Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 01:00

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tutaj rozmawiamy o sprawach, które nie pasują do innych działów technicznych lub tyczą się całego auta.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 16:12 
Witam!!!
Po całym dniu spędzonym przed komputerem trafiam do was!!! Przeczytałem dziś tysiące wątków na temat montażu haka w astrze coupe, można dowiedzieć się z nich bardzo dużo niestety nic konkretnego.
Moje pyt. brzmi, czy może ktoś z forum użytkuje astrę z hakiem, montował go sam? Znalazłem do kupienia haki do coupe, zastanawiam się czy od sedana będzie tez pasować.

ps. Sprzedałem drugie auto a bez przyczepki żyć nie mogę:P Jeśli chodzi o sprawę profanacji coupe(bo na takie rzeczy tez trafiłem <LOL>) to w moim odczuciu astra to dla mnie auto które ma mi służyć a teraz właśnie potrzebuje zęby miało haka:)
Pozdrawiam:)!


Góra
  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 16:16 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2011, o 13:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Rotterdam
Imię: Sebek
Silnik: inny
zadzwon do ASO :D chyba beda wiedziec ;)

_________________
http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=10976


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 16:24 
dzięki!!!! nie wpadłem na to!!!!

Ps. w naszym kraju ASO to dopiero profanacja


Góra
  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 16:37 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
UKASZ88 napisał(a):
Moje pyt. brzmi, czy może ktoś z forum użytkuje astrę z hakiem, montował go sam? Znalazłem do kupienia haki do coupe, zastanawiam się czy od sedana będzie tez pasować.


kolega Vi_tia ma u siebie.ja z tego co wiem to hak w qp jest zabroniony

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 16:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 listopada 2010, o 09:13
Lokalizacja: Świętochłowice
Imię: Grzesiek
Silnik: Z20LET
Żeby nie było ze wszyscy w ASO nic nie wiedzą więc odpowiem do coupe hak można zamowić przez opla ale oczywiście cena natomiast z sedana nie będzie pasowało numery sie nie pokrywaja jednak na stronie brinka juz tak trzeba tam zadzwonic i ci powiedzą max obciązenie do 75kg
Jeśli ktos pisze że montaz haka jest zabroniony to niech poda dlaczego a nie ze tak myśli

A więc rozeznałem trochę temat i zobacz u siebie na tabliczce znamionowej czy masz masę wspólną pojazdów u mnie są kreski i w dowodzie w pozycji Q1 i Q2 też sa kreski więc ja do swojego założyć nie moge jeśli nie mamy wcześniej wspomnianej "masy wspólnej pojazdów" w dowodzie wtedy diagnosta nie podbije dowodu, ale wiadomo jak to w Polsce bywa jeżdzą różne auta które nie powinny i qupety zarejestrowane na 5 osób nie z tym rozmiarem opon co powinny z przyciemnionymi szybami np. ja :D bez katalizatora itd. itd. więc wszystko zależy od diagnosty, a później to juz sie martw
Pozdro


Ostatnio edytowano 30 grudnia 2011, o 20:29 przez ryba1, łącznie edytowano 3 razy
edytowałem do jednego posta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 17:28 
Jest zabronione??? póki co nikt nie podał konkretnego argumentu dlaczego, w Holandii można montować w Polsce nie? Kolega grachwal twierdzi ze w aso można zamówić hak do coupe. Czyli takowy jest produkowany co potwierdzam ja sam bo znalazłem już w sklepach internetowych kilka. cytuje samego siebie:D "Moje pyt. brzmi, czy może ktoś z forum użytkuje astrę z hakiem, montował go sam? "

O1- maksymalna masa własna przyczepy z hamulcem u mnie 1400kg
O2- maksymalna masa własna przyczepy bez hamulca u mnie 630kg
Auto przyjechało z Niemiec, pomijając życzliwość diagnostów i tłumaczy sprawdziłem w kopi briefu która mam wszystko się zgadza:).


Ostatnio edytowano 30 grudnia 2011, o 20:26 przez ryba1, łącznie edytowano 2 razy
edytowałem do jednego posta


Góra
  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 17:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 listopada 2010, o 09:13
Lokalizacja: Świętochłowice
Imię: Grzesiek
Silnik: Z20LET
Najlepiej udaj się do diagnosty zapytaj i montuj z tym nie powinno być problemu jeśli hak jest dedykowany pod auto ewentualnie tylko wiązkę do podłączenia dasz jakimuś elektrykowi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 18:36 
Moje pyt. brzmi, czy może ktoś z forum użytkuje astrę z hakiem, montował go sam??

! swoje uszczypliwe uwagi zachowaj dla siebie!!!ryba1


Góra
  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 18:39 
Prawda jest taka ze diagności na stacjach robia bledy przy wprowadzeniu samochodu do systemu, moja 3 HB jest wprowadzona jako coupe i chcial mi wpisac 4 osoby,udalo mi sie to wyprostowac.Czasami zdarza sie ze z bertony robia 5 osobowe bo tak im pokazal system,ale te dane co podales sa do bertony takie mi wpisali i musiałem sie wykłócić zeby wpisali do dowodu 750 kg dla przyczepy,tak jak jest dla astry g zwyklej
Kolega lata z bertona z hakiem i w dodatku leci z konikowozem a w nim konik/kucyk/a czasami dwa,kupiona juz byla w niemcowni razem z hakiem i przyczepka do przewozu motocykli/niskopodwoziowa/


Góra
  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 19:25 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
O ile dobrze pamiętam to haka nie można instalować w turbolotach, bo tam jest zawieszenie delikatnie inaczej. W innych wersjach to nie wiem.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 19:41 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
UKASZ88 napisał(a):
Witam!!!
Po całym dniu spędzonym przed komputerem trafiam do was!!! Przeczytałem dziś tysiące wątków na temat montażu haka w astrze coupe, można dowiedzieć się z nich bardzo dużo niestety nic konkretnego.
Moje pyt. brzmi, czy może ktoś z forum użytkuje astrę z hakiem, montował go sam? Znalazłem do kupienia haki do coupe, zastanawiam się czy od sedana będzie tez pasować.


Wg. EPC nie będzie pasował ani od sedana ani od hb.
Ale powinien pasować od Zafiry A :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 20:35 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
posprzątałem bajzel.

UKASZ88 masz ostrzeżenie oficjalne!!!jak napisał wcześniej DAN tylko posty na temat

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 grudnia 2011, o 21:01 
Wracając do tematu, dla zainteresowanych: dzwoniłem do znajomego który prowadzi hurtownie w poniedziałek jadę po hak dedykowany do coupe z kula wpinana na zatrzask, kosztuje 460zł. Porównam go do tego dedykowanego do sedana i tego z zafiry a o którym kolega sjR wspomniał koszt takich to od 180 do 300. o normalne chyba ze
Zapytałem tez diagnosty jego odp brzmiała "jeśli w dowodzie jest masa dopuszczalna przyczepy to normalne chyba ze samochód możne mieć instalowany hak, jeśli auto tez posiada ważny przegląd pan policjant nie ma podstaw do jakich kolwiek wywodów w tym temacie''.
Co do opon, to według pana z 20 stażem pracy na OSKP nie ma znaczenienia.
Spostrzeżenia zamieszczę tutaj

! edytowałem posta z Twoich znowu uszczypliwych tekstów.widzę że do Ciebie nic nie dociera.nie lubię takich cwaniaków jak Ty.masz następne ostrzeżenie.temat zamykam bo chyba został wyczerpany i Twoje wątpliwości zostały rozwiane ryba1!!!


Góra
  
 
PostNapisane: 31 grudnia 2011, o 01:18 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 września 2008, o 15:49
Lokalizacja: Kraków
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Aktualny samochód: Honda S2000
JakniechceWamsieuzywacprzecinkowtomozespacjetezprzestanieciestosowac?
Bedziesiewtedyrewelacyjnieczytało!

_________________

"Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL