Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 13:09

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 września 2006, o 21:22 
Mam pytanko co jaksi czas zapala mi sie zolta kontrolka od chlodnicy, silnik sie nie grzeje plyn na poziomie wiec nie wiem co to jest moze ktos wie?


Ostatnio edytowano 10 lutego 2008, o 16:00 przez Maximus1986, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2006, o 21:34 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Cytuj:
moze ktos wie?



Tech 2





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2006, o 21:40 
Czylki bez podlaczenia do kompa nic nie zrobie? A blad z chlodnicy tez sie zapisuje w kompie?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2006, o 21:41 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Maximus1986 napisał(a):
Czylki bez podlaczenia do kompa nic nie zrobie?


a co chcesz zrobic, bledow/mozliwosci jest zapewne kilkadziesiat.
Mozemy zaczac gdybac.................




Maximus1986 napisał(a):
A blad z chlodnicy tez sie zapisuje w kompie?


Tak






Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2006, o 22:19 
Maximus1986, poobserwuj i napisz kiedy ci sie ta kontrolka zapala. Czy to jest na przyklad przy dotarciu do 92 stopni, czy tez moze jak masz klime wlaczona? Czy wentylatory pracuja normalnie - to jest nie na najwyzszym biegu, tylko zwyklym? Czy jak sie zapala to cos sie dzieje - wentylatory sie wlaczaja? Moze masz za malo czynnika chlodzacego w klimie i raz na pewiem czas czujnik wyczuje ze go jest malo.... bo to zawsze sprawdza, nawet jak klima nie dziala.

Z bledami z ukladu chlodzenia jest pewien problem. One nie sa wedlug "standardu" odb, czy jakos tak. I jak sie ma taki numer bledu - dwu cyfrowy - to nie za bardzo da sie sprawdzic co on oznacza. To dotyczy takich dokladniejszych bledow, bo podstawowe - czyli za temperatura poza zakres i takie tam to sa....


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 września 2006, o 22:45 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
mjaza napisał(a):
Moze masz za malo czynnika chlodzacego w klimie i raz na pewiem czas czujnik wyczuje ze go jest malo.... bo to zawsze sprawdza, nawet jak klima nie dziala.



To nie jest napewno przyczyna, bo poziom czynnika chlodzacego NIE jest kontrolowany w zaden sposob - nie u Opla, moze w innych firmach.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2006, o 10:33 
mi sie zapala chlodnica jak sie silnik nagrzeje dojdzie do 92 stopni i np bede stal w korku badz go wylacze i wlacze za chwile to ikonka sie swieci az ostygnie.

ps. czy jak macie 92stopnie i wylaczycie silnik, wyciagniecie kluczyki to wentylator dalej chlodzi silnik? wlacza sie sam? bo kurde u mnie nie ... a mialem FIATA SIENE to wlaczal sie sam wentylator ile kroc mu bylo za goraco.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2006, o 10:49 
Wlasnie - mi tez wentylator nie chlodzi jak wylacze silnik. Wyjatkiem bylo jak mi uciek plyn chlodniczy i temperatura doszla do 100 stopni. Wtedy sie zalaczyl.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2006, o 14:26 
No to jakoś u was dziwnie. U mnie jest tak, ze jak wskazówka wychyli się na 90, od razu załącza wentylator i pracuje aż spadnie do około 90 na postoju, nawet jak wyłącze silnik to jeszcze chwilę chodzi. Żadna kontrolka nigdy w życiu mi się nie zapaliła. :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2006, o 15:14 
mi sie zapalila od momentu kiedy ludzi pospawali mi chlodnice i wymienili chlodnice klimy... ehhh


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2006, o 19:55 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
nash5009 napisał(a):
czy jak macie 92stopnie i wylaczycie silnik, wyciagniecie kluczyki to wentylator dalej chlodzi silnik?



Turbo posiada dodatkowa elektryczna pompe wodna, obieg wody jest utrzymywany po zgaszeniu silnika,wentylator sie nie zalacza, bo nie potrzeba - chlodnica dziala jako "pasywna"




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2006, o 20:22 
hym... mam nadzieje... bo powiedzmy ze silnik ma 92 stopnie wylaczam ... ide do sklepu na 10 min przychodze a tu prawie 100 stopni.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2006, o 20:26 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Nie przejmuj sie tym, bo nie ma czym.
Termostat dopiero przy 103°C jest calkowicie otwarty.
Do ok. 110°C jest jeszcze OK, dopiero po przekroczeniu tej tamp. zacznij sie martwic.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2006, o 22:11 
SirAdam, nie jest to tak, ze ty podajesz temperatury mierzone na glowicy, a temperatury ktory pokazuja sie na desce rozdzielczej sa mierzone gdzie indziej w chlodniejszym miejscu?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 września 2006, o 22:13 
103 to duzo. Mi auto nigdy nie weszlo ponad 92 stopnie jak chodzi, a jak wylaczylem i wlaczylem po chwili ponownie to i tak nie weszlo ponad nigdy ponad 95. Wyjatkiem bylo to co pisalem - jak mi plyn uciekl. Mozliwe, ze ja mam termostat chlodniejszy? Kiedys cos mi sie obilo, ze czasami montuja dwie wersje zaleznie czy auto idzie na polnoc czy na poludnie europy.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL