Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 12:31

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2007, o 07:20 
Odswiezam temat....
Dzis zapalila mi sie kontrolka chlodnicy, pali sie caly czas wraz z kluczykiem. Temperatura dochodzi ponad 90 stopni i wentylatory sie nie zalaczaja. Co moze byc przyczyną???


Ostatnio edytowano 11 lutego 2007, o 07:20 przez karczel, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lutego 2007, o 11:23 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
karczel napisał(a):
Co moze byc przyczyną???


to ci powie Opel, jak wyczytasz kody bledow.



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 09:00 
SirAdam napisał(a):

to ci powie Opel, jak wyczytasz kody bledow.



Adam


Bledy:

P0530
P1490
U2100

Prosze o pomoc


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 09:07 
P0530 "Czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego A/C - usterka"
U2100 - CAN-BUS Communication Malfunction - nie mam pojecia o co tu chodzi ;)
P1490 - nima u nas na forum :P


jak sie wentylator nie zalacza to sprawdz bezpieczniki pod MASKA... a nastepnie modul do wiatrakow (kolo biornika spryskiwaczy za zderzakiem - ja ostatnio wylalem z tamtad 300 ml wodu ;) jaja jak berety ;) ale chodzi )


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 09:24 
NasH napisał(a):
P0530 "Czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego A/C - usterka"
U2100 - CAN-BUS Communication Malfunction - nie mam pojecia o co tu chodzi ;)
P1490 - nima u nas na forum :P


jak sie wentylator nie zalacza to sprawdz bezpieczniki pod MASKA... a nastepnie modul do wiatrakow (kolo biornika spryskiwaczy za zderzakiem - ja ostatnio wylalem z tamtad 300 ml wodu ;) jaja jak berety ;) ale chodzi )


W ser zwisie powiedzieli:
1. P0530 - obieg pradowy czujnika cisnienia plynu chlodzacego systemu klimatyzacji
2. P1490 - przekaznik pompy za chlodnica zwarty do masy
3. U2100 - CAN ( Controller Area Network ) BUS - podobno brak komunikacji miedzy silnikiem a komputerem - objaw: okresowo zapala mi sie na stale kontrolka TC

Co do pkt 1 i 2 to raczej modul pod zderzkiem - ser zwis - dwie kostki po 300 PLN kazda :mrgreen: , moze modul + wymiana i zarobienie 40 kabli :roll: , robota dwa dni i niewiadomo ile PLN :roll:
Sam nie wiem :mad:

Co do pkt 3 to podobno trzeba oczyscic styki przewodu :?: ,tylko nie wiem ktory to jest :?:

[ Dodano: 2007-02-12, 09:26 ]
NasH napisał(a):
jak sie wentylator nie zalacza to sprawdz bezpieczniki pod MASKA... a nastepnie modul do wiatrakow (kolo biornika spryskiwaczy za zderzakiem - ja ostatnio wylalem z tamtad 300 ml wodu ;) jaja jak berety ;) ale chodzi )


Jak sie do niego dostac? Daj mi jakies wskazowki :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 10:28 
sciagasz zderzak... i po stronie kierowcy pod lampa masz takie biale pudeleczko (chyba ze czarn) do ktorego przychodza jedna/dwie grube wiazki kabelkow

tu masz jak sie sciaga zderzak ( http://www.att-tuning.tar.pl/viewtopic.php?t=543 - co prawda jest to montaz spryskawczy ale tez mozna podlozyc)

a na tym zdjeciu
http://img371.imageshack.us/my.php?image=45ty.jpg
masz takie czarne pudeleczko pod zbiornikiem na plyn spryskiwaczy (u ciebie to bedzie wlasnie bialo i mialo oznaczenie CJ :)) i to jest ten modul

odpinasz te dwie wiazki i potem masz 6 srubek torx chyba malych

a bezpieczki pod maska wiesz gdzie sa?


Ostatnio edytowano 12 lutego 2007, o 10:28 przez NasH, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 11:48 
jak auto podniesiesz to dasz rade tam sie dobrac bez zdejmowania zderzaka... wredna to bedzie robota, ale przynajmniej zderzak bedzie dalej na swoim miejscu. Jak juz sie uporasz z tym modulem, o ktorym Nash napisal to zapakuj go w jakas folie, aby tam juz sie woda nie dostala. Czesto te moduly sie zamaczaja, a zwlaszcza przy takiej pogodzie.

Maciek

Ps.
Nie wiedzialem, ze astra ma CAN'A...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 12:08 
nie trzeba folii wystarczy uszczelnic sylikonem ...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 18:55 
NasH napisał(a):
sciagasz zderzak... i po stronie kierowcy pod lampa masz takie biale pudeleczko (chyba ze czarn) do ktorego przychodza jedna/dwie grube wiazki kabelkow

tu masz jak sie sciaga zderzak ( http://www.att-tuning.tar.pl/viewtopic.php?t=543 - co prawda jest to montaz spryskawczy ale tez mozna podlozyc)

a na tym zdjeciu
http://img371.imageshack.us/my.php?image=45ty.jpg
masz takie czarne pudeleczko pod zbiornikiem na plyn spryskiwaczy (u ciebie to bedzie wlasnie bialo i mialo oznaczenie CJ :)) i to jest ten modul

odpinasz te dwie wiazki i potem masz 6 srubek torx chyba malych

a bezpieczki pod maska wiesz gdzie sa?


Dzieki, ale niestety po dotarciu (kto to tam umiescil :mad: ) i zdemontowaniu kostek nic nie przykulo mojej uwagi. Moduł suchy, kostki w srodku tez. Bezpieczniki sprawdzone.
Nie mam pomyslu, chyba pozostaje podmianka z kims sprawnego na 100% modułu. :oops:
PS
moduł w coupe jest taki sam jak w innych astrach II?
Maciej mozesz to sprawdzic i ewentualnie podac nr katalogowy.

Dziex


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 18:59 
Powinieneś zapytać czy w turbo jest taki sam. Prawdopodobnie nie, ale wlasnie mjaza o ile pamietam przerabial temat.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 19:01 
cezzar napisał(a):
Powinieneś zapytać czy w turbo jest taki sam. Prawdopodobnie nie, ale wlasnie mjaza o ile pamietam przerabial temat.


No to tak:
Czy w turbo moduł sterowania wentylatorami jest taki sam jak w innych astrach II?

:razz:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 19:26 
rodzaj modulu zalezy od silnika tylko i wylacznie. i tutaj uzytkownicy turbo maja to szczescie, bo w 1.7diesel jest ten sam modul:) ogolnie to modulow sie nie sprawdzi po numerze czesci... moduly maja wiele roznych czesci zaleznie od roku produkcji - pewno cos bylo unowoczesniane i nie dojdziesz, ktory jest do czego... Liczy sie kolor - w przypadku turbo bialy i oznaczenie dwu literowe, ktore odczytasz na swoim module. Jak dobrze pamietam, to turbo ma CJ. I teraz poprostu szukasz modulu do opla astry bialego z oznaczeniem CJ. Jakby co to w aso 400-500 kosztuje. Ale na allegro tez bywaja. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 19:35 
mjaza napisał(a):
rodzaj modulu zalezy od silnika tylko i wylacznie. i tutaj uzytkownicy turbo maja to szczescie, bo w 1.7diesel jest ten sam modul:) ogolnie to modulow sie nie sprawdzi po numerze czesci... moduly maja wiele roznych czesci zaleznie od roku produkcji - pewno cos bylo unowoczesniane i nie dojdziesz, ktory jest do czego... Liczy sie kolor - w przypadku turbo bialy i oznaczenie dwu literowe, ktore odczytasz na swoim module. Jak dobrze pamietam, to turbo ma CJ. I teraz poprostu szukasz modulu do opla astry bialego z oznaczeniem CJ. Jakby co to w aso 400-500 kosztuje. Ale na allegro tez bywaja. :wink:


1.7 D ???
Muszi byc tez do klimy czy nie????


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 19:37 
na 99% musi byc od klimy, bo jak nie ma klimy to nie ma wiatraka klimy. 1% to jest szansa, ze nie chcialo im sie produkowac dwoch roznych wersji i sterownik jest uniwersalny. Ale zaraz jeszcze EP*C przejze.

Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lutego 2007, o 19:39 
mjaza napisał(a):
na 99% musi byc od klimy, bo jak nie ma klimy to nie ma wiatraka klimy. 1% to jest szansa, ze nie chcialo im sie produkowac dwoch roznych wersji i sterownik jest uniwersalny. Ale zaraz jeszcze EP*C przejze.

Maciek


Bede wdzieczny :wink:


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL