Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 19:55

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj rozmawiamy o sprawach, które nie pasują do innych działów technicznych lub tyczą się całego auta.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 września 2013, o 21:09 
Witam,

Niedawno stałem się posiadaczem Astry Bertone 2.2 147KM + GAZ i dlatego mam do was kilka pytań:



1. Czy po filmiku wyżej możecie stwierdzić czy silnik prawidłowo pracuje (odpalony po nocy czyli silnik jeszcze zimny)
tam przez chwile na rozrządzie widać niebieską kropkę, czy to jest ta od wymiany rozrządu (20 sekunda filmiku) ?
2. Podczas naciśnięcia sprzęgła (zamiar zmiany biegu), obroty bardzo wolno spadają i na gazie i na benzynie
3. Czym usunąć ślad po naklejce (dzisiaj na myjni chłopak użył specjalnego środka i się zdziwił że nie pomogło [:-D] )
4. Zaraz po odpaleniu silnika wszystkie wskazówki spadają na zero i wracają do położenia jakie było na zapłonie.Czy to norma?

Na komputerze zero błędów :o Jedynie co, to alternator pokazał 13,8V.

P.S: Dzisiaj podniosłem plastikową osłonę silnika i zobaczyłem biały napis (jakby farbą)na silniku Vectra C 2.2, Czyżby był swap silnika?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)


Góra
  
 
PostNapisane: 8 września 2013, o 21:37 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2008, o 01:28
Lokalizacja: ZGR/ szczecin/ Bochum
Imię: Pawel
Silnik: Z20LET
Co do wielu pytań się nie wypowiem bo nie jeździłem 2.2 i nie wiem, ale co do napisu na silniku to jestem pewny że ktoś zmienił tam silnik, albo głowicę.
Tak sprzedawcy na "szrotach" oznaczają silniki jakie sprzedają, myślę że ktoś zajechał silnik (może nawet przez wadliwy rozrząd) i kupił drugi.

_________________
Trzeba mieć paliwo w żyłach, ale i olej w głowie !!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 września 2013, o 21:45 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lipca 2012, o 00:47
Lokalizacja: Berlin/Szczecin/Pila
Imię: Kris
Silnik: Z22SE
1. Silnik chodzi rowno i tak jak powinien moim zdaniem. Co do niebieskiej kropki to niestety nie pomoge.
2. Wyczysc przepustnice u mnie rowniez pomoglo (dziex maniek)
3. Sprobowac mozesz olejem, nigdy sam nie probowalem ale z tego co slyszalem takie rzeczy tez mozna olejem "usunac"
4. Nie rozumiem dokladnie, jak odpalasz auto, zadna wskazowka ci sie nie rusza tylko ta od obrotow no i od paliwa ale to norma. Wiec nie ma zadnej wskazowki ktora tobie moze spasc na 0 jak juz wszystkie sa na 0.

Mam nadzieje ze pomoglem. Czy to byl swap, mhm trudno powiedziec i jest to faktycznie dziwne. Ale to juz musisz pytac kolegow ktorzi sie bardziej na tym znaja :)

Pzdr

_________________
Nie jezdzimy szybko, latamy nisko! Moje Tornado ---> http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=13137&start=315

ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 września 2013, o 23:07 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwietnia 2012, o 00:17
Lokalizacja: Wojkowice (SBE)
Imię: Michał
Silnik: inny
1. Chodzi dobrze. Silniki, ktore mialy wymieniony rozrzad w ramach akcji maja namalowane dwie niebieskie kropki na pokrywie rozrzadu.
2. Przepustnica do czyszczenia, jak tego nie zrobisz to za niedługo ci zacznie gasnąć na sprzęgle
3. Sprej do usuwania owadów daje rade, spróbuj
4. Jeżeli szaleją ci wskazówki to prawdopodobnie z komputerem miałeś coś kombinowane jeśli był swap, całkiem możliwe że jest od innego silnika, miałem podobnie w 2.2

5. Sprzedaj to jak najszybciej, potem mi podziękujesz :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 września 2013, o 23:30 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lipca 2012, o 00:47
Lokalizacja: Berlin/Szczecin/Pila
Imię: Kris
Silnik: Z22SE
Cytuj:
5. Sprzedaj to jak najszybciej, potem mi podziękujesz :D


Nie sluchaj :D !

Nie wiem czy to twoje pierwsze auto ale mysle ze zle nie wybrales. Czarna astra, czarne alusy itd itd. juz teraz ladnie wyglada. A nawet jak by byl silnik wymieniany to nie znaczy ze zostalo kupione/wymienione gowno. Postaraj sie go mimo to sprawdzic w jakims warsztacie. Nawet jak chodzi o jakies wycieki itp.
Jak sluchajac na filmie to silnik naprawde elegancko chodzi i jak narazie mysle ze nie ma co sie martwic.
I niech cie nikt nie straszy :D Jak sie chce to wszystko mozna zrobic ;)

_________________
Nie jezdzimy szybko, latamy nisko! Moje Tornado ---> http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=13137&start=315

ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2013, o 09:47 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2012, o 22:03
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Imię: Dominik
Silnik: Z20LET
Po numerze vin można sprawdzić jaka była wcześniej jednostka czy ktoś miał 2.2 i się spieprzył i wymienił znowu na 2.2 czy ktoś miał np. 1.8 i zrobił sobie swap na 2.2.

_________________
Moje Cabrio RedDOT Stage 5.1

Obrazek



JAK COŚ STUKA, TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2013, o 10:46 
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi :) Nie jest to moje pierwsze auto, ale pierwsze z takim silnikiem, dlatego wolałem się upewnić czy aby nie jest coś do roboty :P Według VIN powinien mieć 2.2.

Pozdrawiam


Góra
  
 
PostNapisane: 9 września 2013, o 10:58 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
Ja też mam silnik z vectry c także tego :)

Niebieska kropka to oznaka, iż była przeprowadzona wymiana dyszy smarującej...akcja serwisowa opla do tego silnika do któregoś tam numeru silnika...sprawdź obie jakie masz oznaczenie silnika i porównaj z numerami silnika, które były wadliwe...jest o tym cosik na forum...i w necie...

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2013, o 11:10 
A mógłbyś zrobić zdjęcie tyc dwóch kropek (miejsca gdzie one są) oraz powiedzieć/zrobić fotkę gdzie znajdę numer silnika:D


Góra
  
 
PostNapisane: 9 września 2013, o 12:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 grudnia 2011, o 13:32
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Marek
Silnik: Z22SE
Podczepię się pod temat ponieważ też chciałbym coś zweryfikować.

Silnik mam ten sam z22se ale jego brzmienie jest trochę inne.
Zbiera się dobrze. Paliwo pobiera też normalnie. Jedyny mankament jaki mam to że po nocy długo dość odpala ale odpala zawsze. (długo czyli jakieś 4 sekundy nie dłużej).



Może brzmi inaczej niż u kolegi z racji tego że nagrywane innym telefonem ale wolę się upewnić czy wszystko jest ok.

_________________
Servesys


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2013, o 13:22 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
hmmm...takie dziwne masz stukania...i cosik z rozrządem - płozy...łańcuch zawadza...?...do weryfikacji...Coś się dzieje bo u mnie to chodzi gładko, cicho i takich uderzeń nie ma...kiedy rozrząd wymieniałeś?

Swiece itd wymieniałeś?...sprawdź może kopułke, ustawienie zapłonu...

Może się o ząbek rozrząd przesunął i dlatego tak chodzi...jedno jest pewne - jak dla mnie to ten dźwięk jest niepokojący...i chyba cosik się poprzestawiało ...i dlatego takie uderzenia są - SPRAWDŹ to koniecznie...bo jazda z czymś takim to wiesz czym skutkuje:/

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2013, o 14:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 grudnia 2011, o 13:32
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Marek
Silnik: Z22SE
rozrząd wymieniałem jakieś 4 tyś temu. Faktycznie źle go ustawili na początku ale potem już ustawili go poprawnie. Muszę poszukać jakiegoś ogarniętego mechanika ;/

Taki offtopic ale zainteresowani tym silnikiem pewnie przeglądają ten temat. Ktoś zna ogarniętego mechanika ze śląska (okolice Katowic) ?

_________________
Servesys


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2013, o 14:19 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwietnia 2012, o 00:17
Lokalizacja: Wojkowice (SBE)
Imię: Michał
Silnik: inny
jeśli chodzi o 2.2 to dobrą robote robi http://www.opel24.pl/ (Załęska Hałda - Katowice) ale na niską cene nie licz.
Albo pisz do @mich007, pewniejsza opcja.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2013, o 15:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 grudnia 2011, o 13:32
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Marek
Silnik: Z22SE
Predator napisał(a):
Albo pisz do @mich007, pewniejsza opcja.


a on się zajmuje silnikami ?

_________________
Servesys


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2013, o 15:26 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 grudnia 2007, o 13:51
Lokalizacja: Warszawa - Okęcie
Imię: Tomasz
Silnik: Z22SE
Krzysiu to mechanior - ale czy akurat ten silnik ogarnia...?...

_________________
kom: 517715008

Maine Garage: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=2890


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL