Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 07:22

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, o 22:52 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Az tak szczegolowo, nie zanm sie na tej sprawie sprzegla. Nigdy tego jeszcze nie rozbieralem.
Wiem ze w Polsce jest inaczej, ale w niemczech przewaznie sie caly kompressor wymienia.
Popytaj w fachowcow od klimy, oni pewnie dokladnie znaja sie na tym , i wymienia ci pojedynczy tlok w kompressorze jak trzeba bedzie.
Bo wiadomo - Polak potrafi. (w niemczech wymiana tloka bylaby drozsza od nowego kompressora)




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2007, o 07:25 
Ja trochę z innej beczki ale też odnośnie klimatyzacji i smrodka. U mnie często jest tak, że jak jade z klimą i zatrzymam auto bez wysuszenia parownika (wyłączenie klimy kilka min przed zakończeniem jazdy i suszenie go wentylatorem) a potem np po kilku godzinach kontynuuje jazde, to wydziela sie taki zapach wilgoci przez chwile. Ustaje szybko i dalej nic nie czuć. Czy to jest wlaśnie ten smrodek z klimy?
I jeszcze jedno, wczoraj popadało i miałem poważne problemy z parowaniem szyb. Klima dawała rade ale sam nawiew bez schładzania nie. Czy może być to problem zabrudzenia filtra? Był wymieniany przed rokiem.


Ostatnio edytowano 5 czerwca 2007, o 07:26 przez cezzar, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2007, o 07:41 
U mnie jest dokładnie tak samo. A wszystkie filtry mam nowiutkie.

Z tego co wiem to ten smrodek przez chwile to normalna rzecz, a co do parowania szyb to wydaje mi się to naturalne. W koncu klima jest tez po to żeby odparować szyby. Prze kilka lat jezdziłem samochodami bez klimy i zawsze miałem problemy z zaparowanymi szybami.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2007, o 16:35 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
cezzar napisał(a):
wczoraj popadało i miałem poważne problemy z parowaniem szyb. Klima dawała rade ale sam nawiew bez schładzania nie.


Calkowicie naturalne.


cezzar napisał(a):
Czy może być to problem zabrudzenia filtra? Był wymieniany przed rokiem.


Czesciowo, ale nie calkowicie. Filtr powinno sie wymieniac co roku.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 czerwca 2007, o 13:31 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
SirAdam napisał(a):
Filtr powinno sie wymieniac co roku.


Na śląsku co pół roku...

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 czerwca 2007, o 00:42 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
mich007 napisał(a):
Na śląsku co pół roku...


a na slasku to najpozniej co pol roku :wink:



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2007, o 10:39 
Odświeżam temat...właśnie odświeżenia klimatyzacji i odgrzybienia. Chcę to zrobić trochę tak profilaktycznie bo nie śmierdzi jeszcze mocno. Dlatego mam pytanie, czy ktoś to robił samodzielnie, jakiego środka używał (z rurką dozującą czy rozpylający do kabiny) i z jakim efektem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, o 01:34 
Ja tylko filtr wymieniam jak zaczyna śmierdzić nic po za tym. Tak robiłem w Astrze G i spoko. Ale za odgrzybianie, tak w domowych warunkach nie wiem czy to za bardzo wypali...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, o 07:46 
Ja zrobilem miesiac temu pomoglo radykalnie choc przez pierwsze trzy dni smierdzialo nie samowicie ale teraz klasa .Kupilem taki preparat z cyklu moje auto na allegro i zrobilem zgodnie z instrukcja na opakowaniu ,trzeba pamietac o wyjeciu filtra pylkowego koszt okolo dwudziestu paru zlotych.Kolega robil preparatem do odgrzybiania ktory sie wstawia do kabiny ipuszca nawiew ,kicha musial robic drugi raz tym kanalowym.Powodzenia naprawde warto


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, o 07:54 
darek1947 napisał(a):
Ja zrobilem miesiac temu pomoglo radykalnie choc przez pierwsze trzy dni smierdzialo nie samowicie ale teraz klasa .Kupilem taki preparat z cyklu moje auto na allegro i zrobilem zgodnie z instrukcja na opakowaniu ,trzeba pamietac o wyjeciu filtra pylkowego koszt okolo dwudziestu paru zlotych.Kolega robil preparatem do odgrzybiania ktory sie wstawia do kabiny ipuszca nawiew ,kicha musial robic drugi raz tym kanalowym.Powodzenia naprawde warto


no to mamy rozne doswiadczenia.
mi jak napelniali klime to podobno wszystko zrobili cacy, wymienili fitr, odgrzybili i po tym zaczelo smierdziec na zaboj. potem zastosowali to cos kanalowo i wymienili filtr na weglowy. tez kicha.

wkurzylem sie i dorwalem spray car-planu o ktorym piszesz. no i jak reka odjal. wszystko jest teraz cacy.

takze roznie to chyba bywa. trzeba wszystko zastosowac :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2008, o 08:05 
MOzna obie metody zastosowac to i tak zmiescisz sie w 50 zl kilkaa razy taniej niz to zrobi niby fachowiec ,przeciesz oni to samo robia tylko opakowania preparatow maja wieksze zeby starczylo na kilka samochodow,Ja wpuszczalem pianke do glownego kanalu i wlaczylem nawiew /filtr wyjety/ nawiew a nie klime /wessało cala pianke.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL