Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 11:36

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 sierpnia 2015, o 10:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwietnia 2013, o 21:14
Imię: Piotrek
Silnik: X18XE1
Witam dziś mi sie tez pojawiła ta kontrolka żółta z wiatrakiem, przy czy pojawił sie brak klimatyzacji a do tej pory działała normalnie, plus obroty sa ponad ok 1500 , wentylator ten przedni cały czas sie kręci jak szalony, jak kilka razy ponaciskam przycisk od klimy to zalatuje wieje chłodne powietrze ale po chwili obroty znowu wracają na wysokie i ciepłe powietrze co jest nie tak? Co ktos przerabial to

dodane: 11 sierpnia 2015, o 07:48

Błędy z Op-coma
164 nieprawidłowy sygnał temperatury cieczy chłodzącej silnika
163 Temperatura chłodziwa silnika brak sygnału
11 ssacy motor dmuchawy nieprawidłowe działanie
57 żądanie odcięcia systemu klimatyzacji brak sygnału
13 ssacy motor dmuchawy przerwany obieg prądowy
17 brak sygnału obr/min z silnika

dodane: 11 sierpnia 2015, o 11:55

Dodam ze bezpieczniki te pod maską i te w kabinie sprawdziłem ok , wtyczki przedmuchałem, prysnąłem contactem CX do styków,te od wentylatorów i te od tego modułu w nadkolu pod zbiorniczkiem płynu do sprysków, czy jest mozliwe ze cos spaliłem bo demontowałem alternator, klema minusowa z aku była zdjeta a i tak zaiskrzyło jak odkrecałem plusowy z alternatora kluczem płasko-oczkowym az dymek poszedł,ale z kolei wczesniej tez mi sie tak kontrolka pojawiła zanim co kolwiek robiłem z alternatorem normalnie mnie pech przesladuje z tym samochodem

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sierpnia 2015, o 11:00 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Stara szkoła mówi ze odpina się plusową kleme

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sierpnia 2015, o 21:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwietnia 2013, o 21:14
Imię: Piotrek
Silnik: X18XE1
Dodam jeszcze ze dziś mi sie zapaliła po tym jak temperatura podbiła aż pod 100 wcześniej było ok jeździłem na klimie , czy to moze być padniety czujnik temperatury nigdy mi tak wysoko temperatura nie wchodził, kurczę wydaje mi sie ze ten czujnik to zamiennik nie ten siemens który był wcześniej

dodane: 12 sierpnia 2015, o 22:51

Koledzy co jest z ta kontrolka,mam plagę awarii w samochodzie kit z absem ale ta kontrolka i grzanie sie samochodu to porażka, dziś zamieniłem czujnik temperatury na termostacie na siemensa wyprodukowanego we Francji i przeczyscilem masę ta na dole nadkola od strony kierowcy i dodatkowo zmasowalem akumulator do karoserii osobnym kablem bo po naprawie altka coś słabe to ładowanie po odpaleniu to tak 13.8 pokazuje a pod obciążeniem klima,długie,drogowe,grzanie szyby,wentylator na maxa i radio plus duży wzmak schodzi do 13,6
Ogólnie szykuje sie na air show do radomia a tu takie fazy z samochodem , nie wiem czy ciagnąć dodatkowy plus z aku do altka 14.4 i czy wyrzucić termostat i zostawić duży obieg zeby sie nie zagotowałam samochod w trasie do radomia bo jak kontrolka sie nie pali to temperatura jest ok

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sierpnia 2015, o 00:38 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
sprawdź bezpiecznik Klimy, może zjadana cewka zwarcie robić, palić go i wiatraczek się zaswieci. wentylatory się włączają powyżej temp roboczej?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sierpnia 2015, o 10:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwietnia 2013, o 21:14
Imię: Piotrek
Silnik: X18XE1
Kolego jesli sie ta kontrolka z wentylatorem nie świeci to wszystko jest ok wentylatory chodzą temperatura stoi tak jak powinna gorzej jak sie zaswieci to wszystko wariuje tak jak pisałem wyzej i trzeba gasic samochod odczekac i jak sie odpali to nie ma tej kontrolki i wentylatory sie załączaja i zbijaja temperature do prawidłowego stanu

dodane: 13 sierpnia 2015, o 11:21

Cewke w sprezarce klimy wymieniałem rok temu takze tu chyba wszystko smiga

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sierpnia 2015, o 10:30 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
jak samo gaśnie to nie cewka, klima w ogóle działa (tak nawiasem)? Może sterownik wiatraków padł, nie przerabiałem tego ale się zdarza.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sierpnia 2015, o 23:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwietnia 2013, o 21:14
Imię: Piotrek
Silnik: X18XE1
Klima chodzi normalnie, a ta kontrolka zapala mi sie rożnie raz po 1 godzinie jazdy potem dzień przerwy i tak w kółko,wentylatory napewno sa ok bo jak odlacze wtyczkę z czujnika temperatury na termostacie to odrazu zażywają w trybie awaryjnym

dodane: 14 sierpnia 2015, o 00:22

Witam wczoraj wymieniłem czujnik temperatury na oryginal i dziś odziwo błędu kontrolki wentylatorow nie było, czujnik to siemens made in france poprzedni był tez siemens ale made in hungary widocznie jakiś fake w sumie za 99 zł kupiłem obudowę z logo behr i ten czujnik już w niej był wszystko było nowka niesmigana, założyłem bo ładnie sie świeciło wszystko ale widocznie te upały zrobiły swoje, narazie na oryginale jest spokój,ładowanie mam 13,9 na włączonym aku dodatkowo zmasowalem do budy plus przejrzałem wszystkie bezpieczniki

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sierpnia 2015, o 08:43 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Akardo88 ale się nakombinujesz.jeszcze furę schajcujesz.byś podjechał do elektryka i by Ci to ogarnął i po sprawie

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sierpnia 2015, o 22:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwietnia 2013, o 21:14
Imię: Piotrek
Silnik: X18XE1
Kolego takie mam realia,jak bym miał siano to bym odprowadził w cholere i bym włosów z głowy nie darł niech kto inny sie martwi ma byc zrobione, ale akurat mam taki zakręt ze wolał bym we własnym zakresie załatwic jak sie uda,elektryk ostateczność wstepnie dzwoniłem na poniedziałek jestem umówiony jak by co, jutro zrobie mu próbe generalną wyjazd do Warszawy na defilade Wojska Polskiego, mam nadzieje ze mnie nie zawiedzie chłodzenie i ładowanie jest został sie tylko abs do zrobienia

dodane: 17 sierpnia 2015, o 23:45

Jednak okazał sie być winnym tej kontrolki czujnik temperatury na termostacie, także jak wymieniacie to tylko oryginał siemens made in france,unikać siemens made in hungary pół roku wytrzymał i potem takie fazy ze mi chcieli wymieniać wentylatory i moduł wentylatorow

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL