Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:45

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 20 listopada 2007, o 20:46 
Jak zaczynam jazdę u mnie wskazówka temperatury nie rusza z miejsca bardzo długo. Jak samochód stoi zapalony na luzie to wskazówka rusza ale wystarczy ze troche pojeżdżę - temperatura spada do zera.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 listopada 2007, o 08:25 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Termostat powiedziach chyba papa. TU ponoc mozna dostac tanio termostaty i bez obudowy bo czasami nie jest potrzebna
-wystarczy przelozyc ze starego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 listopada 2007, o 10:33 
No dobra, mamy do wymiany termostaty. Z tego co widze pare osób. Można się znowu skrzyknąć i kupić gdzieś grupowo, może będzie rabat:)
Teraz parę pytań do zorientowanych:
-koszt zamiennika ok 80 zł. Wie ktoś ile kosztuje oryginał?
-rozumiem że termostat jest razem z obudową ale czy da się wymienić sam wklad?
-jakie parametry muszą być (temperatury)?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 listopada 2007, o 16:27 
wymieniłem termostat i nic......... :zly: tez mam kłopoty z temperaturką w mieście spoko ok 90st........podczas jazdy mieszanej ledwo ponad 80 st.....a na autostradzie nawet nie drgnie....... na termostacie mialem napisany zakres pracy


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 listopada 2007, o 19:24 
cezzar ja sie juz pisze na zakup :) mozemy robic liste jak na spot :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 listopada 2007, o 19:56 
Ja kupiłem w opel shop orginał zobudową to koszt około 220 zł. Zamienniki na lokalnym rynku to przedział od 240 do 360zł. :/. Termostat do silnika 1.8. do turbo nie wiem czy taniej nie jest.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 listopada 2007, o 20:55 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
Do turbo jest tańszy z tego co pamiętam. Jedynie w 1.8 cena kosmiczna

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 listopada 2007, o 00:09 
Witam
Cezzar ty sie wstrzymaj z tym kupowaniem termostatu bo do tego dojdzie ci jeszcze jedna rzecz !
Jezeli paruja ci szyby od wewnatrz to bardzo czesto puszczaja spinki aluminiowe przy łaczeniu nagrzewnicy <to sa takie aluminiowe widełki wraz z uszczelkami zestaw naprawczy > Ja juz to u siebie wymieniałem objawiało sie to szczegolnie gdy zostawiłem rozgrzane auto na dworzu i wrociłem po 20 min - na poczatku parowało tylko w rogach przedniej szyby a pojniej to cała ;) . Wsadz łapke od strony pedałow i zobacz czy masz sucho na dywanach.


Ostatnio edytowano 22 listopada 2007, o 00:13 przez bestia, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 listopada 2007, o 07:33 
Michaelm napisał(a):
Ja kupiłem w opel shop orginał zobudową to koszt około 220 zł. Zamienniki na lokalnym rynku to przedział od 240 do 360zł. :/. Termostat do silnika 1.8. do turbo nie wiem czy taniej nie jest.


Ceny w GSI do LETa: oryginał 140, zamiennik 79


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 listopada 2007, o 10:50 
jesli to jest zamiennik wahlera to ja bym go bral zamiast oryginalu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2007, o 00:01 
Hmmm tez myślałem że mi padł termostat ale po zajrzeniu w ten temat wydaje mi sie ze to niemżliwe zeby wzystkim naraz padła ta część ;D
Na jałowym biegu po jakims czasie wksazowka ladnie ląduje na 90 stopniach ale w czasie jazdy wogole sie nie rusza!!! to jest dziwne ale moze tak to jest w tych oplach, wydaje mi sie ze ma to tez zwiazek z temp na zew..otoz kazdy podkreca ogrzewanie na maksa na poczatku... pare razy dla testu ustawilem na niebieskim polu i nagrzewal sie lepiej nawet w czasei jazdy.
Z drugiej strony czy przez tą "martwą wskazówkę temp" nie wzrasta spalanie???? :oops:
czy tez mam do wymiany termostat ??(chyyba nie xP )


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2007, o 00:22 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
Powiem Ci tak, miałem tak samo jak Ty, zdecydowałem się i zmieniłem termostat i teraz pomimo temperatury po jakichś 4 minutach jazdy mimo, że mam ogrzewanie włączone i jade to wskazówka ląduje na 90 stopniach i ani drgnie!!!! Więc odpowiedz sobie sam, ale ja jestem pewny, że to wina termostatu - może są poprostu wadliwe...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2007, o 00:34 
a mnie się dzieje to co pisze bestia i muszę to obadać ....bo termostat jak wymieniałem to był na nim zakres pracy....z tego co pamiątam to już otwiera się od 82stopni ...i mimo wymiany nic sie w temacie nie zmieniło :/


Ostatnio edytowano 23 listopada 2007, o 00:36 przez DariuszGryga, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2007, o 01:22 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
Mechanikiem nie jestem ale chyba powinien sie otwierać przy 90, bo takiej temperatury oczekujemy

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 listopada 2007, o 08:40 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
zaleezy o czym mowimy czy faza poczatkowa otwarcia czy pelne otwarcie termostaty. Zerknąłem do katalogu i w oplach jak i chyba w wiekszosci aut pelne otwarcie jest przy 92 stopniach.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL