Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 12:36

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: 1 Wentylator?
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 18:23 
Witam, Mam dziwne pytanko czy jest możliwe że moja asterka posiada tylko jeden wenylator?Jesto model 2002 z silnikiem1.8. Brakuje mi(chyba) tego wentylatorka od zderzaka czyli od klimy.Auto chodzi temp. w granicach 90°Klima dmucha zimne powietrze? żadne kontrolki się nie święcą? Po diagnostyce żadnych bledów. A w większości asterek jest ten wentylator. Czy handlarz od ktorego kupiłem swoją "Rosse" nie wkręcił go czy ten typ tak ma? :roll: :oops:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 19:55 
Zawsze gdy jest klima mają dwa wentylatory i oba pracują naraz tylko mają dwa biegi wolny i szybki, gdy nie dają rady schłodzić

Pozdrawiam;Grzesiek :cool:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 20:17 
Grzesiek 79, tak nie do konca jest ze oba naraz pracuja:)) bywa, ze pracuja osobno.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 20:27 
mjaza ale chyba bardzo rzadko z reguły pracują dwa naraz


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 20:31 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
Po ktoryms tam roku 2002 czy 2003 wychodzily wersje zwyklych G z jednym wiatrakiem wiec chyba jest okej z twoim.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 20:33 
Michaelm napisał(a):
Witam, Mam dziwne pytanko czy jest możliwe że moja asterka posiada tylko jeden wenylator?Jesto model 2002 z silnikiem1.8. Brakuje mi(chyba) tego wentylatorka od zderzaka czyli od klimy.Auto chodzi temp. w granicach 90°Klima dmucha zimne powietrze? żadne kontrolki się nie święcą? Po diagnostyce żadnych bledów. A w większości asterek jest ten wentylator. Czy handlarz od ktorego kupiłem swoją "Rosse" nie wkręcił go czy ten typ tak ma? :roll: :oops:


a klima ci dziala? tzn jest goraco na dworze a na ciebie leci chlodne powiretrze (ale wyrazanie zimniejsze a nie ze troche) ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 20:36 
Michaelm, mam Z18XE z 2004r, w VINie już jest rok modelowy 05' i mam 1 wentylator - za chłodnicą. Między zderzakiem a chłodnicą nie ma nic, żadna kontrolka się nie świeci, temp OK (zazwyczaj 85°C), climatronic działa jak należy, wsio jest OK (:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 20:49 
Cytuj:
a klima ci dziala? tzn jest goraco na dworze a na ciebie leci chlodne powiretrze (ale wyrazanie zimniejsze a nie ze troche) ?

Tak czuć "zimny powiew". jak klima jest włączona to wentylator ten od strony silnika sobie furkocze powoli. Czy jesli był by potrzebny ten drugi wentylator to na kompie nie wyskakiwaly by błędy? :roll:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 21:02 
wiesz co mysle ze jest tak jak mowi Burner... jutro sprawdze w PROGRAMIE ;) to ci powiem bo nie znam tego silnika...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 00:10 
przy klimie na poczatku chodzi tylko jeden wentylator. I aby bylo ciekawiej chodzi ten od strony silnika, a nie od strony klimy:) Zreszta slusznie, bo ten od strony klimy to jakis taki dziadowski z wygladu... Skoro sie nic nie swieci, ktos ma rowniez tylko 1 wentylator, to nie ma sie czego obawiac.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 09:49 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
od pewnego czasu zaczeli wkladac tylko jeden wentylator

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 18:36 
Dzięki za infos. :smile:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 18:38 
Michaelm napisał(a):
Dzięki za infos. :smile:

Ucieszyłeś się, prawda? :smile:
Ja też :wink: bo cień wątpliwości był :razz:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 czerwca 2007, o 18:25 
Po pierwsze to tez usłyszałem od mechanika że chyba od 2003 r. dają jeden tylko wentylator bo ten z przodu chłodnicy klimatyzacji często powodował jej defekt.

A po drugie to mam pytanie czy jeśli u mnie są oba wentylatory tylko ten z przodu jest walnięty to czy mogę go po prostu wymontować?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 czerwca 2009, o 15:07 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
odgrzeje temat.mam astre 2004 rok i powłaczeniu klimy w ogóle nie włacza sie wentylator.czy to może być że sterownik wysiadł.zaczeło sie od tego że przestała działać klima.zostało juz wymienione elekromagnes.dziś ide po odbiór auta a tu się okazuje że wentylator nie dział po załączeniu klimy.co to może być?

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL