Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 18:51

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 18:06 
Witam!
Czy sterownik znajdujacy sie nad lewym kolem jest od wszystkich wiatrakow- czy typowo od klimy?
Tamtej zimy mialem problem ktory powrocil, a mianowicie od pewnego czasu zapala mi sie kontrolka taka zolta niby wiatrak.
Nie wiem czy komputer glupieje czy co, ale auto poprostu mi przerywa deptam gaz on odjezdza ale przerywa...
W tamtym roku wyjeli mi ten sterownik wysuszyli i wszysko gralo- problem znikl.
Od czego to jest sterownik i za ile moge taki dostac- I czy od Astry II zwyklej tez podejdzie?

Dodam jeszcze ze klima mi nie dziala ;( I czy to moze byc spowodowane przez to?
Gdzies czytalem ze 80% Qpej po dzwonie ma problem z tym sterownikiem i klima moze przez to nawalac...

To jest jak skarbonka bez dna w tamtym roku wydalem ok 1200zł a klima dalej nie dziala- kupilem nawet nowy agregat i nic... :/


Ostatnio edytowano 12 lutego 2008, o 01:06 przez nero6, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 18:25 
1200 to duzo - ten sterownik to w aso kosztuje 450, wiec jak poszukasz uzywany czy cos, to jeszcze taniej. Acha i to jest sterownik ukladu chlodzenia.
Ponizej wszystkie jego wejscia/wyjscia z TIS'a:
Elementy składowe
A4 A4 Moduł sterujący Multec B29 B29 Czujnik ciśnienia, układ klimatyzacji
A5 A5 Moduł sterujący Motronic E31 E31 Panel sterowania układem klimatyzacji
A6 A6 Moduł sterujący Simtec H1.43 H1.43 Lampka kontrolna modułu chłodzenia silnika
A19 A19 Moduł sterujący modułem chłodzenia silnika M19 M19 Silnik wentylatora chłodnicy
A55 A55 Panel sterowania elektronicznie sterowanego układu klimatyzacji M20 M20 Silnik wentylatora chłodnicy
B12 B12 Czujnik temperatury cieczy chłodzącej Y10 Y10 Sprzęgło sprężarki układu klimatyzacji
Wtyk
X13 X13 Złącze diagnostyczne
Wiec jak widzisz do wentylatorow chlodnicy tez jest podpiety.

Wiec jak sam widzisz - bez niego ani rusz. Mi na przyklad przy przegrzaniu sie - przekroczeniu 92 stopni sie zaswieca - podejzewam, ze mi termostat padl i jak temperatura za duza, to jakis tam czujnik strajkuje i wlacza chlodzenie na maksa.
80% na problem, bo on jest w takim kretynskim miejscu umiejscowiony - pod zbriornikiem plynu do spryskiwaczy.


Jak cos ci sie uda poradzic, to pochwal sie wynikami:)

Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 18:34 
To jest ten od ktorego odchodza takie dwie wielkie wtyczki?
A co to jest za steronik ktory jest z prawej strony akumulatora, patrzac od strony przeodu samochodu?


Góra
  
 
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 18:44 
nero6 napisał(a):
Dodam jeszcze ze klima mi nie dziala ;( I czy to moze byc spowodowane przez to?
Gdzies czytalem ze 80% Qpej po dzwonie ma problem z tym sterownikiem i klima moze przez to nawalac...

To jest jak skarbonka bez dna w tamtym roku wydalem ok 1200zł a klima dalej nie dziala- kupilem nawet nowy agregat i nic... :/


Klima nie powinna załaczać się w niskich zimowych temperaturach. W instrukcji obsługi jest bodajze od kilku stopni na plusie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 19:31 
mjaza napisał(a):
1200 to duzo - ten sterownik to w aso kosztuje 450, wiec jak poszukasz uzywany czy cos, to jeszcze taniej. Acha i to jest sterownik ukladu chlodzenia.

Maciek


Heh nie dalem 1200zl za ten modul bo jego jeszcze nie zmienialem- a to byl blad bo prawdopodobnie od niego powinienem zaczac...
1200zl dalem za naprawy szukanie usterki itp. to wszystko zeby klima odpalila ale itak nie pomoglo:/

A klima nie chodzila w lecie - to dziwne, ale teraz jakos odpala:/
Chyba czeka mnie zmiana tego sterownika...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 19:39 
Zrozumialem, ze nie dales 1200. Chodzilo mi, ze duzo wydales wogole. Jakbys robil cos w tym temacie to napisz, czy probowales go rozkrecac? Mi sie wydaje, ze tam jak w kazdym ukladzie elektronicznym, moglo cos sie poprostu przepalic i jakby z tym sie udac do elektronika, to by to za 50-100 zl przelutowal. Trzeba tylko dobrego elektronika znalesc. Jak mi padla plyta glowna to tak robilem i naprawa wyszla 50 zl, a 1600 :)

A sprawdzales, czy na pewno nie masz wyciekow plynu chlodzacego - tzn. czy uklad klimy jest szczelny?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 19:47 
tak- klima byla w profesjonalnym zakladzie(czyt. drogim) nabijana i sprawdzana i z klima wszystko ok od tej strony- cos z elektronika :/
Modul juz byl w tamtym roku rozkrecany ale tylko wysuszony zeby auto nie przerywalo- bo on cos glupieje jak sie ta dioda swieci...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lutego 2006, o 23:57 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
cezzar napisał(a):
To jest ten od ktorego odchodza takie dwie wielkie wtyczki?
A co to jest za steronik ktory jest z prawej strony akumulatora, patrzac od strony przeodu samochodu?



Motronic, czyli ECU.




SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2006, o 08:45 
Ups, w takim miejscu :?:


Góra
  
 
PostNapisane: 22 lutego 2006, o 11:55 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Julka napisał(a):
Klima nie powinna załaczać się w niskich zimowych temperaturach. W instrukcji obsługi jest bodajze od kilku stopni na plusie.


Klima powinna hulać non stop.
W zimie służy do likwidowania wilgoci :wink:
Wskazane jest włączać przynajmniej co 2 tygodnie na min. 10minutek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2006, o 12:06 
Książka serwisowa mówi o włączaniu klimy tylko w temp. powyżej +4 stopni


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2006, o 12:16 
IMO Warik ma racje, klimatyzacje trzeba używać nawet zimą w celu... używania jej właśnie. Trzeba przesmarować sprężarkę i rozruszać układ. A pozatym tak jak jużbyło powiedziane klima jest bardzo przydatna przy odparowywaniu szyb. No ale ja mam klimatronik, ciekawe czy da sie go wlaczyc w zimie. Jeszcze nie jezdze wiec nie wiem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2006, o 12:29 
Niektóre uklady w astrach nie zalaczają klimy przy minusowych temp. Nie wiem od czego to zależy. Skoro instrukcja mówi o temp. dodatnich to chyba nie ot tak sobie. Ja zalaczam na plusie :wink: zimą nie używam.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2006, o 23:31 
Myslicie ze klima nie dzila wlasnie przez ten sterownik?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lutego 2006, o 23:40 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Jak mi podasz kod bledu to ja Ci powiem co jest zepsute.
Wymyslac co jet nie tak to mozemy do nastepnej zimy tutaj.
Do opla i wyczytac kody bledu (i je sobie zanotowac) i pozniej tutaj napisac co fachowiec wyczytal.




SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL