Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 22:24

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Wszelkie modyfikacje optyczne.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 31 października 2005, o 18:52 
Wlasciwie to troche sam sobie odpowiem, ale moze dla potomnych zostanie takie info:

Po pierwsze w ASO listwa koszuje cos ok. 350 zeta:-( nazywa sie to WYPRASKA klapy bagaznika czy jakos tak, ale slowo "wypraska" jest pewne"-)

Po drugie "rozebralismy" listwe z mojej uszkodzonej klapy i wychodzi na to, ze oryginalnie listwa jest mocowana w ten sposob, ze w klapie jest 10 metalowych koleczkow. Do tych koleczkow montuje sie na calej szerokosci klapy dwa takie jakby przeplatane plastikowe paski (przerwa jest na wysokosci zamka klapy) z takimi plastikowymi haczykami.
Natomiast listwa sklada sie z listwy wlasciwej (chromowanej) i czarnego wypelnienia tejze listwy wlasciwej (wiec sa 2 elementy). One sa polaczale przy pomoocy takich jakby metalowych gwiazdek (kurde ciezko to opisac).
No wiec jak juz listwa jest polaczona z tym wypelnieniem, to wpina sie to do tych przeplatanych paskow z haczykami.

Dlatego jakos nie moge uwierzyc (sorry) w to, ze w ASO nie dostane oryginalnej listwy kompatybilnej z tymi koleczkami z klapy, tylko sama listwe i do tego tasme samoprzylepna. Bo to prowadzi do wniosku, ze jak mi ktos zapitoli listwe, to zeby nowa zamontowac musialbym spilowac te metalowe koleczki (10 sztuk) z klapy.

To tyle:-)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 października 2005, o 19:17 
mam tą listwe przed oczami i od środka są miejsca na kołeczki a dookoła tzn od góry i od dołu znajduje sie tasma klejąca dwustronna-jak masz klape bez kołeczków trzyma sie tylko na taśmie
ps. cena w ASO to 500zł tak na marginesie:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 października 2005, o 19:27 
marcelkr: mam tą listwe przed oczami i od środka są miejsca na kołeczki a dookoła tzn od góry i od dołu znajduje sie tasma klejąca dwustronna

No tak, w sumie zapomialem jeszcze o jednym: oryginalnie przymocowana listwa jest dodatkowo przyklejona do klapy na takie kilkucentymetrowe paski tasmy samoprzylepnej (z brzegu listwy od gory i od dolu).

jak masz klape bez kołeczków trzyma sie tylko na taśmie

A mozna miec klape bez koleczkow? Chyba jak sie samemu spiluje.

I czy na sama tasma jest wystarczajaca?

ps. cena w ASO to 500zł tak na marginesie:)

W moim ASO cos ok. 290 + vat. Nie zebym zaraz zamawial:-)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 października 2005, o 19:35 
auta z 2000 i poczatku 2001 - nie miały tej listwy ozdobnej a tym samym tych kołeczków w klapie.
pozatym jesli tyle ta listwa u Ciebie kosztuje to widze, że ASO mają niezły rozrzut cen - pomimo tego ze opel zaleca sugerowaną cenę części na cay rynek polski......


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 października 2005, o 20:18 
marcelkr: auta z 2000 i poczatku 2001 - nie miały tej listwy ozdobnej a tym samym tych kołeczków w klapie.
pozatym jesli tyle ta listwa u Ciebie kosztuje to widze, że ASO mają niezły rozrzut cen - pomimo tego ze opel zaleca sugerowaną cenę części na cay rynek polski......


Sprzedawca z ASO zaprosil mnie za bar i moglem patrzec na sugerowane ceny detaliczne netto:-)
Poza tym mowil, ze nie moga spuscic z ceny wiecej niz 10%.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2005, o 12:35 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
marcelkr napisał(a):
auta z 2000 i poczatku 2001 - nie miały tej listwy ozdobnej a tym samym tych kołeczków w klapie.



zgadza sie czesciowo;
bo na poczatku produkcji Coupe tylko Turbo mialo ta listwe , tak jak i np. przydymiane tylne swiatla, czy tez lakier "Europablau" byl tez tylko i wylacznie dla Turbo zarezerwowany.
Tja, wtedy Turbo to byl troche taki "exkluzywny" a potem wszystko to dalo dla calej floty opla, i mozna sobie bylo np. Corse w kolorze Europablau zamowic.
No i exkuzywnosc Turbo poszla sie jeb** :x




SirAdam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 listopada 2005, o 20:25 
Jak sobie przykleję tę listwę EXCELLENTA to pykne parę fotek. Myślę, że to naprawdę niezła alternatywa i kosztuje tylko 20 zeta.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 listopada 2005, o 10:49 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
MIRAS napisał(a):
Jak sobie przykleję tę listwę EXCELLENTA to pykne parę fotek. Myślę, że to naprawdę niezła alternatywa i kosztuje tylko 20 zeta.


A jaka jest szerokość tej listwy :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lipca 2007, o 23:36 
Kupiłem listwę z metra na allegro. Oryginalna ma wysokość 43 mm a ta ma 39 mm, więc dałem ją 2 mm nad krawędzią klapy i mam listwę za 50 a nie 500 zika :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lipca 2007, o 00:02 
pidzey napisał(a):
Kupiłem listwę z metra na allegro. Oryginalna ma wysokość 43 mm a ta ma 39 mm, więc dałem ją 2 mm nad krawędzią klapy i mam listwę za 50 a nie 500 zika :)


Zrób fotki i pokaż jak to wygląda. Ja jednak nie jestem zwolennikiem poprawiania fabryki.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2007, o 08:12 
Znalazłem "złoty środek" pomiędzy tanimi listwami z allegro a orginalną i drogą listwą z ASO.

Niestety jedyne co mam to adres, zdjęcia i cena, nie wiem jak ta listwa faktycznie prezentuje się w rzeczywistości

http://www.maxchrom.com/index.php?actio ... ag&lang=pl

pozdrawiam


Góra
  
 
PostNapisane: 19 stycznia 2013, o 23:47 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Witam
ma ktoś może foto jak wygląda oryginalne mocowanie listwy chromowanej na klapie bagażnika ?

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 grudnia 2013, o 12:15 
Odswieże troche kotleta.

http://allegro.pl/4-cm-listwa-chrom-kla ... 44709.html

Koleś oferuje w dobrej cenie listwy na wymiar do naszych asterek, powiem że wygląda to dobrze.


Góra
  
 
PostNapisane: 3 grudnia 2013, o 13:10 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Adamo te asterki co są przedstawione na tych zdjęciach mają oryginalne listwy :)
a to co sprzedaje ten gość to żadna listwa tylko jakaś sztywna naklejka w kolorze chromu docięta pod bagażnik, nic nie warty chłam widziałem to w realu, szkoda waszej kasy przestrzegam przed kupne tego produktu

poczytajcie komentarze użytkownika :) negatywne i neutralne :) będziecie wiedzieć co to za towar

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 grudnia 2013, o 15:33 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lipca 2012, o 00:47
Lokalizacja: Berlin/Szczecin/Pila
Imię: Kris
Silnik: Z22SE
Nie zgodze sie z tym calkiem, za ta cene co te org listwy chodza to ja dziekuje. Sam kupilem za nie cale 40zl naklejana i trzyma sie jak by byla org. Zle tez nie wyglada, trzeba tylko prosto nakleic i wyglada jak orginal moim zdaniem. Ale jak tam kazdemu pasuje :D
Mowie odrazu ze nie pamietam czy u niego kupywalem ale tez bralem naklejana. I trzyma sie do dzis.

Pzdr

_________________
Nie jezdzimy szybko, latamy nisko! Moje Tornado ---> http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=13137&start=315

ObrazekObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL