Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 17:04

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 19 stycznia 2010, o 13:53 
dandi napisał(a):
Nie widzialem wczesniej tego tematu, wiec pisze teraz. Nie wiem po co tak usilnie sam chcesz sie z tym grzebać, ja tydzien temu wymieniałem własnie cewkę u ludzi którzy się na tym znają, bo ja osobiście się na tym nie znam, za cewke zaplacilem 220 zl (jak bys chcial miec dla porownania) + 100zl wymiana. Dlatego taka moja rada podjedź do dobrego zakładu specjalizującego się w klimatyzacjach i w ten sposób zaoszczedzisz sobie czasu i wiekszych problemow.


A możesz mi podrzucić adres tego fachowca?

pozdrawiam
kj


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 25 czerwca 2010, o 15:37 
mi dziś klękła klima, można jakoś zdiagnozować samemu co poszło?? wiem tyle że jak włączam klimę to obroty silnika się zwiekszaja ale nic po za tym??


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 25 czerwca 2010, o 16:19 
spojrz na sprzegielko czy się załącza. Najlepiej pojedz do kogos ogarniętego z klimach i niech ta osoba sprawdzi. Jesli nie to najpierw sprawdzcie czy jest napiecie we wtyczce dochodzącej w okolicy sprzegielka do sprezarki.
pozdro


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 25 czerwca 2010, o 16:39 
heh dzięki, z tym to bede musiał na jakiś warsztat lecieć bo sam tego nie ogarnę raczej.. ost coś opel traci w moich oczach;/


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 17 lipca 2010, o 11:03 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
radekastra znalazłes jakiegoś fachmana co zajmuje się klimatyzacjami w naszym pięknym mieście?
Ewentualnie jak ktoś zna jakiś adres to proszę o pw.
Do wymiany jest sprężarka - z tym że mam pytanie - czy ten bezpiecznik lub cewka o których czytamy na poprzednich stronach może być za to odpowiedzialny?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 17 lipca 2010, o 12:05 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Adaś napisał(a):
czy ten bezpiecznik lub cewka o których czytamy na poprzednich stronach może być za to odpowiedzialny?


może

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 17 lipca 2010, o 12:51 
Adaś napisał(a):
radekastra znalazłes jakiegoś fachmana co zajmuje się klimatyzacjami w naszym pięknym mieście?
Ewentualnie jak ktoś zna jakiś adres to proszę o pw.
Do wymiany jest sprężarka - z tym że mam pytanie - czy ten bezpiecznik lub cewka o których czytamy na poprzednich stronach może być za to odpowiedzialny?


od tamtego czasu nie było mnie w kraju takze nie miałem jak sie zając klimą... we wtorek wracam takze wtorek/sroda jade na warsztat... uderze raczej do Chojny(jakies 60 km od Szczecina gdzie znajomy mechanik pracuje... wtedy zobaczymy co poszło sie je*** w klimie


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 17 lipca 2010, o 16:45 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2008, o 01:28
Lokalizacja: ZGR/ szczecin/ Bochum
Imię: Pawel
Silnik: Z20LET
Cytuj:
od tamtego czasu nie było mnie w kraju takze nie miałem jak sie zając klimą... we wtorek wracam takze wtorek/sroda jade na warsztat... uderze raczej do Chojny(jakies 60 km od Szczecina gdzie znajomy mechanik pracuje... wtedy zobaczymy co poszło sie je*** w klimie

Radek podleć do Sławka, tam gdzie kiedyś robil Ci astre, może on coś poradzi bo klimy też robią.
Pzdr

_________________
Trzeba mieć paliwo w żyłach, ale i olej w głowie !!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 22 lipca 2010, o 14:22 
byłem astrą na warsztacie i okazało się ze chłodnica miała 4 dziurki takze gas uciekł... hmm... zmiana z nabiciem klimy 350zł plus chłodnica za około 400zł.... masakra:( co do chłodnicy to raczej zamiennik z allegro, ktos sie orientuje ile nówka w ASO??


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 22 lipca 2010, o 21:28 
witam

no mi tez cos z klima sie spi....... akurat w te upaly.

wiec u mnie jest tak ze jak sie klime wlaczy to obroty rosna i spalanie chwilowe rosnie. to chyba znaczy ze cos tam dziala. ale wentylator od klimy nie chodzi no i nie chlodzi.

tak jak tu wyczytalem w temacie sprawdze ten bezpiecznik. mam nadzieje ze pomoze??? juz oddalem auto do majstra.

jak myslicie co jeszcze mozna w pierwszej kolejnosci sprawdzic???

kilku moim znajomym w czasie tych upalow i to w roznych autach klimy popadaly. to lato nas wykonczy :)

pzdr


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 22 lipca 2010, o 21:37 
a jest czynnik w środku?
Bo jak go nie ma, no to nie będzie dmuchać.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 22 lipca 2010, o 22:36 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
piotrek napisał(a):
jest tak ze jak sie klime wlaczy to obroty rosna i spalanie chwilowe rosnie. to chyba znaczy ze cos tam dziala. ale wentylator od klimy nie chodzi no i nie chlodzi.

brakuje freonu.



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 23 lipca 2010, o 05:06 
no czynnik byl z miesiac temu uzupelniany i chyba jesli by tak szybko uciekl cos by bylo widac??? jak w poprzednim aucie uzupelnilem i byl nieszczelny przewod ze po 2 tygodniach wszystko zeszlo to bylo widac w ktorym miejscu. oczywiscie tu moze byc inaczej.

tak pytam bo zeby sie nie okazalo ze mi pol samochodu zdemontuja i z tydzien moze bedzie stal jak moze da sie jakos w miare sprawnie to zdjagnozowac.

czyli tak:
- sprawdzenie cewki i tego bezpiecznika w niej
- spradzenie ilosci czynnika

pzdr


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 23 lipca 2010, o 08:38 
ja mam identyczne objawy i wyszło na to ze układ nieszczelny, gaz uciekł mi w tydzien.... przy czym jak rozmawiałem z facetem który mi to naprawiał to mówił ze w ciągu ost miesiąca cena czynnika wzrosła z 7 do 13zł u dostawcy także nabicie wychodzi duzo drozej niz np miesiąc temu;/


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Sprężarka
PostNapisane: 23 lipca 2010, o 11:04 
Najczęstrzymi usterkami układu klimatyzacji są albo padnięta cewka albo dziurawa chłodnica centralnie za wiatrakiem i proponowałbym od tego zacząć sprawdzanie.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL