Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 13:59

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2007, o 18:56 
Nie ma upałów, ale dość ciepło już jest... dzisiaj nawet gorąco w centralnej Polsce.
Gdy po postoju na słońcu ustawisz sobie klimę na 18*C AUTO i zacznie dmuchać dość mocno zimnym powietrzem (nie od razu, po chwili) to klima jest OK.

Ja i tak nie jeżdżę na AUTO, lecz sam ustawiam temp i siłę nadmuchu

PS. Do czego służy przycisk ECO?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2007, o 19:28 
KUPERnick napisał(a):
A ja mam troszke inne pytanie. Czy w naszych astrach jest zwykla czy elektryczna klima? Moze to dziwne, ale jak sprawdzic czy klima dziala? Mam niby automatyczna klime, ale jak ustawiam sobie na 21 st. to zaczyna dosc mocno wiac z nadmuchow, ale powietrze nie jest jakies lodowate, raczej jest zblizone do temp powietrza zewnetrznego. Jeszcze nie bylo wielkich upalow i ciezko jest stwierdzic czy ta moja klima cos daje. Jak na moj gust to jest ona cos slaba.


Sprawdź czy jak włączasz klime,czy;
Łapie sprzęgło na sprężarce.
Obroty na biegu jałowym się podnoszą.
Wentylatory na chłodnicy się włączają.
Czy odpływ ze sprężarki jest zimny.
Jak nie złapie sprzęgło na sprężarce to klima na pewno nie działa.gdyż może być za niskie ciśnienie w układzie.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2007, o 19:31 
Burner napisał(a):
Do czego służy przycisk ECO?


Manual mówi, że ECO to - praca bez chłodzenia zmniejszająca zużycie paliwa. W tym trybie chłodzenie (sprężarka układu chłodzenia) jest wyłączone. Doprowadzone powietrze nie jest chłodzone ani osuszane.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2007, o 19:39 
Jedź do do warsztatu niech ci sprawdzą ciśnienie bo możesz mieć za niskie i klima jest wtedy mało wydajna tak jak w starych lodówkach.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 kwietnia 2007, o 21:22 
defender napisał(a):
Burner napisał(a):
Do czego służy przycisk ECO?


Manual mówi, że ECO to - praca bez chłodzenia zmniejszająca zużycie paliwa. W tym trybie chłodzenie (sprężarka układu chłodzenia) jest wyłączone. Doprowadzone powietrze nie jest chłodzone ani osuszane.


Sorry, ale nie rozumiem. Dzisiaj włączyłem sobie 18 stopni + AUTO i zaczęło chłodzić dość mocno. Po tym włączyłem ECO - na climatronicu widniały napisy "18* , AUTO , ECO" i IMO też chłodziło...tylko trochę mniej.

A z manuala wynika, że przycisk ECO wyłącza klimatyzację. Tak jakby bawić się ogrzewaniem w aucie bez klimy - ustawiamy sobie albo max zimny nawiew (u nas 'Lo') albo gorący 'Hi' albo coś pośrednio, wciskamy ECO i dmucha - ale bez udziału klimy. O to chodzi?
Kurde, jutro sprawdzę jak to jest w rzeczywistości


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2007, o 20:34 
Wentylator od klimy to ten najbardziej z przodu przed chlodnica? Dzisiaj sprawdzilem i jak wlaczylem klime to niestety nie zaczal sie obracac. Moje autko bylo lekko uderzone w przod. Mozliwe ze Polacy zrobili to na szybko nie sprawdzajac czy wszystko dziala. Mozecie mi dac podpowiedzi co powinienem sprawdzic? Jutro sie moze tym troszke pobawie. Jak nic nie da to na 10 maja jestem umowiony na wymiane rozrzadu, to powiem w warsztacie zeby klima tez sie zajeli, ale wiadomo, ze lepiej samemu dojsc co jest nie tak;) Podpowiem jeszcze taka rzecz. Klima jezeli jakos dziala to jest na pewno niewydolna. Jak ustawilem ja w trasie na LO to bylo czuc, że powietrze lecace z nawiewow jest suche, ale nie jakies mocno chlodne. Wlasciwie to otwarcie okna wiecej daje niz ta klima.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2007, o 22:42 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
KUPERnick,

nie masz frygenu w klimie (prawie kazda jest nieszczelna, w mniejszym lub wiekszym stopniu)
A wiec nic sam nie zrobisz, do fachowca ci trza...




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2007, o 22:47 
KUPERnick, a czemu on mialby sie tak od razu zaczac obracac?
Wentylator sie wlacza dopiero jak kondensator bedzie mial odpowiednio wysoka temperature. Odpal klime na maksa i zobacz jak szybko on sie nagrzewa (chodzi o chlodnice klimy - ta blizej zderzaka). Po okolo 30 sekundach powinien odpalic wentylator, ale nie klimy tylko ten od strony silnika na niskim biegu. Ten wentylator od klimy to rzadko sie wlacza....

Jakby Ci wogole nie dzialalo sterowanie wentylatorami, to wedlug mnie juz dawno by Ci ten kondensator wybuchl....


Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2007, o 22:51 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
mjaza napisał(a):
Wentylator sie wlacza dopiero jak kondensator bedzie mial odpowiednio wysoka temperature.


BLAD :!:
nie temperature tylko cisnienie.

mjaza napisał(a):
Ten wentylator od klimy to rzadko sie wlacza....


BLAD :!:
Bynajmniej na postoju chodzi prawie caly czas, od momentu jak cisnienie w systemie osiagnie dana wartosc.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2007, o 22:52 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
mjaza napisał(a):
Jakby Ci wogole nie dzialalo sterowanie wentylatorami, to wedlug mnie juz dawno by Ci ten kondensator wybuchl....


BLAD :!:
Nic by nie wybuchlo, bo jest czujnik cisnieniowy, ktory w tym przypadku wylacza klime w podaje blad w motroniku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwietnia 2007, o 23:48 
ehhh

to ja juz nic wiecej nie pisze :oops:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2007, o 20:08 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Mam takie pytanko - klima mi zdechła i w ogóle się nie załącza - to mozliwe, że gaz się skończył? czy coś poważniejszego :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2007, o 20:35 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
mjaza napisał(a):
to ja juz nic wiecej nie pisze


Maciek,
to nie byly wyrzuty, poprostu nie mozna wiedziec wszystkiego, a ja mam ta przewage ze klima i urzadzeniami chlodniczymi "bawie" sie na codzien zawodowo.


WARIK napisał(a):
klima mi zdechła i w ogóle się nie załącza - to mozliwe, że gaz się skończył? czy coś poważniejszego :?:


Gaz sie nie "konczy" , tylko poprostu uklad chlodzenia jest nieszczelny i gaz "uciekl".
Pojedz do fachowca, niech sprawdza gdzie jest nieszczelnosc, naprawia, i napelnia klime.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwietnia 2007, o 22:34 
Adam, nie ma sprawy...
Tylko troche sie faktycznie wyglupilem. Zapomnialem, ze Ty w tym siedzisz na codzien.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 kwietnia 2007, o 08:58 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
SirAdam napisał(a):
Gaz sie nie "konczy" , tylko poprostu uklad chlodzenia jest nieszczelny i gaz "uciekl".
Pojedz do fachowca, niech sprawdza gdzie jest nieszczelnosc, naprawia, i napelnia klime.

Ok ale klima się w ogóle nie załącza tzn na wolnych obrotach po załączeniu klimy kompletnie nic się nie dzieje, dodam tylko ze przez 3 lata nic z klimą nie robiłem.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL