Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 11:27

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 08:10 
mam taki problem że mam taki wilgotny nieprzyjemny zapach przy włączeniu wentylacji przy klimie tego zapachu nie ma co może być przyczyną??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 08:18 
klima jest do dezynfekcji
tzn przynajmniej nalezy kupić spray do klimy ( koszt jakies 20zl ) i napsikac w otwory wentylacyjne ( dalej jak w instrukcji )
ale jakbyś chciał to zrobić porządnie to trzeba wymienić filtr kabinowy, do tego zrobić odkarzanie układu - u gościa który zajmuje się klimatyzacja


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 08:38 
tez tak mialem. kupilem jakis srodek w piance za 2 dychy.
aplikujesz poprzez rurke do otworow wentylacyjnych i powoli wyjmujesz.wystarczylo raz na 3 miesiace.
w kazdym razie u mnie smrod zalatwilo.

oczywiscie najlepiej zrobic to u fachowca od odgrzybiania. pewno za 2 stowki by dalo rade.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 09:11 
Wszystko to co pachnie ładnie to kupa... Proponuje środek do dezynfekcji klimy firmy "wurth" (śmierdzi ale są efekty)

Obowiązkowo wymieniasz filtr przeciwpyłkowy,

Pryskasz w miejsce filtra przeciwpyłkowego, włączasz ogrzewanie na maxa, wymieniasz filtr i cieszysz sie ze masz odgrzybiona klime:)

całości cie wyjdzie środek+filtr około 80 zł ale bedziesz zadowolony


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 09:28 
w którym miejscu w astrze jestr filtr kabinowy i jak go wymontowac??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 09:37 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
Filtr kabinowy masz za schowkiem przed pasażerem. Są dwa rodzaje ich w zależności od producenta. Gdzieś było dokładnie na forum opisane.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 09:38 
Musisz wyciągnąć schowek (strona pasażera) bodajże 6 śrubek i z tyłu po lewej stronie masz takie czarne pudło spięte srebrnymi spinkami to jest to.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 09:45 
dzięki za pomoc na was zawsze można liczyć już kupiłem środek do odgrzybiania zobaczę jaki będzie efekt :) i sie podziele z wami :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 10:10 
Mam to samo co Gorzko... Miesiąc temu miałem przgląd w ASO i mam wymieniony filtr kabiny - a wilgotny zapach z wentylacji nadal jest. Teraz pora a spray w takim razie :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 14:33 
marcel195 napisał(a):
Obowiązkowo wymieniasz filtr przeciwpyłkowy,


wlasnie wyjalem u siebie.
bylo tam tyle śp.robali, ze gdybym mial zabe - mialaby zarcie na dwa lata :O


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2008, o 17:08 
to moze mi poradzicie.
ja mam inny problem. miesiac temu robilem przeglad klimy: nabijanie, kontrola szczelnosci i odgrzybianie. nabijali jakims sprzetem z VALEO, odgrzybiali smierdzielem wurth-a. ponadto wymienilem filtr (papierowy) i niby wszystko jest OK. ale jak klima przestaje chodzic to smierdzi jak cholera (zeby nie powiedziec bardziej dosadnie). jak chodzi klima to jest OK, nawiew bez klimy tez jest OK, ale jak polazi klima i potem ja sie wylaczy to maskara. :( kurde dalem 150pln i kicha.

mial ktos moze taki przypadek? moglby ktos poratowac, bo nie wiem czy to reklamowac czy nie?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2008, o 09:02 
Trudno coś poradzić skoro klima była przeglądana odgrzybiana itp. :hm: Może spróbuj takim sprayem do klimy za 20 zł popryskać w otwory wentylacyjne może to coś pomoże... A jak nie to jedz niech to poprawią w ramach gwarancji przecież tak być nie może, że robisz normalny przegląd klimy płacisz za to kase a coś śmierdzi [-(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2008, o 17:06 
Ja miałem podobny problem ale w serwisie odgrzybili mi ja za 80 zł i wszystko jest ok :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2008, o 21:30 
Rafaello napisał(a):
A jak nie to jedz niech to poprawią w ramach gwarancji przecież tak być nie może, że robisz normalny przegląd klimy płacisz za to kase a coś śmierdzi


Dokładnie jedz do nich i im to powiedz...niech robia jeszcze raz :/


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2008, o 21:34 
Tez tak mialem ale kupile K2 klima i napryskalem w otwory od wentylacji i sciagnelem filter pylkowy(wymnienilem odrazu-brzydko wygladal) i tam tez zmoczylem, poznije 15 minut dmuchawa chodzila i sie udalo... ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL