Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:55

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj rozmawiamy o sprawach, które nie pasują do innych działów technicznych lub tyczą się całego auta.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sierpnia 2010, o 18:11 
Witam.

Mam problem z wyciekiem wody w nogach pasażera.
Za środkową konsolą jest jakaś skrzyneczka na imbusy. Odkręciłem ten, który był mokry i wyplynął strumień wody. Zakręcając spowrotem na maxa nie leci nic.

Od czego to moze byc? Tylko śruba nie była dokręcona czy jak?

Pzdr, Kuba

* swoją drogą co to za skrzyneczka?


Góra
  
 
PostNapisane: 13 sierpnia 2010, o 19:50 
Sprawa wyjaśniona (uff).. jutro wyjazd a dzis problemy :(

Okazało się że myjąc wczoraj samochod woda naleciala do filtra skad przy wentylacji powietrze wypychalo wode na zewnatrz.

Wystarczylo wlaczyc wentylator na maxa i poczekac az "wyrzyga" calosc;)


PZDR


Góra
  
 
PostNapisane: 13 sierpnia 2010, o 20:06 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 23:23
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Imię: Daniel
Silnik: Z20LET
Proponuję sprawdzić odpływ.

_________________
Bemowo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lipca 2011, o 11:43 
Witam

Mam podobny problem "wyciek pod nogami pasażera" Ostatnio byłem u speca od klimy który udrażniał mi
wężyk odprowadzajcy skropliny z klimatyzacji. Auto stało przez jakis czas i skropliny były
prawidłowo odprowadzane po za auto. Wczoraj jednak wyciek znowu sie powtórzył. Mechanik od klimy
powiedział mi iż klimatyzacja jest szczelna i zadna woda nie powinna przedostawać sie do środka
auta. Zasugerował iż może woda z zewnątrz przedostaje sie do środka (wczoraj dośc mocno padało)
Czy jest to mozliwe???? Wczesniej zauważyłem że wyciek zdarza sie w momenice pewnego przechyłu
auta np.. podczas zakretu..

Pozdrawiam
Bartek


Góra
  
 
PostNapisane: 22 lipca 2011, o 21:31 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
ustal na początek czy to na pewno woda. Może jak Ci odkręcał nagrzewnice to lornetka sie rozszczelniła...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lipca 2011, o 07:49 
napewno jest to woda. Czy woda z zewnatrz mogłaby przedostac sie do srodka?? Czy moze węzyk odprowadzający skropliny jest jednak nie szczelny? Innej opcji nie widze...


Góra
  
 
PostNapisane: 19 lipca 2015, o 11:03 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
Witam, borykam się z tym samym problemem. Na wycieraczce pasażera pełno wody. Z nawiewów leci dym coś ale para wodna. Najwięcej przy hamowaniu sie pojawia. Jak przedmówcy pisali albo uszczelniacze (ale płyn chłodniczy nie ubywa- a wody ponad litr na wycieraczce więc to chyba nie to) albo te kanaliki. Tylko czy mógłby ktoś zrobic zdjęcia gdzie są te kanaliki od dołu i od kabiny, może gdybym je przedmuchał to byłoby inaczej. Aha i jak włącze nawiew na max to słyszę jakby mi się woda gotowała. Skąd tam ta woda????


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lipca 2015, o 11:05 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
Skropliny z klimy, trzeba przepchać odpływ, trzeba wejść pod auto


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lipca 2015, o 14:55 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
a gdzie jest ten odpływ???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lipca 2015, o 17:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 marca 2015, o 12:06
Imię: Igor
Silnik: inny
A leci tylko przy włączonej klimie, czy zawsze? Odpływ z klimy jest na grodzi pomiędzy silnikiem, a kabiną. Mniej więcej po środku auta. Taki mały, czarny wężyk zagięty pod kątem prostym z zakończony w kształcie +. Wczoraj to robiłem u siebie, szkoda że zdjęcia nie zrobiłem..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lipca 2015, o 20:31 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
zielony001 napisał(a):
A leci tylko przy włączonej klimie, czy zawsze? Odpływ z klimy jest na grodzi pomiędzy silnikiem, a kabiną. Mniej więcej po środku auta. Taki mały, czarny wężyk zagięty pod kątem prostym z zakończony w kształcie +. Wczoraj to robiłem u siebie, szkoda że zdjęcia nie zrobiłem..



ok dzieki:) zrobiłem fotki. jak zgram z kalkulatora to wstawię dla potomnych. teraz upały więc człowiek cały czas na klimie jeżdzi bo inaczej się nie da więc ciężko powiedzieć czy tylko na klimie leci. Tak na szybko to przepchnałem, ale jak bede miał wiecej czasu to bardziej sie do tego przyłoże. Fachowo trzeba to odkrecić???czy tylko cos wepchnąć???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lipca 2015, o 22:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 marca 2015, o 12:06
Imię: Igor
Silnik: inny
No najlepiej odkręcić, ale ja fachowcem nie jestem, więc nie wiem jak fachowo się powinno ;) Ja odkręciłem tą rurkę, a potem porozpinałem obudowę parownika w kabinie (tak jak wcześniej ktoś pisał) i tam wszędzie powtykałem wycior w te rurki - nic nie wygrzebałem, więc dałem sobie spokój na razie. Za to wyciągnąłem sporo syfu ręką przez obudowę filtra kabinowego + dokupiłem spinki i porządnie ją zamknąłem (była 1 z 5).
Tylko, że u mnie to raz miałem kałużę na dywaniku pasażera po długim używaniu klimy w korku i mocnym upale


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lipca 2015, o 10:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 czerwca 2014, o 20:57
Imię: Karolina
Silnik: Z20LET
Zobacz czy masz dobrze zamontowany filtr kabinowy. Ja miałam odwrotnie i przez to zatykal on odpływ u góry bo był za wysoko i wszystko leciało do środka.
Nikt nie potrafił mi znaleźć przyczyny tylko chcieli pół auta rozbierać aż w końcu sama do tego doszłam :P

a tu masz odpływ od dołu

http://img261.imageshack.us/img261/2759/rys5fg1.jpg


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lipca 2015, o 10:53 
Offline

Dołączył(a): 14 lutego 2012, o 19:41
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
dzięki Lybka89. Póki co nic nie leci na wycieraczke a tylko prowizorycznie wyczyściłem. Fakt faktem nie robiłem żadnej dłuższej trasy ale juz na pewno jest poprawa:) a filtr mam na pewno dobrze założony:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lipca 2015, o 15:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 marca 2015, o 12:06
Imię: Igor
Silnik: inny
A właśnie, słuszna uwaga Lybka89. Jak wkładałem z powrotem filtr kabinowy, włożyłem go strzałką opisaną "air flow" w stronę kabiny. Na 90% wcześniej był zamontowany odwrotnie..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL