Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 09:37

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2009, o 21:33 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2008, o 01:28
Lokalizacja: ZGR/ szczecin/ Bochum
Imię: Pawel
Silnik: Z20LET
sokal napisał(a):
chłodnica od przodu jest mokra do wysokości ok 15 cm

zawsze mozna oddac do naprawy, spawają takie rzeczy też jak komuś koszt wymniany nie odpowiada(oczywiście jak się jeszcze da).
Tak czy inaczej trzeba damontować i uzupełnić czynnik na nowo.

_________________
Trzeba mieć paliwo w żyłach, ale i olej w głowie !!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2009, o 21:37 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
Mniejsza w sensie cieńsza tak? Mokra jest ta do której jest śmigło przykręcone, to jest od klimy? Czy to jest sprzedawane jako osobna część czy wymienia się komplet? A ten mechanik to żaden mój, w inecie znalazłem numer, mieści się przy Radzymińskiej. Czy trzeba zderzak do tego ściągać?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2009, o 21:37 
zaraz zaraz ... chłodnice masz dwie. mniejsza od przodu auta jest od klimy. z tego co piszesz to cieknie woda (powinien być płyn) z tej drugiej od strony silnika. można wymieniać je osobno. wiąże się to z ponownym napełnieniem układu. jest na ten temat osobny wątek. poszukaj :)

wymiana jest prosta (w miarę) ... ja w lato wymieniałem obie sam i nie miałem z tym większych problemów. no ale odróżniałem chłodnicę klimy od wodnej wiec może odstaw do mechanika :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2009, o 21:45 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
Raczej tak zrobię, tylko skoro w chłodnicy klimy nie ma wody tylko lotny gaz, to dziurawa musi być ta od chłodzenia bloku, tak? Czyli wymiana czynnika mnie ominie. Dobrze rozumiem? Możliwe żeby chłodnica klimy była mokra poprzez kontakt?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2009, o 21:48 
obejrzyj dokładnie skąd cieknie. jeśli wodna to nabijanie klimy cię ominie. pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2009, o 22:11 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
Obejrzałem i nic nie widać. Woda stoi na dolnym montażu zderzaka, jest to z pewnością woda z chłodnicy. Myślę sobie że chłodnica klimy może być mokra bo wodę nadmuchuje wiatrak od chłodnicy wody od tyłu. Gdzie coś takiego w Warszawie robić, bo czytam że wymiana jest prosta a ten gościu krzyknął 180 pln za montaż. Trochę sporo za 4 śruby i 4 węże.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 grudnia 2009, o 22:17 
faktycznie sporo. jest oddzielny temat na temat warsztatów które są godne polecenia. jesli interesuje cię podjazd do jakiegoś w okolicy otwocka to pisz na priv. podam ci jakieś namiary na części i mechaników.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 01:51 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
sokal napisał(a):
Myślę sobie że chłodnica klimy może być mokra bo wodę nadmuchuje wiatrak od chłodnicy wody od tyłu.

Ten wiatrak nie dmucha przecież powietrza do przodu samochodu tylko w stronę silnika.
sokal napisał(a):
Gdzie coś takiego w Warszawie robić, bo czytam że wymiana jest prosta a ten gościu krzyknął 180 pln za montaż. Trochę sporo za 4 śruby i 4 węże.

Żeby wytargać chłodnicę trzeba zdjąć zderzak i pas przedni.

A w ogóle to ubywa ci płynu chłodniczego?

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 02:33 
Cytuj:
A w ogóle to ubywa ci płynu chłodniczego?

Dokładnie, sprawdź najpierw to. Ponadto płyn do chłodnicy czesto (choć nie zawsze) ma jakiś kolor. Różowy, pomaranczowy, niebieski - po tym też poznasz.
Co do wymiany chłodnicy to nie wiem jeszcze jak w coupetach ale w cali ni trzeba było ani zdejmować zderzaka ani nic. I tak jak mówisz jest to kwestia kilku śrub i kilku węży. No i przełożenia wiatraka. W norauto krzyknęli mi 400pln ;D za samą wymianę, ale się uśmiałem :DD Wymienilem u mechanika za 70pln + 20 na bro za expres ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 09:20 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
Piszę woda w sensie płyn chłodniczy (sprawdziłem po smaku - taki sam jak w zbiorniczku). Kapie na szerokości chłodnicy - takie 4 plamy się robią pod autem. Przy podłączeniach węży jest sucho więc zostaje chłodnica. Leci tego troche, przez 2 dni poziom obnizył sie o 2 cm. Z tyłu chłodnicy jest drugi wiatrak - może dmucha od tyłu? Choć by to sensu nie miało raczej. Z chłodnicy klimy raczej nie leci bo i skąd by się tam petrygo znalazło? Znalazłem warsztat co mi wymieni za 110pln (nie jest to mało ale ma tą zaletę ze jest 500m do domu). Teraz tylko musze chłodnicę znaleźć tanio.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 10:07 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
ja kupowalem zamiennik w Warce. koszt okolo 200-250 PLN. Bardzo dobra jakosciowo.

[ Dodano: Sro 02 Gru, 2009 10:10 ]
dokladnie od tego Pana
http://allegro.pl/item834967585_opel_as ... _nowa.html
Chlodnica Astra g VALDI Warka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 10:36 
Wymienialem chlodnice u siebie i ani zderzaka ani pasa nie zdejmowalem. Za chlodnice zamiennik placilem w radomiu( sklep z allegro ) chyba 150 zeta. Chodzi do dzis bez problemu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 11:25 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
Ja kupowałem w BHMD http://www.bhmd.pl/n/index.php i płaciłem około 210 zł :D
Do wymiany nie trzeba odkręcać pasa przedniego, ani zderzaka, ponieważ ona wychodzi do góry.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 grudnia 2009, o 11:26 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwietnia 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Łukasz
Silnik: X18XE1
Już zamówiłem, 200pln na Strzeleckiej w Warszawie, będzie po 14. Jajca będą jak się okaże że to nie z chłodnicy leje :) Co prawda fach co to będzie robił rzucił okiem i potwierdził że nic innego to być nie może. Jutro oddaje do roboty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lipca 2010, o 23:24 
witam,czy wymieniał ktos z was samemu chlodnice klimy..?niestety jestem zmuszony wymienic...w warsztacie wolaja 200zl..a w to miejsce mam juz nabicie klimy...


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL