Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 14:31

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj rozmawiamy o sprawach, które nie pasują do innych działów technicznych lub tyczą się całego auta.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 18:06 
boski85 napisał(a):
witam, nie wiem co jest grane ale po stronie pasażera pod dywanikiem mam jakiś wyciek, nie jest to napewno woda, jest to jakiś smierdzacy płyn , klejacy i gorzkawo - kwaśny


Witam,
mam podobny problem z tym, że najprawdopodobniej na nogi pasażera kapie woda. Zaglądaliśmy za schowek i tak: filtr p. pyłkowy u dołu od strony chłodniczki jest mokry, w ogóle chyba na tej chłodnicze skrapla się woda, która nie ma ujścia i kapie do kabiny.

Ma ktoś jakiś pomysł?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 19:28 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
To jest woda czy płyn chłodniczy?

Albo nagrzewnica tak jak było wcześniej pisane, albo odprowadzenie wody z klimy. Tam gdzieś jest jakaś rurka, która odprowadza skroploną wodę z klimy. Niestety nie wiem gdzie dokładnie.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 19:45 
DAN napisał(a):
To jest woda czy płyn chłodniczy?

Albo nagrzewnica tak jak było wcześniej pisane, albo odprowadzenie wody z klimy. Tam gdzieś jest jakaś rurka, która odprowadza skroploną wodę z klimy. Niestety nie wiem gdzie dokładnie.


Wygląda jak woda i smakuje jak woda :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 22:27 
witam, ja miałem wyciek płynu chłodzniczego, oringi przepuszczały bo były juz stare , wymiana spinek i oringów w ASO 130zł części 30zł , nie ma co oszczędzać przynajmniej gwarancja jest, a jeżeli chodzi o klimę to z tego co wiem to skraplacz jest na zewnątrz w komorze sinika a nie w środku, więc to mało prawdopodobne, chyba że to spinki tylko że masz wodę w układzie chłodzenia zamiast płynu

[ Dodano: Pon 21 Lip, 2008 23:29 ]
aha jedz najlepiej do ASO diagnoza nic nie kosztuje , powiedzą ci co i jak i wtedy decydujesz czy robisz czy nie , u mnie jeszcze w tej cenie nagrzewnice wyciagali bo żeby dać gwarancje to musieli być pewni że ona nie jest uszkodzona


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2008, o 07:21 
boski85 napisał(a):
skraplacz jest na zewnątrz w komorze sinika a nie w środku, więc to mało prawdopodobne,


Skraplacz jest przy chłodnicy, za to parownik jest w środku samochodu :)

[ Dodano: Wto 22 Lip, 2008 08:23 ]
defender napisał(a):
Witam,
mam podobny problem z tym, że najprawdopodobniej na nogi pasażera kapie woda. Zaglądaliśmy za schowek i tak: filtr p. pyłkowy u dołu od strony chłodniczki jest mokry, w ogóle chyba na tej chłodnicze skrapla się woda, która nie ma ujścia i kapie do kabiny.

Ma ktoś jakiś pomysł?


Wygląda na to że odpływ skroplin się zapchał. Włącz klimę w gorący dzień i sprawdz czy kapie woda pod samochodem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lipca 2008, o 22:28 
cezzar napisał/a:
Cytuj:
Wygląda na to że odpływ skroplin się zapchał. Włącz klimę w gorący dzień i sprawdz czy kapie woda pod samochodem.


właśnie przeczytałem i powiem, że @cezzar dobrze kombinuje :)

Byłem w ASO i magik przedmuchał sprężarką od spodu ten przewód co odprowadza wodę. Mówił, że trochę syfu wyleciało, ale trochę wody było też na osłonie (tej małej, olejowej).
Mocno prawdopodobne, że przewód nie był do końca drożny i nie wyrabiał.

edit:
Niestety, nie pomogło - objawy znowu takie same.
@cezzar, wiesz może jak się dobrać do tego odpływu, ale od strony schowka?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 lipca 2008, o 07:36 
defender napisał(a):
@cezzar, wiesz może jak się dobrać do tego odpływu, ale od strony schowka?


Nie wiem niestety. Może spróbuj wymacać ręką, gdzieś pod parownikiem, który jest zaraz za filtrem pyłkowym.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2008, o 07:54 
Wykręciłem schowek, wyjąłem filtr i sprężarką podmuchałem do środka. Efekt taki, że małe liście latały praktycznie po całej kabinie :) Od dołu także przedmuchałem.
Dodatkowo u dołu tej klapki (na 3 śruby), co dociska filtr posmarowałem silikonem, żeby było szczelnie.
I jak dotąd jest ok.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 października 2008, o 01:19 
witam.....heeelllppppp!!!!!
wiecie pewnie w wiekszosci ze juz oringi wymienialem 2 razy,bo powodz mialem pod dywanikami,noi 2 tyg temu cza bylo patentem zatykac wiekszymi oringami bo niestety te 2 "rureczki plastikowe"sa juz zajechane i nietrzymaja!!!!(od nagrzewnicy)
wlasnie sie zorietowalem ze mam maly wyciek wiec musze wkoncu zrobic to na amen!!!!!
dlatego bardzo prosze o pomoc jesli ktos wie gdzie mozna kupic takie 2 rureczki bo w aso powiedzieli 240 zl,to barzdo prosze o jakias podpowiedz!!!!!!!!!!
pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2008, o 12:16 
Panowie, do nagrzewnicy występuje specjalny komplet naprawczy. Numer tego kompletu to 1618188 i w ASO kosztyje 110zł. W 99% tego przypadku wystarczy wymienić uszczelki, dodam że nie jest to taka prosta sprawa, jest tam bardzo kiepski dostęp. Na 10 mechaników potrafi to dobrze zrobic 1.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2008, o 13:48 
no ja skorzystalem wlasnie z tego 1 na 10 i mam juz mam nadzieje spokoj!!!!!!robota rzeczywiscie jest dupiasta no ale warto zrobic raz a pozadnie---i niewymieniac samych oringow ale ten kanalik rowniez(2 roreczki plastikowe),,,,,cena w aso 110 zeta!!!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 grudnia 2008, o 22:43 
Ja też miałem z tym mega problem, a że nie uśmiechało mi się męczyć z tym samemu, to wymieniłem cały ten czarny plastikowy element. Mechanik skasował mnie za to 250 plnów (części + wymiana) i mam na to rok gwarancji. Póki co nic nie leci i oby tak dalej;]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2010, o 20:55 
a ja mam taki problem ze mam mokry dywanik od strony kierowcy i ubywa plyn chlodnicz.
co mam z tym zrobic

prosze o pomoc...?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2010, o 20:57 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Kupic zestaw naprawczy do nagrzewnicy koszt kolo 50 PLn w ASO i go uzyc :)
tzn. wymienic uszczelki nagrzewnicy.
pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 stycznia 2010, o 21:29 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
bastek napisał(a):
co mam z tym zrobic


przeczytac na forum co i jak ,
i albo oddac auto na warsztat,
albo samemu wg. opisu na forum zabrac sie za reparature.
Wszystko zostalo juz omowione i opisane.





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL