Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 13:07

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, o 13:52 
Jakieś dziwne to forum--zadaje wydaje mi sie ze proste pytania a jakiś janusz zamiast siedzieć cicho skoro nie umie odpowiedzieć to cwaniakuje życząc mi miłej zabawy---oj chłopaki żenada--ale dziękuje tym co wnieśli cokolwiek do tego postu-pozdro


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, o 14:01 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Krzychu1983 napisał(a):
Jakieś dziwne to forum--zadaje wydaje mi sie ze proste pytania a jakiś janusz zamiast siedzieć cicho skoro nie umie odpowiedzieć to cwaniakuje życząc mi miłej zabawy---oj chłopaki żenada


co masz na myśli pisząc tego posta?i kogo nazywasz januszem?

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, o 14:45 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
cezzar napisał(a):
Jeśli masz na mysli wymianę cewki sprzęgła to można to zrobić bez demontażu sprężarki. JEst trochę zabawy-opuszczanie silnika itp ale się da. Musisz mieć jednak pojęcie i doświadczenie w mechanice.

Jezeli ta odpowiedz Ci nie wystraczy (inne tez byly rzeczowe)
to znaczy sie ze jestes żółtodziobem, i masz biede obslugiwac srubokret.
Sorry, ale jezeli oczekujesz "step by step" instrukcji, to sie pomyliles.
To wszystko z mojej strony.
Jezeli Ci sie to forum nie podoba, i tylko glupie odpowiedzi dostajesz - wolna droga, na sile nikt tutaj nie jest trzymany.





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2009, o 15:58 
Cewka jest częścią sprzęgła sprężarki, czyli tego co załącza sprężarkę i po czym biega pasek. Jeśli zdejmiesz zdejmiesz sprzęgło aby wymontować z niego cewkę to oczywiste, że niebedziesz mógł jeździć, chyba ze spowrotem zamotnujesz sprzęgło bez cewki ale to bez sensu. Cewkę najlepiej jest dobrać korzystając z serwisówki, ale któż ją ma... :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 maja 2009, o 19:24 
Nie widzialem wczesniej tego tematu, wiec pisze teraz. Nie wiem po co tak usilnie sam chcesz sie z tym grzebać, ja tydzien temu wymieniałem własnie cewkę u ludzi którzy się na tym znają, bo ja osobiście się na tym nie znam, za cewke zaplacilem 220 zl (jak bys chcial miec dla porownania) + 100zl wymiana. Dlatego taka moja rada podjedź do dobrego zakładu specjalizującego się w klimatyzacjach i w ten sposób zaoszczedzisz sobie czasu i wiekszych problemow.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2009, o 22:18 
U mnie też cewka nie załączała sprężarki. Poczytałem na elektrodzie i okazało się że w większości przypadków przepala się bezpiecznik termiczny w cewce. Bezpiecznik kupiłem za 3zł. Sprzęgło/cewkę można wymontowac bez wyciągania spręzarki i bez spuszczania czynnika chłodzącego R134 (freonu już nie nabijają). Trzeba wjechać na kanał, zdjąć pasek wieloklinowy, odkręcić sprężarkę od bloku silnika (zdaje się 3 śruby) i wykręcić sprzęgło z cewką. Potem wywalić spalony bezpiecznik, wlutować nowy złożyc i cieszyć się chłodnym powietrzem :)


Ostatnio edytowano 9 czerwca 2009, o 22:20 przez Sly_1981, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2009, o 14:33 
Wlasnie bylem u specow od klimy i zaspiewali mi prawie 400 za wymiane cewki. Da sie sprawdzic czy wymienili cewke czy tylko ten bezpiecznik ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2009, o 16:22 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
taniej chyba cala sprzezarke kupic... ja placilem za sprezarke 350 PLN uzywke +150 za nabicie i odgrzybienie.
Ale jezeli w tych 400 PLN jest wymiana cewki i ponowne nabicie klimy wraz z odgrzybieniem to warto


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2009, o 19:11 
Nabic mi pewnie nabja, choc mialem prawie pelno... zobaczymyjutro pojade znimi ponegocjowac. Tylko czy sie z tym bezpiecznikiem nie wyglupie? Gdzie on jest? To sie nazywa bezpiecznik termiczny dokladnie ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 czerwca 2009, o 20:02 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
caleb napisał(a):
zaspiewali mi prawie 400 za wymiane cewki


normalna cena.tez tyle płaciłem

caleb napisał(a):
Tylko czy sie z tym bezpiecznikiem nie wyglupie? Gdzie on jest? To sie nazywa bezpiecznik termiczny dokladnie ?


nie wymienisz tego.cewka jest jako jedno i jest nienaprawialne

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 07:33 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Da sie wymienic sam bezpiecznik. Bylo na forum ktoryms opla. Nie jest latwo ale sie da.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 07:55 
Nie zawsze jest padniety bezpiecznik, u mnie było przerwane uzwojenie. Za cewke zapłaciłem 150 + 150 wymiana i nabicie klimy.
Jesli masz sprezarke Delphi to na forum astry g marcinpsk sprzedaje uzywke za 200PLN.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 08:12 
Binio, dzieki za info. Juz oddalem do warsztatu. Zobaczymy co bedzie popoludniu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 09:43 
Binio napisał(a):
Nie zawsze jest padniety bezpiecznik, u mnie było przerwane uzwojenie. Za cewke zapłaciłem 150 + 150 wymiana i nabicie klimy.
Jesli masz sprezarke Delphi to na forum astry g marcinpsk sprzedaje uzywke za 200PLN.

Z tego co wiem to nie wystarczy tylko wiedzieć że ma się sprężarkę Delphi. Ważne są jeszcze numerki.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2009, o 17:13 
Wymiana cewki poskutkowala dzialajaca klima. Chyba mimo wszystki nie przeplacilem, bo wczesniej wyraznie slyszalem jak klima chodzila teraz fajnie chlodzi i do tego praktycznie jej nie slychac.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL