Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 kwietnia 2024, o 17:38

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 czerwca 2009, o 23:26 
Sly_1981 napisał(a):
Potem wywalić spalony bezpiecznik, wlutować nowy


To gdzie jest ten bezpiecznik???


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 czerwca 2009, o 12:02 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
cezzar napisał(a):
Sly_1981 napisał(a):
Potem wywalić spalony bezpiecznik, wlutować nowy


To gdzie jest ten bezpiecznik???


przyłączam się do pytania kolegi

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 czerwca 2009, o 17:39 
Sorki ale byłem z dala od neta przez tydzień.

Więc jeśli chodzi o bezpiecznik termiczny to jest on w cewce. Po wyjęciu cewki ze sprężarki są dwie możliwości, albo będzie "zalany/zalaminowany" tworzywem na płaszczyźnie cewki i wtedy trzeba to "wydrapać" w miejscu zgrubienia; albo druga opcja będzie w takiej plastikowej obudowie niewiele większej od tego bezpiecznika też na płaszczyźnie cewki i wtedy trzeba odłamać plastikowe wieczko i wtedy go widać.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2009, o 15:05 
Dzis wracajac z wawy klima przestała dzialac./... masakra bo za oknem 32 stopnie... Cala droge k***ałem. Bylem u fachury i zdiagnozował padnieta cewke sprzegielka sprezarki... Jednak stwierdzil, ze nie ma takiej cewki i w toruniu nigdzie nie dostane.. Powiedzial ze bez problemy wymieni mi ja, ale mam ja znalesc. Dodał, ze musze poszukac na allegro wg symbolu sprezarki - Delphi NX 5714... Moje pytanko jest takie czy ten numer NX 5714 jest istotny? czy moge kupic cewke z innym numerem do astry G ?? Bo z tym numerem to cos czuje ze bedzie ciezko... Chyhba ze ktos moze ma dostep do takich czesci?
dzieki za pomoc


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2009, o 15:54 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
winczako napisał(a):
Chyhba ze ktos moze ma dostep do takich czesci?


na śląsku dużo jest takich komisów z częściami.cena około 150zł + przesyłka do Ciebie

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 czerwca 2009, o 20:58 
ryba1, zastanawiam sie w takim razie, bo na allegro znalazlem cale sprezarki za 220-250zl... niby z gwarancja rozruchowa... moze warto kupic cos takiego i albo wsadzic taka, albo przelozyc sama cewke??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 01:00 
Ja kupowalem swoja sprezarke w kurnikach w Bielsku- na pewno tam dostaniesz, odezwij sie jutro na pw to poszukam tam do nich numerow.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 07:30 
a czyh moglby mi ktos powiedziec czy cewki sprezarek w sprezarkach do astry G sie roznia? Czy moge kupic cewke ze sprezarki z innyn numerem?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 07:44 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
winczako napisał(a):
a czyh moglby mi ktos powiedziec czy cewki sprezarek w sprezarkach do astry G sie roznia? Czy moge kupic cewke ze sprezarki z innyn numerem?


tak różnia się.ostatnio wymieniałem to 3 leżały bo nie pasowały.w końcu 4 podpasowała

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2009, o 09:16 
ok, dobra, dzieki.
Cewka zamówiona- koszt 180zl + przesyłka...
Stara wezme i od razu wymienie jej ten bezpiecznik- to bedzie na zapas ;). Kiedys pewnie sprzedam :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lipca 2009, o 21:30 
u mnie też cewka padła :( koszt około 150 zł nowa cewka (dokładnie mają powiedzieć w poniedziałek) jedyne co mnie pociesza to że w 1,8 można to wymienić bez wyciągania sprężarki ... mam wrażenie że to bardzo częsta usterka w naszych asterkach :(

aaaaa no i mechanior znajomy jak się okazało więc będę obserwował naprawę więc później postaram się to opisać. w sensie czy jakieś klucze specjalne, ile mu się zeszło, i czy odkręcał sprężarkę.....


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lipca 2009, o 21:40 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Jarecki napisał(a):
jakieś klucze specjalne,


na pewno torxy

Jarecki napisał(a):
ile mu się zeszło


1-1,5 godz powinien zrobić na gotowo

Jarecki napisał(a):
i czy odkręcał sprężarkę.....


nie trzeba jeżeli jest obcykany

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2009, o 12:31 
klucz- u mnie torx (sprezarka Delphi)
czas-<1h
Nie trzeba spresarki odkrecac, jesli sruba łatwo pojdzie, a jesli nie (tak jak u mnie) to trzeba ja wykrecic. Na szczescie wystarczy jesli zdejmie sie sruby mocujace, bo wtedy pozwala ona na troche wieksze pole manewru. Czynnika nie trzeba spuszczac.
Jakby ktos w toruniu i okolicach potrzebowal namiar na goscia co zna sie na rzeczy to pw.
:)

ps. a tak wogole to wystarczy wymienc ten smieszny bezpiecznik termiczny za kilka zł, i po sprawie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2009, o 11:25 
winczako napisał(a):
ps. a tak wogole to wystarczy wymienc ten smieszny bezpiecznik termiczny za kilka zł, i po sprawie.


Mówiłem że tak jest w większości przypadków to nie wierzycie :p


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2009, o 11:08 
no i od wczoraj klima chłodzi aż miło :) a od dziś nie potrzebna bo sie pogoda sie sp..... :(

wymiana cewki w sprężarce przy silniku 1,8 to pikuś. żebym wiedział że to takie proste to sam bym sobie zrobił. tak naprawdę poza kluczami przydadzą sie cążki do pierścieni zegera. odkręca sie dekielek czołowy, ściąga pasek, następnie pierścień, koło po którym chodzi pasek, drugi pierścień i cewka wyjęta. sprężarkę idealnie można postawić w pozycji między zderzakiem a zawieszeniem. dostęp idealny.

jeśli ktoś chce sie bawić z tym bezpiecznikiem to mam starą cewkę. można wymienić i zobaczyć czy będzie działała. nowa cewka kosztowala mnie chyba 95 zł + 50 dałem za wymianę.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL