Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 08:12

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj rozmawiamy o sprawach, które nie pasują do innych działów technicznych lub tyczą się całego auta.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sierpnia 2006, o 08:51 
Są to właśnie lampy Angel Eyes - niestety :evil:

Czyli zmiana jest przesądzona , teraz pytanie : sa jakies lepsze i gorsze xenony do coupe ?
Na czym jezdzicie i co polecacie ? Czy hella to faktycznie najlepsza firma związana z oświetleniem ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sierpnia 2006, o 09:37 
Ja mam hellę w soczewce taką jak ma Coube, jeszcze nie przerobiona na xenon. Na zwykłych żarówkach świeci słabiutko, Philipsa GT150 nie montowałam więc nie wiem, po przeróbce ponoć super. Jeśli jesteś zainteresowany to pisz na PW, bo będę chyba sprzedawała auto.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sierpnia 2006, o 10:43 
Skoro już xenony są na tapecie to chciałbym zapytac czy jest ktos na forum (moze SirAdam) kto ma fabryczne xenony i czy w jego aucie jest też zamontowane samopoziomowanie. Przepisy podobno wymagają aby w aucie z xenonami były spryskiwacze i samopoziomowanie. A jak wyglada rzeczywistość? Czy na przegladach sprawdzaja obecność i sprawność samopoziomowania? Czy to wogole jest do sprawdzenia? Byla taka dyskusja na forum jakis czas temu o przepisach unijnych i takich tam innych spraw odnośnie xenonów.Ale pozniej przerodzila sie w klotnie i nic z niej nie wyniklo. Moze sie juz cos zmienilo i wiadomo cos wiecej w temacie.
Chcialbym zalozyc oryginalne reflektory ksenonowe Helli, spryski mam ale nie mam poziomowania. Kłopotów pozniej z rejestracja tez nie chcialbym miec stad te moje wszystkie pytania. Pozdrawiam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sierpnia 2006, o 19:13 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
cezzar napisał(a):
to chciałbym zapytac czy jest ktos na forum (moze SirAdam) kto ma fabryczne xenony



Nie mam xenonow, ale troche moge Co odpowiedziec;



cezzar napisał(a):
Przepisy podobno wymagają aby w aucie z xenonami były spryskiwacze i samopoziomowanie.



Nie wiem jak w Polsce, ale w Niemczech jest to KONIECZNE, bez tego samochod z Xenonemi traci rejestracje i moze byc natychmiast wycofany z ruchu publicznego.
(Jest tak we wszystkich krajach Unii)



cezzar napisał(a):
Czy na przegladach sprawdzaja obecność i sprawność samopoziomowania?



W Niemczech - tak.




cezzar napisał(a):
Czy to wogole jest do sprawdzenia?



W ciagu 30 sekund.




cezzar napisał(a):
Chcialbym zalozyc oryginalne reflektory ksenonowe Helli, spryski mam ale nie mam poziomowania.



System samopoziomowania jest czescia tego setu;

"Die Versionen mit Xenon-Abblendlicht enthalten einen Sensor zur Steuerung der automatischen Scheinwerfer Höhenregulierung für optimale Reichweite des Scheinwerfers und zur Vermeidung der Blendung des Gegenverkehrs. "

Wersje z Xenonem w swiatlach mijania, otrzymuja czujnik do sterowania automatycznego regulacja swiatel, dla odpowiedniej odleglosci swiecenia, i zapobiegania oslepiania samochodow jadacych zprzeciwka.

Kepski ze mnie tlumacz :wink:


Wiec jak kupisz te reflektory od Helli, to ten czujnik itd. beda w pudelku.





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2006, o 13:50 
No to Sir, nie masz jednak absolutnie pelnego wyposazenia, czas zmienic podpis :wink:

Wracajac do tematu, lampy maja byc uzywane, wiadomo, jak to w pl. Wiec nie wiem czy jakis czujnik do poziomowania bedzie w zestawie. A co do samego czujnika to wydawalo mi sie ze on musi byc chyba gdzies na tylnej osi zamontowany, aby mierzyc ugiecie sprezyn. Dobrze mysle? Moze ktos wie gdzie ten czujnik ma byc zamontowany i jak wyglada, moze jakies foto?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2006, o 19:16 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
cezzar napisał(a):
No to Sir, nie masz jednak absolutnie pelnego wyposazenia, czas zmienic podpis



moje auto jest rocznik 2000, a wtedy nie bylo Xenonow w coupe :P




cezzar napisał(a):
A co do samego czujnika to wydawalo mi sie ze on musi byc chyba gdzies na tylnej osi zamontowany, aby mierzyc ugiecie sprezyn.



zgadza sie , on nie mierzy ugiecia sprezyn, ale jest na tylnej osi i mierzy odleglosc karoserii do osi.





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 sierpnia 2006, o 22:13 
w dalszej walce z oswietleniem mojego samochodu postanowilem pokombinowac z zarowkami i oto wyniki :
a) zarowki ktore mialem zamontowane ( jakies no name ) 55 W - natezenie swiatla
reflektor po stronie kierowcy : 2,02lx
reflektor po stronie pasazera : 8,01lx
b) zarowki zamowione z popularnego serwisu aukcyjnego , moc 100W - natezenie swiatla
reflektor po stronie kierowcy : 1,00lx
reflektor po stronie pasazera : 3,85lx
c) zarowki PHILIPS GT150 , 55W - natezenie swiatla
reflektor po stronie kierowcy : 2,84lx
reflektor po stronie pasazera : 8,76lx

Na tych ostatnich zarowkach mozna nawet na Angel Eyes mozna smialo pomykac :)

Pomiar przeprowadzony w stacji diagnostycznej nalezacej do PZMot.

moze nie dokonca na temat xenonow ale nowego tematu nie chcialerm zakladac


Góra
  
 
 Tytuł: Re: xenon
PostNapisane: 21 kwietnia 2013, o 22:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwietnia 2013, o 20:02
Lokalizacja: Szczecin
Imię: Marek
Silnik: Z20LET
Witam,
Takie pytanko,
Podczas jazdy jeden ze spryskiwaczy na zewnątrz zaczyna się pocić, myślicie, że wymiana trójnika załatwi sprawę? Czy to może być inny powód?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: xenon
PostNapisane: 24 kwietnia 2013, o 13:04 
Trójnik jaki powinien być tam zamontowany jest trójnikiem bezzwrotnym. Tutaj masz link do sklepu internetowego ze zdjęciem poglądowym http://sklep.dixi-car.pl/zawor-trojnik- ... -6246.html


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL