Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 17:36

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj rozmawiamy o sprawach, które nie pasują do innych działów technicznych lub tyczą się całego auta.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 października 2012, o 10:46 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Możecie naprowadzić gdzie znajduje się ten przegub wewnętrzny?
Przy skrzyni? Jest jeden czy na dwie strony?
Da radę wymienić samemu bez kanału?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 października 2012, o 11:34 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 marca 2008, o 20:40
Lokalizacja: Końskie
Imię: Rene
Silnik: X18XE1
Adaś napisał(a):
Możecie naprowadzić gdzie znajduje się ten przegub wewnętrzny?

Przy kole masz przegub zewnętrzny, w niego wchodzi półoś, a na drugim końcu jest przegub wewnętrzny który w chodzi do skrzyni.
Adaś napisał(a):
Przy skrzyni? Jest jeden czy na dwie strony?

Oczywiście tak jak i zewnętrznych, wewnętrznych też są dwa, po jednym na stronę.
Cytuj:
Da radę wymienić samemu bez kanału?

Da radę. Sposobów jest kilka. Najlepiej wypiąć półoś z przegubu zewnętrznego i szarpnąć mocno 2/3 razy i razem z półosią powinien wyskoczyć przegub wewnętrzny ze skrzyni.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 października 2012, o 20:36 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Dzisiaj wymontowałem półosie. Obie sprawdzone i są sprawne - dodatkowo zmieniona osłona w jednej.
Złożyłem wszystko do kupy opuszczam samochód, wsiadam, zapalam i wszystko normalnie funkcjonuje. Wszystkie biegi wchodzą, redukcja itd. itd. jak ręką odjął.
Kolejne objawy - przy obracaniu wskoczy jedynka, wsteczny, jedynka a później już nie ma napędu i objawy jak poprzednio.
Przechnę samochód kawałek - wsiadam, odpalam i wszystko wraca do normy.

Dzisiaj po złożeniu ponownie półosi póki co objawy zniknęły ale nie oszukuję się, że samo się naprawiło ::lol także czekam kiedy się całkowicie coś sypnie bo w tym momencie nie mam kompletnie pomysłu co to może być.

Macie jakieś sugestie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 października 2012, o 19:31 
Miałem podobnie kiedyś w Corsie B, znikał mi napęd a wszystkie biegi wchodziły prawidłowo i mimo puszczania sprzęgła auto nie ruszało.
Skoro po demontażu półosi nagle stało się normalnie wskazywałoby to na półosie.
Wracając do mojego przypadku, to winą było wypadanie jednej półosi z przegubu wewnętrznego, nie było tego widać bo wysunięcie było na tyle małe że nie porwało gumowej osłony przegubu, ale na tyle duże by unieruchomić auto.
Wypadanie pojawiło się po nagłym ostrym hamowaniu przed pieskiem(nic mu się nie stało).
Po wszelkich zabiegach: kupowania nowych bądź używanych półosi, mierzeniu, badaniu i wkładaniu i demontowaniu półosi przyczyną bezpośrednią wypadania półosi było "walone" auto i kiepskie prostowanie podłużnic (widać było po tym że koło nie znajdowało się centralnie w nadkolu patrząc z boku), szybka naprawa i nigdy więcej wypadających półosi.

Aha, mechanicy zafajdani nie mieli pojęcia co to może być, ja po prostu pomierzyłem układ zawieszenia i jezdny w innej Corsie i porównałem ze swoją, tak doszedłem do przyczyny.

Trochę długo ale może moje doświadczenia jakoś pomogą


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL