Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 06:40

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj rozmawiamy o sprawach, które nie pasują do innych działów technicznych lub tyczą się całego auta.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 czerwca 2009, o 10:49 
Otóż pisałem już kilka razy w dziale SPALANIE niestety mało kto mi co odpisał wiec zakładam nowy temacik dla dyskusji a w sumie pomocy z moją Żabą....

Na wstępie napisze iż pali mi autko 12,5l na 100 po mieście jeżdżę spokojnie do 2500obrótów i zmiana biegu , jak już pisałem a muszę napisać tutaj wszystko nie piłuje autka a wyciśniecie czasem 3500 maks obrotów na 2 biegu to gó..no nie piłowanie:)

Napiszę tutaj co robiłem w autku:

117 650Km:

- Wymiana filtra powietrza Hart
- Czyszczenie przepustnicy

118 760Km:

- Wymiana uszczelki głowicy Goetze
- Planowanie głowicy
- Wymiana uszczelki pod kolektor ssący i wydechowy Elring
- Wymiana rozrządu Contitech
- Wymiana oleju Valvoline Max Life 10W40
- Wymiana filtra oleju wkład Filtron
- Wymiana filtra paliwa Knecht
- Wymiana płynu chłodniczego Halfords
- Wymiana świec NGK
- Czyszczenie kolektora dolotowego

wiele osób mówiło mi o swoich x18xe1 że pali im średnio między 8,5-9,6 oki fajnie:)
Tankuje juz tylko na BP i nie wina to stacji benzynowej....

Byłem wczoraj na badaniu komputerowym i co najlepsze sonda działa jak igła emisja spalin idealna zero błędów iskra prawie 2cm więc też rewelka i nic nie pokazuje na kompie by było zepsute,koleś kazał mi jechać do innego zagadać o mapę programu ale co się okazało tamten mówił że w x18xe1 nie można zmienić mapy bo coś tam jest ceramiczne czy porcelanowe juz nie pamiętam i że to sie nie wymienia tak zrobili...a powiedział co lepsze że to możliwe że TERMOSTAT tak działa..nie mam pojęcia..

Tu zadanie do was czy potraficie mi powiedzieć co jest prawdopodobnie nie tak..? Przecież 12,5 to maksymalnie dużo...i co tu zrobić teraz kto ma jakie pomysły a najlepiej jak ktoś kto się zna mi powie co i jak robić.....


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2009, o 11:52 
Już rozmawialiśmy na ten temat na tuningowisku hmm nie mialem pomyslu. Teraz google mi powiedziały tylko 2 przyczyny, których naprawy/wymiany tutaj nie zawarłeś

1.
Cytuj:
Po wymianie sondy Lambda, tej przed katalizatorem (są dwie, jedna za katalizatorem), wszystko wróciło do normy.


2. Zasyfiony EGR.

Nie wiem ile w tym prawdy ale zajrzeć tu i tam Cie nic nie kosztuje ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2009, o 11:57 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Ja bym jeszcze sprawdził czujnik temperatury silnika.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2009, o 12:17 
Już napisałem powyżej że żadna rzecz która jest elektroniczna nie może być bo na badaniu komputerowym by wyszła a jak sprawdzić ten EGR ktoś wie gdzie jest itp..?:P

rall o sondzie też wspomniałem wyżej:)


DAN napisał(a):
Ja bym jeszcze sprawdził czujnik temperatury silnika.


A gdzie on jest...? Bo koleś kazał mi sprawdzić na dwa sposoby auto
1) Rozpędzić na autobanie autko wrzucić na luz i jechac patrząc na zegar z temperaturą czy spada itp

2) rano na zimnym silniku zapalić auto i czekac sprawdzając dwa grube rurociągi i jeden ma być zimny drugi ciepły jeśli oba ciepłe to termostat.....


Ostatnio edytowano 10 czerwca 2009, o 12:20 przez SUPERSARYAN, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2009, o 12:48 
SUPERSARYAN napisał(a):
a jak sprawdzić ten EGR ktoś wie gdzie jest itp..?:P


Wszystko o EGR wlacznie z czyszczyniem i umiejscowieniem. Silni x16xe vectry ale imo bedzie w tym samym miejscu


Ostatnio edytowano 10 czerwca 2009, o 12:52 przez rall, łącznie edytowano 3 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2009, o 13:07 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 stycznia 2008, o 13:01
Lokalizacja: Ostrołęka
Imię: Robert
Silnik: inny
rall napisał(a):
Silni x16xe vectry ale imo bedzie w tym samym miejscu
nie w tym samym- jak spojrzysz pdo maskę to po prawej stronie silnika go zoabczysz.
ja bym sprawdził czujnik temp silnika - jak napisał DAN, nei wiem gdzie jest ale jak w roce z pracy to zajrze pod maskę i bedę wiedział- z tego co wiem na komputerze nie wykaze ze ten czujnik jest walniety.
co do sondy nie wiem jak jest w tym silniku- ale tez chyba nie zawsze komp wykaże.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2009, o 20:30 
SUPERSARYAN u mnie też takie spalanie także raczej wszystko ok, takie miasto :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2009, o 20:56 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2008, o 23:33
Silnik: Z18XE
Tez mi we Wroclawiu wychodzi kolo 12/100 a czasem i wiecej mimo w miare oszczednego jezdzenia i zmiany biegow przy 3k, chociaz poruszam sie tylko na krotkich odcinkach i zazwyczaj stoje w korkach :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 czerwca 2009, o 22:05 
Jak mialem astre classic Z18XE to miasto mi wychodziło 9l trasa kolo 7 na upartego jeszcze mniej. Wiec nie wiem czy wszystko ok


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2009, o 12:27 
The Shade napisał(a):
SUPERSARYAN u mnie też takie spalanie także raczej wszystko ok, takie miasto :)


zajrzyj jaki masz silnik a jaki ja i później mów że Tobie pali tyle samo :DD


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2009, o 13:12 
SUPERSARYAN napisał(a):
Na wstępie napisze iż pali mi autko 12,5l na 100 po mieście jeżdżę spokojnie do 2500obrótów i zmiana biegu , jak już pisałem a muszę napisać tutaj wszystko nie piłuje autka a wyciśniecie czasem 3500 maks obrotów na 2 biegu to gó..no nie piłowanie:)


No ja mogę Ci powiedzieć tylko tyle że przy takiej jeździe w mieście moje Turbo pali 9-10 litrów także na pewno coś nie tak z tym Twoim spalaniem. Swoją drogą miasto miastu nie równe ale takie różnice to trochę sporo ale mogę się mylić.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2009, o 13:39 
sry za ot ale...

Może masz tasiemca :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2009, o 17:58 
Spoko loko też lubie pożartować ale akurat z tym to nie jest mi do śmiechu bo na początku szukałem 1.8 bo nie chciałem żeby dużo paliła teraz żałuje że nie mam Turbolota i że nie mam gazu bo jestem juz inaczej do gazu nastawiony bardziej pozytywnie i takie tam...

Czy jest ktoś kto może mi podac jakiś w miarę konkretny powód tego...?

Co do tasiemca owszem kolego mam ale w żołądku chyba bo sam wciągam w kinie średni kubełek KFC i litrowa cola więc wiesz duży apetyt:P


Ostatnio edytowano 11 czerwca 2009, o 17:59 przez SUPERSARYAN, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2009, o 22:34 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
SUPERSARYAN napisał(a):
żadna rzecz która jest elektroniczna nie może być bo na badaniu komputerowym by wyszła

a te glupoty to sam wymysliles czy "mechanik" Ci tak powiedzial ?




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 czerwca 2009, o 22:36 
SirAdam napisał(a):
SUPERSARYAN napisał(a):
żadna rzecz która jest elektroniczna nie może być bo na badaniu komputerowym by wyszła

a te glupoty to sam wymysliles czy "mechanik" Ci tak powiedzial ?




Adam


Zamiast krytykować pomógłbyś a nie jeszcze mi ostrzeżenia za duże litery dałeś...a to wiem od elektronika oraz mechanika


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL