Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 7 maja 2024, o 23:31

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj rozmawiamy o sprawach, które nie pasują do innych działów technicznych lub tyczą się całego auta.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 marca 2013, o 23:28 
Witam. Jestem użytkownikiem tego forum od jakiegoś czasu niestety wcześniej praktycznie się nie udzielałem (proszę o wyrozumiałość jeśli coś pokićkam).

Otóż moja ukochana będzie musiała opuścić swój ciepły garaż i stanąć pod chmurką:(
Przegrzebałem troszkę postów niestety nie znalazłem w nich odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Czy odcięcie zapłonu bądź też pompy paliwa może mieć negatywny wpływ na osiągi auta? Pan mechanik u którego chciałem założyć odcięcie
powiedział że to nie jest dobre rozwiązanie. Niby auto ma gorzej przyśpieszać? Doradził mi niefabryczny imobilaizer z jakąś pastylką.
Jest sens się w coś takiego pakować?

Chciałbym utrudnić złodziejowi "prace" dlatego myślę nad zrobieniem zabezpieczenia na pedały typu dyby.
Zastanawiam się też nad jakimś zabezpieczeniem komputera.
Oczywiście jestem w trakcie poszukiwania śrub zabezpieczających felgi.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.


Góra
  
 
PostNapisane: 29 marca 2013, o 23:37 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sierpnia 2010, o 16:54
Lokalizacja: Warszawa
Imię: PIOTR
Silnik: inny
Przemyśl monitoring GPS.
Niektóre opcje alarmów z GPS mają opcje taką, że na pilocie się wyświetla info co dzieje się z autem, albo na smartfonie.

Szedłbym raczej w tą stronę.

Z drugiej strony... Kto w dzisiejszych czasach ukranie astre g?
Typowo musiałoby być na zamówienie raczej..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 09:23 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2010, o 19:45
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Sygnału tak łatwo już nie zagłuszą, a kraść mogą zdecydowanie pod zamówienie bo części jest multum.
Z twoim silnikiem raczej nie masz się co obawiać, co innego właściciele let'ów bo do tego części nie ma aż tyle...

_________________
Moja ignorancja dotycząca wyższości turbodoładowanej jednostki była tak wielka że nie mogę się ogarnąć po dziś dzień jak wciskam pedał gazu w podłogę a wskazówki się nie prawdopodobnie szybko przesuwają w prawą stronę, tylko jedna wskazówka idzie w lewo. To stan paliwa :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 09:29 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sierpnia 2009, o 19:14
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Kamil
Silnik: X18XE1
LineaBlu89 napisał(a):
Czy odcięcie zapłonu bądź też pompy paliwa może mieć negatywny wpływ na osiągi auta? Pan mechanik u którego chciałem założyć odcięcie
powiedział że to nie jest dobre rozwiązanie. Niby auto ma gorzej przyśpieszać?


Większej bzdury nie słyszałem. Zmień mechanika.
Ja mam takie odcięcie i nie ma żadnej różnicy w osiągach. Mi to robił zdolny elektryk i działa to tak, że zapłonie trzeba coś jeszcze wcisnąć, inaczej nie odpali a dodatkowo załączy klakson na 5 sekund.

Cytuj:
Z drugiej strony... Kto w dzisiejszych czasach ukranie astre g?


Właśnie teraz może być więcej kradzieży. Jak kupowałem to auto 3 lata temu to w Krakowie może z 5 było, teraz nie ma dnia, żebym jakiejś nie zobaczył. Bertonki mocno potaniały, jest ich coraz więcej i są traktowane jak parę lat temu Calibry, więc rośnie zapotrzebowanie na tanie, używane części.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 09:44 
Jakoś golfy o podobnej wartości schodzą na kradzieżach jak świeże bułeczki, więc moim zdaniem Astra jak najbardziej jest zagrożona. Znajomy używa rozwiązania tej firmy:

http://polphone.pl/u/p139099_JP2_Kontro ... er_WWW.php


Góra
  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 09:57 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
panowie żadne zabezpieczenia nie pomogą jak podjedzie lawetą.na złodziej anie ma zamka.najlepiej wykup AC

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 12:05 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lutego 2009, o 21:06
Lokalizacja: Świętochłowice
Imię: Jarek
Silnik: inny
Dokladnie jak maja ukrasc to niewazne co bedziesz mial zalozone w aucie a i tak ukradne.
Najlepsza opcja to tak jak ryba mowi AC ewentualnie sam pakiet od kradzierzy, zaplacisz ze 300zł na rok i problem z glowy :)

_________________
Hello. It's good that you stopped by. Do you wanna win some money? Then I want to advise you the best
[url=https://jockerland.com/canada-slots]internet slots[/url], come in and play.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 14:52 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2011, o 13:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Rotterdam
Imię: Sebek
Silnik: inny
bartusiak napisał(a):
Sygnału tak łatwo już nie zagłuszą, a kraść mogą zdecydowanie pod zamówienie bo części jest multum.
Z twoim silnikiem raczej nie masz się co obawiać, co innego właściciele let'ów bo do tego części nie ma aż tyle...


heh ... podlacza sie maly pi3rdolniczek pod zapalniczke i zabija wszekie sygnaly GSM i GPS w obrebie auta:P

jesli auto ma zostac ukradzione... to tak bedzie..

_________________
http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=10976


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 15:10 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Cytuj:
heh ... podlacza sie maly pi3rdolniczek pod zapalniczke i zabija wszekie sygnaly GSM i GPS w obrebie auta:P

jesli auto ma zostac ukradzione... to tak bedzie..


święta racja.złodzieje mają uniwersalne piloty do otwierania samochodów.jeszcze najlepsze na jakieś płotki są udziwnienia własnego pomysłu.ale grube ryby uporają się ze wszystkim

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 15:47 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2010, o 19:45
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Na Zeder'a nie ma mocnych,
Podobno nie złamie nikt tego zabezpieczenia, prędzej wyrywą kolumne niż odjadą,albo auto pojdzie na lawete i żyletki.

_________________
Moja ignorancja dotycząca wyższości turbodoładowanej jednostki była tak wielka że nie mogę się ogarnąć po dziś dzień jak wciskam pedał gazu w podłogę a wskazówki się nie prawdopodobnie szybko przesuwają w prawą stronę, tylko jedna wskazówka idzie w lewo. To stan paliwa :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 15:55 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2011, o 13:19
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
bartusiak napisał(a):
Na Zeder'a nie ma mocnych,
Podobno nie złamie nikt tego zabezpieczenia, prędzej wyrywą kolumne niż odjadą,albo auto pojdzie na lawete i żyletki.

FAktycznie jak Bartusiak pisze ;)
Oglądałem próby rozwalenia tego sprzętu i nie powiodły się :D
Rozwiercenie,zamrożenie, ułamanie tego, walenie młotem a na końcu wydarli cała kolumnę a to zostało w niej ha ha
Tylko laweta ::beczy a na to już nie ma rady ::beczy

_________________
sejo sport to jest to ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 17:21 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Waldek
Silnik: inny
Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem jest blokada na skrzynię biegów "niedźwiedźlock" zapinasz na wstecznym, stajesz tyłem do płotu/murka/innego pojazdu i na siłę lawetą w wyciągarką by musieli CI ukraść...
a odcięcie zapłonu to również dobry pomysł, dużo lepszy niż "ukryty immobiliser",

Tak jak już pisano - ja też radzę zmienić mechanika.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 22:26 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2010, o 19:45
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Widziałem test jak odgieli(podnieśli) poprostu tą blokadę razem z kawałkiem obudowy tunelu środkowego.
Zeder się wydaje najskuteczniejszy, ale kosztu jego nie pamiętam.

_________________
Moja ignorancja dotycząca wyższości turbodoładowanej jednostki była tak wielka że nie mogę się ogarnąć po dziś dzień jak wciskam pedał gazu w podłogę a wskazówki się nie prawdopodobnie szybko przesuwają w prawą stronę, tylko jedna wskazówka idzie w lewo. To stan paliwa :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 22:28 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sierpnia 2010, o 16:54
Lokalizacja: Warszawa
Imię: PIOTR
Silnik: inny
ok 1500zł za zedera trzeba dac.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 marca 2013, o 23:34 
Dziękuje za bardzo sensowne odpowiedzi:)
Przyznam się że posiadam Mini AC w Pzu tylko że różnie to bywa z tymi ubezpieczycielami. Z tego co się orientuje to wypłacają około 80% wartości auta.

Jeśli chodzi o kradzież to troszkę mnie uspokoiliście:) Tutaj wersja 1.8 ma swoje plusy:)
Co do mechanika to faktycznie będe zmuszony udać się do jakiegoś innego bo straciłem do tego zaufanie:)

Do Zedera nie mam troszeczkę przekonania. Kiedyś widziałem na youtube filmik w którym obchodzili tą blokade:(

Po świętach pewnie założe odcięcie zapłonu plus jakieś sensowne dyby na pedały:)
Miałbym jeszcze pytanie odnośnie odcięcia paliwa. Czy to prawda że złodziej może być zaopatrzony np w litr paliwa i po podłączeniu to zabezpieczenie sobie obejdzie?

Grzebiąc w sieci znalazłem fajna stronke z zabezpieczeniami. Odnośnik do poczytania http://www.ukradlimiauto.pl/. Może komuś się przyda.

Pozdrawiam i wesołych świąt.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL