Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 12 maja 2024, o 19:36

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lutego 2006, o 16:52 
Mireq napisał(a):
muszę znać numer katalogowy...


Numer GM podałem już wyżej: 6338005
Pozdr!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lutego 2006, o 08:31 
No niestety BOSCH do układu chłodzenia robi tylko wentylator... Termostat jakaśinna firma robie... Tak więc lipa... :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2008, o 23:24 
michu....adamie ...pomozcie...pewnie czytaliscie jaka mam jazde z temperatura silnika!!!!!termostat juz 2 raz wymienilem.....nagrzewnica jest ok(pomimo ze na patencie--ale nieleje i jakos grzeje)
wymienilem plyn w calym ukladzie na noweczke!!!
i pytam co jest do cholery?????bo przeciez to nienormalne ze w tamtym sezonie samocho nagrzewal sie po paru minutach i jak wlaczalem ogrzewanie to po 5 min bylo zajebiscie goraco w samochodzie--wspomne ze jak przylorzylo sie reke do nawiewow to max kilka sekund i cza bylo zabierac bo praktycznie parzylo!!!!serio!!!mega gorace powietrze!!!!a teraz lipa!!!!jak wlacze na max to strzalka temp lezy i nawet niedrgnie po 30 min jazdy!!!!wiec marzne w aucie zeby silnik byl w miare dogrzany--a on i tak max ma 70 pare stopni!!!!a stane na swiatlach to lapie 85!!!!teraz moge bawic sie w zaslanianie i td ale jak spadna sniegi to lipa po calosci!!!!
jeli ma ktos jakis pomysl to bardzo was prosze pomozcie,,bo nic gorszego jak zimno w zimie w aucie!!!!pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2008, o 23:30 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
GARNULLI napisał(a):
termostat juz 2 raz wymienilem

A wymieniałeś wkładkę, czy cały termostat???
A może jakieś lipne podróbki Ci się trafiały...
Hmm, ja bym podjechał do jakiegoś dobrego ASO i niech zdiagnozują o co chodzi, może jest na to jakiś sprytny sposób :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2008, o 15:48 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
GARNULLI
Odpal na postoju ZIMNY silnik, i sprawdzaj co chwile waz od termostatu do chlodnicy.
Powinien byc zimny az do momentu jak termostat zacznie otwierac (ok. 90°C) i wtedy to juz idzie szybko i waz bedzie goracy.
Jezeli waz bedzie sie ciagle POWOLI nagrzewal, to znaczy ze termostat jest do kitu.
To ze wymieniles termostat to nie znaczy ze jest dobry.
Mam nadzieje ze moj opis jest zrozumialy, gdybym byl przy Twoim aucie to diagnoze postawilbym Ci w ciagu pol godziny.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2008, o 16:15 
oki...dzieki...opis i instrukcja jak najbardziej zrozumiala,,,tylko musze odpowiedniego weza znalezsc!!!!!(dzis stalem w korku i jak mialem 90 stopni to wlaczylem na max ogrzewanie,,noi sympatycznie grzalo!!!!!!ale temperaturka jak ruszylem,,,,smiga na 70)(adamie--ktos na forum gdzies pytal ze termostat otwarty od 79-92 stopnie.....chyba??!!!niewiem o jaki model bylo ale jest mozliwe ze wczesniej mi sie otworzy niz 90??!!!)


Ostatnio edytowano 24 października 2008, o 16:17 przez GARNULLI, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2008, o 16:33 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Termostat otwiera sie przy 92 stopniach. Nie ma prawa sie wczesnij otwierac, jezeli tak jest to termostat do wymiany.

[ Dodano: Pią 24 Paź, 2008 17:36 ]
soory w z22se otwiera sie przy 82


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 października 2008, o 18:04 
Offline
Klubowicz
Klubowicz

Dołączył(a): 25 sierpnia 2007, o 21:20
Lokalizacja: Płock
Imię: Adam
Silnik: Z20LET
Była już mowa o tym, ale przypomnę. Są dwa rodzaje termostatów. Ja mam auto z Włoch i temperatura silnika utrzymuje się na poziomie około 82 stopnie. Termostat mam dobry. U micha i paru innych osób też tak było. GARNULLI, pewnie akurat przytoczony przeze mnie przypadek Ciebie nie dotyczy, ale piszę, żeby za chwilę inni ludzie się nie zastanawiali: "czy przypadkiem u mnie jest coś nie tak?".

_________________
Minifucha.pl - "szybki grosz". Wzbogać się na dorabianiu.
http://minifucha.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, o 12:01 
czyli podsumowując mam odpalic przy zimny silniku i "macac" przewod od termostatu do chlodnicy az do momentu otwarcia termostatu czyli do temp silnika 82 stopnie!!!!!!jesli zle mowie to poprawic mnie!!!!
dziex chlopaki wielkie!!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, o 12:09 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
Masz macać go :DD
I ma być cały czas zimy, aż do momentu jak silnik złapie temperature ok. 90 stopni, bo wtedy dopiero powinien otworzyć się termostat i puścić gorący płyn chłodniczy.
A jak się będzie powoli ciepła rura robiła to oznacza, ze termostat kaput :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, o 12:35 
no tak byku ale ponoc w 2.2 otwiera sie przy 82 stopnie-wiec czy wtedy niepowinien wlasnie tego goracego plynu poscic???!!!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, o 12:37 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
Nawet jeśli się otwiera przy 82. Najważniejsze, czy nie przepuszcza cały czas, więc jeśli w pewnym momencie zrobi się gorące to znaczy, że jest ok (jeśli to będzie powyżej 8o stopni), bo jeśli przepuszcza cały czas to rura będzie proporcjonalnie robiła się ciepła.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, o 22:49 
no chlopaki....z jednej strony sie ciesze a z drugiej wiem ze dalej jestem w przyslowiowej czarnej dupie!!!!!
niestety macie racje--dzieki waszym wskazowka zrobilem jak bylo pisane...odpalilem dzis popoludniu (niejezdzilem od wczoraj) fure i sprawdzalem weza--odrazu po paru minutach byl cieply,,potem coraz cieplejszy z kaxda minuta bardziej!!!!wiec diagnoza tylko moze byc jedna--mam buckowaty termostat !!!!wiec musze skas zalatwic orginalnego!!!problem z tym ze w aso zamawiaja juz pol roku i nic!!!twierdza za w niemcach nawet niemaja!!!!i co mam teraz zrobic????przeciez jak cala zime bede mial 45 stopni silnik to zajade go od kopa!!!!
dajcie jakies pomysly skad i jak zalatwic tego sprzeta!!!!
(dzieki wogole za zainteresowanie i pomoc)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2008, o 23:36 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
GARNULLI napisał(a):
problem z tym ze w aso zamawiaja juz pol roku i nic!!!twierdza za w niemcach nawet niemaja!!!!i

zmien ASO.



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2008, o 00:35 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
SirAdam napisał(a):
zmien ASO.

Dokładnie. Podzwoń po wszystkich jakie masz w okolicy.
Ja jak szukałem zaślepki do zderzaka to w jednym Aso usłyszałem, że w magazynie centralnym nie ma, a w niemczech jest zamówionych ponad 100 sztuk i jak się nazbiera dużo to wyprodukują i się do mnie odezwą :DD W kolejnym ASO też szukali, ale nie znaleźi i stwierdzili, że nigdzie nie ma. A w AJ Miniewski na 17 stycznia powiedzieli, że ściagną i za 6 dni była do odbioru.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL