Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 14:16

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 marca 2006, o 16:09 
Witam,
Jak w innym watkach pisalem walcze caly czas z wentylatorami.
Sprawdzilem, ze w 2.0T modul chlodzenia powinien byc 24 410 133. Juz wiem, ze ja mam inny. Ten modul wystepowal jeszcze w 2.0 zwyklych i w paru dieslach.

Mam pytanie, najlepiej do kogos kto ma autko nie bite i nie ma problemow z wentylatorami - jakiego koloru jest ten modul wentylatorow - ten pod zbiorniczkiem spryskiwczy pod zderzakiem.


Ostatnio edytowano 12 lutego 2008, o 00:36 przez mjaza, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2006, o 16:46 
Tak sie składa że mam akurat fotke tej czesci w moim aucie. Moze Ci to cos pomoze.

Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2006, o 18:16 
cezzar, zalozyles juz zderzak? Czy moglbys moze sprawdzic jaki masz numer czesci nabity na tym module - miesci on sie na tej najwiekszej powierzchni, ktora uchwyciles na zdjeciu. Znajduje sie blisko wtykow, nabity na tych zebrowaniach.

Gdzie nie zadzwonie to maja modul 24 410 130 - taki numer nie wystepuje wogole w EPC, wiec nie wiem, czy to jest jakis blad, czy tez to jakis strasznie stary modul. Dodam, ze w EPC szukalem go we wszystkich autach i nie znalazlem. Numer jest na pewno dobry, bo u mnie tez go widzialem na module. Jakby na koncu zamiast 0 bylo 3, to bylby to modul do z20let, ale niestety tak nie jest.....

[ Dodano: 2006-03-27, 19:28 ]
Jeszcze jedno pytanie - juz ostatnie.
Jak juz pisalem, ja rowniez bede potrzebowal nabyc zlaczki do modulu wentylatorow.

Pytanie, czy jak ktos patrzyl na taka zlaczke od srodka, to czy jest ona uniwersalna. Tzn. czy zawsze wystepuja wszystkie blaszki? Bo jesli tak, to nawet jak jakiegos kabla nie ma, to bede mogl to sobie rozebrac i dorobic. Natomiast bez blaszek bedzie ciezko....


Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2006, o 20:13 
W takim razie i ja podepne sie pod temat i spytam czy ktos nie wie jakie wystepuje oznaczenie owego modulu w silniku 1,8 benzynka ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2006, o 20:59 
SZUKAJ
http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?t=571&postdays=0&postorder=asc&highlight=wentylatorow&start=15

Tutaj na stronie 2 na koncu podalem numery czesci z EPC do wszystkich modeli 1.8. Wklepujesz ten numer na stronie opla i nie ruszajac sie z domu masz cene....


Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2006, o 22:30 
Dzieki (wstyd sie przyznac, ale to moj temat) :P
Ale chodzi mi bardziej o symbol bo jest ponoc jakis FF,FR ,WJ .
Mam okazje kupic uzywany tylko gosc nie zna symbolu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2006, o 22:40 
Symbole faktycznie jakies sa, ale jakos nie doszedlem jak oni to w EPC oznaczyli.
Jak ma sie przed soba ten modul, to na nim jest nabity numer - np. 24 410 133 - jakbys taki gdzies zobaczyl, to bede bardzo wdzieczny za takie info:)

Z tamtej listy podaj ktory to silnik 1.8 masz - bo ich tam troche bylo. Napisz poprostu w tym topicu wybrany numer czesci Opla, ja ci z EPC numer czesci przepisze - ten numer, ktory bedzie na module. A jakby do ciebie nie pasowal ten modul, to podaj tu info jaki to jest, bo wiele osob tych modulow szuka.


Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2006, o 23:19 
no silnik mam 1,8 XEL (ten 125KM) a numer czesci wnioskujac po tym co podales w tamtym topiciu to 6235082.
Oto namiar do goscia ktory sie tym zajmuje i posiada w sprzedazy te sterowniki(ostatnio mial do 2.0T) pytaj moze trafisz.
radoslaw_kurzaj@go2.pl Gosc ma firme 'Malopolskie centrum elektroniki' cos w tym stylu :).
Mam nadzieje ze choc raz pomoglem :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 marca 2006, o 23:29 
Mowisz i masz:)
numer czesci 24 462 343


Ja bym jeszcze probowal 24 410 131 - ta czesc wystepowala w starszych silnikach - w Z18XE i przy niej jest napisane, ze zamiast niej mozna uzywac tej twojej. Wiec podejzewam, ze i w druga strone jest kompatybilna. Twoj silnik zdaje sie, ze byl pozniej produkowany, dlatego Opel wkladal juz te nowe moduly.

Acha i oba sa czarne - na allegro na pewno jest jakis czarny wystawiony do 1.8 - zobacz go.

Niestety kontakt juz znalem - moduly maja, ale ja potrzebuje z wtykami, a za nie to sobie zaspiewali wiecej niz w ASO - komedia.


Mam nadzieje, ze pomoglem,

Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2006, o 06:35 
mjaza napisał(a):
cezzar, zalozyles juz zderzak? Czy moglbys moze sprawdzic jaki masz numer czesci nabity na tym module - miesci on sie na tej najwiekszej powierzchni, ktora uchwyciles na zdjeciu. Znajduje sie blisko wtykow, nabity na tych zebrowaniach.



Niestety, zderzak jest zalozony, ale bede go zdejmowal na pewno wkrotce. Jednak nie wiem kiedy. W najbliższy weekend na pewno nie, bo wyjezdzam, moze w nastepny. W ciadu tygodnia niestety nie mam czasu. Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2006, o 13:15 
@mjaza
ale ten na allegro jest co prawda do silnika 1,8, ale to jest do zwyklej astry.
Moze byc ze zwyklej, czy musi byc do qupety?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 marca 2006, o 15:48 
W EPC moduly to sa po silniku opisane. Wiec jesli silnik ten sam, to na pewno pasuje. Popros tamtego sprzedawce, aby ci numer spisal - jak numer ten sam, to nie ma cudow, aby nie pasowal - chyba, ze blad w EPC, ale w to to watpie... Istotniejsze jest, aby to byl na pewno ten sam silnik.

Ja na przyklad juz sobie sprawdzilem, ze modul z wiekszosci diesli z astry II i benzyny 2.0 bedzie pasowal do Z20LET - wiec mam wieksze pole manewru przy szukaniu.

Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 marca 2006, o 13:40 
Gość ma tylko coś takiego:
Cytuj:
09 131 730,
10 252 620
FR 4298
PA6-GF15


Czy taki jest dobry?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 marca 2006, o 14:56 
Nie wiem. Tego numeru EPC nie znajduje - sa numery podobne z koncowka 3 i 5. Nie wiem - moze to jest tak, ze w EPC nie ma czesci, ktorych juz sie nie uzywalo w momencie wydania EPC i stad brak niektorych numerow?

Maciek


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL