Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 8 maja 2024, o 21:22

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 listopada 2006, o 15:17 
Chciałem zapytać czy wasze sprzęgła sprężarek klimatyzacji też tak "żurznią" (fajny wyraz :wink: ). Odkąd mam auto to tak jest, chociaż ostatnio jakby się nasiliło.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2006, o 15:20 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
cezzar napisał(a):
"żurznią"


:?: :?: a może by tak "po polsku" :?:

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2006, o 15:36 
mich007 napisał(a):
cezzar napisał(a):
"żurznią"


:?: :?: a może by tak "po polsku" :?:


Oj, nie wiem jak to słowami opisać, hałasuje po prostu, tak jak stare rozklekotane łożysko.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2006, o 15:56 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
U mnie nic nie hałasuje...jedyne co hałasuje to muza :mrgreen:

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2006, o 17:57 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Sprzelo kompressora jest samo w sobie bezszelestne, bo jest to sprzeglo elektromagnetyczne.
Jazeli ci "zurzni" to podejrzewam ze czas zaczac zbierac pieniazki na nowy kompressor.
Naturalnie jak ten odglos dochodzi od klimy, a nie np. od rolki z paska zebatego.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 listopada 2006, o 20:58 
U mnie był podobny odgłos, pojechałam do gościa zajmującego się klimą, rozebrał i wymienił łożysko które ocierało i stąd ten dźwięk, dodatkowo założył chyba podkładkę jakąś i działało już do końca.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2007, o 08:23 
Odgrzewam. Chcę się w końcu zabrać za to hałasujące sprzęgło sprężarki. Mam prośbę do osób przerabiających ten temat i do posiadajacych dojście do EPC i mających doświadczenie z pracy w serwisie o wszelkie info a w szczególności o:
-możliwości wymiany sprzęgła bez wymontowywania sprężarki
-numery części
-rysunek złożeniowy sprzęgła
i wszystko inne co się tyczy tego tematu :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2007, o 08:55 
cezzar napisał(a):
Odgrzewam. Chcę się w końcu zabrać za to hałasujące sprzęgło sprężarki. Mam prośbę do osób przerabiających ten temat i do posiadajacych dojście do EPC i mających doświadczenie z pracy w serwisie o wszelkie info a w szczególności o:
-możliwości wymiany sprzęgła bez wymontowywania sprężarki
-numery części
-rysunek złożeniowy sprzęgła
i wszystko inne co się tyczy tego tematu :)


w EPC nie znajdziesz rysunku złożeniowego, ot po prostu rysunek sprężarki i paru osobnych części, zresztą, może to być cewka już słabiej trzymająca, hałasujące łożysko, a takie części są niedostępne w oryginale, trzeba najpierw ustalić przyczynę dopiero się brać za jakąś naprawę, dobrze by było albo dać gościowi który ma narzędzia i naprawia kompresory albo samemu kombinować tylko z taką pewną dawką ryzyka,
trochę prac jak na przykład wymianę cewki można spokojnie samemu zrobić ale z łożyskami nie nacudujesz bo są tam jakieś narzędzia specjalne potrzebne,
wieczorem dopiero mogę zerknąć co tam w ogóle występuje do sprężarki jako części,
brat


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2007, o 09:53 
bratPit napisał(a):
może to być cewka już słabiej trzymająca, hałasujące łożysko, a takie części są niedostępne w oryginale


Jak to rozumieć?

bratPit napisał(a):
wieczorem dopiero mogę zerknąć co tam w ogóle występuje do sprężarki jako części,
brat


Będę wdzieczny :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2007, o 10:31 
cezzar napisał(a):
bratPit napisał(a):
może to być cewka już słabiej trzymająca, hałasujące łożysko, a takie części są niedostępne w oryginale


Jak to rozumieć?


że można je kupić ale hmm nie wiem gdzie, nie znam firm specjalizujących się w zaopatrzeniu zakładów naprawiających klimatyzacje,

cezzar napisał(a):
bratPit napisał(a):
wieczorem dopiero mogę zerknąć co tam w ogóle występuje do sprężarki jako części,
brat


Będę wdzieczny :)


spoko, może coś wymyślimy :)
brat


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2007, o 11:54 
bratPit napisał(a):

że można je kupić ale hmm nie wiem gdzie, nie znam firm specjalizujących się w zaopatrzeniu zakładów naprawiających klimatyzacje,



No zaraz, ja mam na myśli zakup tego w serwisie Opla. Oni chyba są w stanie sprowadzić KAŻDĄ część samochodu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2007, o 12:09 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
cezzar napisał(a):
No zaraz, ja mam na myśli zakup tego w serwisie Opla. Oni chyba są w stanie sprowadzić KAŻDĄ część samochodu.


u Opla dostaniesz tylko kompletny kompressor, oni nie zajmuja sie reparatura komponentow.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2007, o 12:25 
cezzar mnie tez czeka wymiana calej sprezarki gdyz klima w ogole nie dziala a sprzeglo halasuje szczegolnie na postoju az wstyd :P jak bedziesz sie rozgladal za sprezarka to daj znac no chyba ze bratPit ma jakies super wtyki i cos zalatwi ;-)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2007, o 12:29 
cezzar napisał(a):
bratPit napisał(a):

że można je kupić ale hmm nie wiem gdzie, nie znam firm specjalizujących się w zaopatrzeniu zakładów naprawiających klimatyzacje,



No zaraz, ja mam na myśli zakup tego w serwisie Opla. Oni chyba są w stanie sprowadzić KAŻDĄ część samochodu.


Tak jak pisze Adam, wiele podzespołów da się rozebrać na części składowe ale to nie oznacza że możesz je kupić, nie ma ich w EPC, jeżeli nie wiem, na przykład Valeo dostarcza silniczek wycieraczek dla GMu to dla nich jest to całość, i nie obchodzi ich co jest w środku, co z tego że możesz go rozebrać i zobaczyć że potrzebujesz zębatkę, skoro GM nie ma na nią nawet swojego numeru katalogowego- oni kupują całość i finał, tak to działa,
brat


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 listopada 2007, o 13:44 
Tez miałem ten problem. Okazało się że "żurzniące" łóżysko uszkodziło cewkę i całe sprzęgło do wymiany. Mnie udało się kupić kompresor od Vectry C i bez problemu przełożyli mi z niego całe sprzęgło mimo że sama sprężarka nie pasowała. Nie wiem jak to jest w przypadku twojego silnika ale myślę że podobnie.

Z tego co się orientowałem to nowy kompresor w ASO kosztuje ok. 5 000 PLN!!! Dlatego radze szukać na allegro albo e-bay.


Ostatnio edytowano 8 listopada 2007, o 13:44 przez Bart23, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL