Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:30

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Sprawy związane z klimatyzacją i układem chłodzenia.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 kwietnia 2011, o 10:33 
Padła mi ostatnio chłodnica klimatyzacji..patrzylem na koszt nowych, ale w obecnej chwili nie stać mnie zbytnio na zakup nowej...czy oplaca sie spawanie klimatyzacji? wiadomo koszt jest duzo mniejszy ale jak z efektami?


Góra
  
 
PostNapisane: 26 kwietnia 2011, o 11:41 
hmm.. mam ten sam problem to zamiennik był w granicach 200-250zł więc tragedii nie ma(choć sam kasy nie mam żeby to naprawić) ale chciałem zauważyć że spawanie też nie byłoby tanie, bynajmniej w u mnie w okolicy się cenią za takie rzeczy... w moim przypadku jest w niej parę dziurek i nie jest powiedziane że jak zaspawam te, to po chwili w innym miejscu nie pojawią się nowe, taka przypadłość w astrach i "gaz" za 200parę złotych znowu po tygodniu spier...


Góra
  
 
PostNapisane: 26 kwietnia 2011, o 11:50 
kelso napisał(a):
czy oplaca sie spawanie klimatyzacji?

zależy jak duża jest dziura i z czego ona wynika, jak skraplacz zaczyna gnić to nie ma sensu, bo tutaj zaspawasz a gdzieś indziej pojawią się nowe dziurki.
Zamienniki za 200-250 zł to chyba made by chińskie rączki ? jeżeli tak to one szybko się rozlatują, po zimie może czekać cie kolejna wymiana.


Góra
  
 
PostNapisane: 26 kwietnia 2011, o 12:06 
W Warszawie mi krzycza za spawanie w przedziale 50-150 w zaleznosci ile dziur itp. Ja mam jedna dziurkke wiec moze to i zda egzamin kosztowo. Na allegro chinskie chlodnice tak do 300 zl chodza plus napelnie wiec. Wiwc widac ze spawanie sie duzo bardziej oplaca. Tylko czy warto...


Góra
  
 
PostNapisane: 26 kwietnia 2011, o 13:51 
zobacz jaki jest ogólny stan chłodnicy, może akurat się opłaci, popytaj też jakiegoś speca od klimatyzacji, ja miałem chyba 4 dziurki to powiedzieli mi na warsztacie że szkoda spawać bo zaraz kolejne wyjdą, przy czym ryzykujesz jakieś 200zł za napełnianie;/


Góra
  
 
PostNapisane: 26 kwietnia 2011, o 15:39 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Waldek
Silnik: inny
mamy speca od klimatyzacji na forum..... ale ja znam jego odpowiedź na Twoje pytanie ;D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 kwietnia 2011, o 16:40 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Jezeli ogolny stan skraplacza jest ok, i jest tylko jedna dziura po "strzale kamienia" to mozesz pospawac.
Jezeli masz jakakolwiek niepewnosc co do ilosci dziur albo stanu ogolnego - nowa. (wyjdzie ogolnie taniej)
Nie zapomnij KONIECZNIE wymienic filtra/oszszacza !
Z czego w 1,8 jest on zdaje sie czescia skraplacza, a nie osobnym elementem jak w Turbo.



Adam

kelso
uzupelnij profil, to bedziemy wiedziec jaki masz silnik.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwietnia 2011, o 11:44 
panowie zakup chińkich chłodnic nie wychodzi tanio biorąc pod uwagę że wytrzymują jeden rok :(
zakupiłem tylko raz, po roku wyszły trzy dziury i spec od spawania stwierdził że jak chłodnica ma rok i już dziury to można ją tylko wymienić bo szkoda mojej kasy ...

ktoś juz to pisał że jak się jest chytrym to sie płaci dwa razy ....


Góra
  
 
PostNapisane: 16 listopada 2011, o 07:33 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2009, o 16:52
Lokalizacja: Radom
Imię: Marcin
Silnik: Z20LET
Witam!!!
Zaczęła mi przeciekać chłodnica wody w turbolocie, zakupienie nowej hmmm widzę , że będzie kłopot bo cena powalająca a czy pasuję z jakiegoś innego samochodu????? czy może ktoś zna wymiary chłodnicy??????


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 listopada 2011, o 09:38 
wymiana skraplacza to nie maly wydatek ale porownujac ceny chinskich zamiennikow do 300zl postanowilem dolozyc 300zl i miec spokoj, kupilem skraplacz z osuszaczem BEHR, ktory w rzeczywistosci okazal sie BEHR HELLA SERVICE, byl idealnie spasowany do wszystkich uchwytow a jakosc wykonania robila wrazenie
sprawdz tutaj i dopytaj o dostepnosc:
http://moto.autocentrum.pl/sklep.php/pl ... odowe.html
przy tej kwocie jesli dobrze pamietam wysylka jest gratis
dodam, ze kupilem u nich jeszcze intercooler rowniez BEHR w dobrych pieniadzach i jesli chodzi o chlodnice to moge ich polecic bo nigdzie taniej oryginalnych nie znalazlem


Góra
  
 
PostNapisane: 30 czerwca 2013, o 10:20 
SirAdam napisał(a):
Jezeli ogolny stan skraplacza jest ok, i jest tylko jedna dziura po "strzale kamienia" to mozesz pospawac.
Jezeli masz jakakolwiek niepewnosc co do ilosci dziur albo stanu ogolnego - nowa. (wyjdzie ogolnie taniej)
Nie zapomnij KONIECZNIE wymienic filtra/oszszacza !
Z czego w 1,8 jest on zdaje sie czescia skraplacza, a nie osobnym elementem jak w Turbo.



Adam

kelso
uzupelnij profil, to bedziemy wiedziec jaki masz silnik.


mhm osobnym? w intercarsie maja skraplacz BEHRA z osuszaczem razem czyli to nie podejdzie do Turbolota? w takim razie jaka firmę polecisz


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL