, o 17:22 
Witam,
Jak przytrzyma sie oba przyciski od komputera polkladowego, to na wyswietlaczu wyswietla sie cos. I wlasnie pytanie, co to jest to cos??? U mnie sa to jakies liczby 025 spacja, jakas dluga liczba i w drugiej linijce tak samo 045, spacja i jakas liczba. One cos oznaczaja?


Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 18:59 
heh właśnie miałem zakłądać podobny temat dotyczącey komputera...

Otóż mój astrolot pochodzi z Francji.
I teraz problem jest tego rodzaju że wszystko wyświetlane jest na komputerze w tym właśnie niezrozumiałym dlamnie języku...
Coprawda rozgryzłem już mniejwięcej które dziwne dlamnie słowa co oznaczają ale wolałym patrzeć codziennie wsiadając do autka napisy w jakimś znanym mi języku...

Czy da sie zmienić język?? Domyślam sie że polskiego tam nie będzie(chociaż może ASO jest w stanie go wgrać???)??
Ale czy jest tak jak w innych markach prosty sposób na przełączenie języka na chociaż angielski??

Jeśli tak to jak to zrobić.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 19:40 
Cytuj:
Spidi
Ale czy jest tak jak w innych markach prosty sposób na przełączenie języka na chociaż angielski??

Jeśli tak to jak to zrobić.


A jak sterujesz komputerem? Radiem? (jakie?) Manetka?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 20:36 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Nie jestem teraz calkiem pewny ale, cos mi sie zadaje ze mozna zmienic jezyk.Czy polski istnieje :roll: watpie, ale podejzewam ze z angielskim bys sobie poradzil.
Pojedz do ASO i znajdz jakiegos kumatego mechanika, i zapytaj czy mozna takie cos zrobic.




SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 20:58 
Chyba istnieje polski bo pamiętam,że kiedyś czytałem test coupe turbo chyba w automoto i miała komputer po polsku


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 21:43 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
istnieje, ja mam komputer po polskiemu...i jezyk mozna zmienic w ASO, ale nie wiem czy sie tego podejmna..na pewno maja takie mozliwosci :)

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 21:50 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Coube napisał(a):
na pewno maja takie mozliwosci



Tech2
Ten przyrzad sluzy nie tylko do odczytywania bledow :wink:
ale nie kazde ASO wie o tym :wink:





SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 22:00 
Ja tez mam polski i na pewno musial byc zmieniony w aso, ale ja tego nie robilem, wiec co i jak to nie powiem.

Przy okazji, nie orientuje sie ktos czy da sie jakos przeprogramowac komputer, czy cos, aby byla mozliwosc aby nic nie wyswietlal. Tzn. poprostu aby bylo pusto, bo mnie to denerwuje, ze musi tam cos byc.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 22:30 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
mjaza napisał(a):
........aby byla mozliwosc aby nic nie wyswietlal


wyciagnij z tylu wyswietlacza wtyczke, i po klopocie.



SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 22:54 
defender napisał(a):
Cytuj:
Spidi
Ale czy jest tak jak w innych markach prosty sposób na przełączenie języka na chociaż angielski??

Jeśli tak to jak to zrobić.


A jak sterujesz komputerem? Radiem? (jakie?) Manetka?


Do sterowania komputerem, tzn. do odczytywania poszczególnych danych czy resetowania ich mam dwa guziki na włączniku wycieraczek(da sie inaczej?? były inne wersje umieszczenia tych przycisków??).

Na samym wyświetlaczu są jeszcze dwa guziki ale to już do sterowania datą i zegarem tylko(chyba).

A radio miałem fabryczne, CD 500tke zdaje sie ale wywaliłem je pierwszego dnia po zakupie i włożyłem starą poczciwą Alpinke...


OK czyli w ASO jest możliwość wgrnaia polskiego ale znajac życie pewnie słono będą chcieli albo trafie na głąbów co powiedza że sie nie da... ale przy okazji spytam.

Ale powiedzcie mi czy istnieje możliwość przełaczenia jeżyka we własnym zakresie??

Pytam bo z tego co wiem to w większosci aut z komputerem jest coś takieg.
W końcu trudno żeby samochody idące do każdego kraju były indywidualnie dopieszczane taimi pierdołami jak język wgrywany w skomplikowany sposób...
Z reguły z tego co sie orientuje jest to jakaś kombinacja klawiszy w odpowiednim momencie która pozwla wybrac jeden z cconajmniej kilku podstawowych języków zakodowanych na stałe... :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 23:04 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
SirAdam napisał(a):
Ten przyrzad sluzy nie tylko do odczytywania bledow ;)
ale nie kazde ASO wie o tym ;)


..to tez :) ale czasem w ASO robia jakies dziwne opcje jak chce sie cos "niestandardowego" :roll:


Spidi napisał(a):
OK czyli w ASO jest możliwość wgrnaia polskiego ale znajac życie pewnie słono będą chcieli albo trafie na głąbów co powiedza że sie nie da... ale przy okazji spytam.


Idz do ASO i zapytaj...jezeli to zrobia to jest to kwestia podpiecia tech2 i wgrania innego softu/zmiany ustawien.
Polityka Opla w PL, nie wiem jak w innych krajach :P, polega na tym...ze placi sie za PODPIECIE tech2..i nie wazne czy robia update softu, czy kasuja bledy, czy ogladaja parametry..podpiecie to podpiecie :) w Katowicach cena ta zamyka sie w 100zl.
Mozesz poszukac jakiegos warsztatu, ktory specjalizuje sie w Oplach lub ma techa2 i zrobi to za mniej.
Takie posiadanie techa jeszcze niedawno bylo nielegalne, ale teraz mozna go normalnie kupic.
U mnie jest taki warsztat i chlopaki bardzo dobrze ogarniaja temat i lubia sie uczyc :mrgreen:

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 23:05 
Z tego co wiem, to w oplu nie ma. Komputer nie posiada w sobie wszystkich wersji jezykowych, tylko jedna i nia sie techem zmienia. Niestety nie da rady inaczej, jak zabulic tym z aso. Mnie tez krew zalewa, jak musze sie tam udac, ale czasami nie ma innej opcji.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 23:18 
SirAdam napisał(a):
Coube napisał/a:
na pewno maja takie mozliwosci



Tech2
Ten przyrzad sluzy nie tylko do odczytywania bledow
ale nie kazde ASO wie o tym

dokładnie tak!


ja mam bertonke sprowadzona ze szwajacarii, wszysktie komunikaty pierwtonie mialem zatem w j. niemieckim

po wizycie w ASO mam wszystko in english.... :)

na liscie jezykow (bylo ich ok. 10) niestety nie bylo polskiego....

problem polegal na tym ze po jakims tam czasie tracilo pamiec i samoczynnie przezstawialo sie z powrotem na niemiecki...

porblem ten ogarnal inny pracownik aso - okazalo sie ze trzeba bylo jeszcze pozmieniac jakies inne kody

teraz wszystko jest ok!

:)



SirAdam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2006, o 23:26 
Cytuj:
Spidi
Do sterowania komputerem, tzn. do odczytywania poszczególnych danych czy resetowania ich mam dwa guziki na włączniku wycieraczek(da sie inaczej?? były inne wersje umieszczenia tych przycisków??).


Ja mam takie radio NCDR 1100 i w moim przypadku kompem steruje sie przy pomocy przyciskow z tego radia.


Cytuj:
Ale powiedzcie mi czy istnieje możliwość przełaczenia jeżyka we własnym zakresie??



No wlasnie pytalem o ta manetke, bo szukalem w instrukcji obslugi do astry. W polskiej wersji jest na 34 stronie zmiana jezyka w przypadku wyswietlacza graficznego i kolorowego. Graficzny to taki wyswietlacz, ktory jest przedzielony dwoma poziomymi liniami. Tylko zdaje sie ten wyswietlacz byl montowany do nawigacji, a Ty jej nie masz. Kolorowy, to jeszcze wiekszy kosmos (taki duzy kwadratowy).
U mnie mozna zmienic wlasnie tak jezyk na niemiecki, angielski, francuski, holenderski i jeszcze jakies. Ja mialem holenderski i ciezko sie bylo polapac. W ASO podpieli mnie do Techa i zmienili.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2006, o 17:30 
Spidi.
A więc poniżej masz pewniki bo sam to przerabiałem:
1. miałem język niemiecki. jako że go nie znam pojechałem do ASO i osobiście zaglądałem do ich techa. z całą pewnością mogę powiedzieć że języka polskiego nie mają (nie mieli rok temu). zmiana języka trwa kilkanaście sekund. wybrałem angielski i nie narzekam. zawsze to człowiek się podszkoli :)
2. Panowie, chyba nie musze nikomu dawać rady jak sie załatwia wejścia w ASO.....
jedziesz na wiosenny przegląd - DARMOWY i podpytujesz mechanika czy zarabia na tyle że nie musi pracować po pracy. Odpowiedź mechanika jest znana.... więc gadasz z nim dalej, podpina ci techa, dostaje 20 zeta za wykonana prace i jest zalatwione. bierzesz nr telefonu komórkowego i potem się umawiasz zawsze po 16 jak jego szefowie juz siedzą w domciu przy obiadku.
sprawa zalatwiona.

powodzenia w werbunku :wink:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL