Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 06:50

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: klima problem??
PostNapisane: 24 kwietnia 2013, o 22:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwietnia 2013, o 21:14
Imię: Piotrek
Silnik: X18XE1
Kolledzy co z tą klimą-pierwsza w zyciu (miał być luksus:P) jak nacisnę na przycisk klimy slychac jak obroty podskakują ale wentylator z przodu się nie włącza i zimna tez nie ma,odkręcałem w złączce gdzie się chyba wprowadza czynnik chłodzący w dolnej części za filtrem powietrza w takiej nakładce jak na kran od węża i nic nie leci -sucho??czy problem tkwi w braku gazu czy może cos poważniejszego chlodnice przednia oblukalem ok przewody aluminiowe tez ,może ten osusacz ??bo mam nadzieje ze nie kompresor od klimy???

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwietnia 2013, o 22:36 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2008, o 23:33
Silnik: Z18XE
Gdyby nie bylo czynnika to by sie sprezarka w ogole nie wlaczyla.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwietnia 2013, o 22:54 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
podjedź gdzieś gdzie odgrzybiają klimatyzację i nabijają niech ci nabiją klime z czynnikiem fosforowym po 2 dniach podjedź do tych gości co nabijali klime to Ci sprawdza czy nie masz gdzieś wycieków jeśli masz to jest możliwość zaspawania nieszczelności w zależności w jakim miejscu uchodzi gaz (i o ile uchodzi)

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwietnia 2013, o 08:17 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2012, o 22:03
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Imię: Dominik
Silnik: Z20LET
bertoneqp napisał(a):
podjedź gdzieś gdzie odgrzybiają klimatyzację i nabijają niech ci nabiją klime z czynnikiem fosforowym po 2 dniach podjedź do tych gości co nabijali klime to Ci sprawdza czy nie masz gdzieś wycieków jeśli masz to jest możliwość zaspawania nieszczelności w zależności w jakim miejscu uchodzi gaz (i o ile uchodzi)


Ten sposób to marnowanie pieniędzy nie nabija się czynnika przy podejzeniu nieszczelnego układu. Podjedz do jakiegoś zakładu "Autoklima" niech Ci sprawdzą szczelność układu w tym celu podłącza się zbiornik z gazem pompuje kilka atmosfer i sprawdza na manometrze czy ciśnienie spada czy się utrzymuje jak spada to pryskają wodą z mydłem u szukają bombelków i wychodzi gdzie jest nieszczelność. Koszt sprawdzenia szczelności to 50zł.

Wysłano z Samsung Galaxy S III za pomocą Tapatalk 2

_________________
Moje Cabrio RedDOT Stage 5.1

Obrazek



JAK COŚ STUKA, TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwietnia 2013, o 08:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 grudnia 2011, o 13:32
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Marek
Silnik: Z22SE
Domix4 napisał(a):
bertoneqp napisał(a):
podjedź gdzieś gdzie odgrzybiają klimatyzację i nabijają niech ci nabiją klime z czynnikiem fosforowym po 2 dniach podjedź do tych gości co nabijali klime to Ci sprawdza czy nie masz gdzieś wycieków jeśli masz to jest możliwość zaspawania nieszczelności w zależności w jakim miejscu uchodzi gaz (i o ile uchodzi)


Ten sposób to marnowanie pieniędzy nie nabija się czynnika przy podejzeniu nieszczelnego układu. Podjedz do jakiegoś zakładu "Autoklima" niech Ci sprawdzą szczelność układu w tym celu podłącza się zbiornik z gazem pompuje kilka atmosfer i sprawdza na manometrze czy ciśnienie spada czy się utrzymuje jak spada to pryskają wodą z mydłem u szukają bombelków i wychodzi gdzie jest nieszczelność. Koszt sprawdzenia szczelności to 50zł.

Wysłano z Samsung Galaxy S III za pomocą Tapatalk 2



I tutaj kolega ma rację. Ja też miałem podejrzenie nieszczelności. Wydałem ponad 500 zł na nabicie klimy z czynnikiem po to żeby za parę dni się dowiedzieć że chłodnica jest szczelona i trzeba ją wymienić. Doszedł koszt nowej chłodnicy + robocizna + nowy czynnik.
Nie pamiętam ile w sumie wydałem ale jak się potem dowiedziałem że mogłem zrobić tak jak kolega Domix4 pisze i zaoszczędzić te parę stówek to nie było mi do śmiechu ::zly

_________________
Servesys


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwietnia 2013, o 09:41 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Servesys 500 zł za nabicie klimy ?? gdzie takie ceny ? ja rok temu w krk za odgrzybianie i nabicie klimy z czynnikiem fosforowym zapłaciłem 130 zł
po czym mi wyszło że mam minimalny wyciek ale wyciek był na tyle mały że klima wystarczyła na cale lato potem mi spawneli i mam spokój

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwietnia 2013, o 10:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 grudnia 2011, o 13:32
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Marek
Silnik: Z22SE
bertoneqp napisał(a):
Servesys 500 zł za nabicie klimy ?? gdzie takie ceny ? ja rok temu w krk za odgrzybianie i nabicie klimy z czynnikiem fosforowym zapłaciłem 130 zł
po czym mi wyszło że mam minimalny wyciek ale wyciek był na tyle mały że klima wystarczyła na cale lato potem mi spawneli i mam spokój


Dobra znalazłem fakturę za to.
Najpierw było:
Barwnik + serwis + ozonowanie = 209 zł
Okazało się że chłodnica strzelona więc nastąpiło:
Wymiana chłodnicy + skraplacz klimy + oringi uszczelniające + czynnik chłodzący = 782 zł

Więc tą pierwszą kwotę mogłem zamienić na 50 zł. Niewiedza kosztowała mnie 150 zł :P

_________________
Servesys


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwietnia 2013, o 19:39 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
! Akardo88, zanim zanim założysz nowy temat użyj szukajki!
Twój problem był już omawiany na forum.
DAN

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL