Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 17:22

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Wszelkie modyfikacje optyczne.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 czerwca 2015, o 12:05 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
hay napisał(a):
mich007
I teraz skad wiadomo komu oddac felgi do malowania proszkowego skoro to nie jest wcale takie proste jak sie wydaje? :P


a skąd ja to mogę wiedzieć...najlepiej samemu sprawdzić lub opierać się na opiniach znajomych, ktoś komuś dobrze zrobił to jest duża szansa że Tobie również dobrze zrobi...najprostsza metoda...tak samo jest z mechanikami, lakiernikami samochodowymi, lekarzami, gastonomią, hydraulikami, monterami instalacji itd...

w każdej branży i zawodzie są obowiązujące reguły i procedury i jedni się do nich stosują robiąc produkt lub usługę na dobrym poziomie a niektórzy się do nich nie stosują z róznych względów (z braku wiedzy, ze świadomej chęci oszukania klienta = większego zysku, z niedbalstwa, z braku doświadczenia itp) i tacy są wszędzie i psują sobie i innym renome...ale nic na to się poradzi...wolny rynek który się sam weryfikuje

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 czerwca 2015, o 14:51 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2011, o 13:19
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
Wszystkiemu winni sa ludzie bo chca miec za grosze zrobione perfekt a tak sie nie da. Kazdy z w/w musi skracac czas pracy i wydawanie kasy na chemie itp. Zeby mu cos zostalo bo sie nie utrzyma na rynku. Na szczescie przynajmniej w mojej okolocy bardzo malo osob pcha tanie szity do aut,domow itp.bo wiedze ze za chwile trzeba robic to samo od nowa i wola zrobic raz a dobrze ;)

_________________
sejo sport to jest to ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 czerwca 2015, o 16:10 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2012, o 22:03
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Imię: Dominik
Silnik: Z20LET
Widzisz mich007 i tu jest cały pies pogrzebany bo janusze biznesu myślą że wynajmą jakąś budę, kupią piec, puszczą prąd przez felge, prysną proszkiem, wypalą i kasa jest i biznes się kręci.... Lakiernik też może być partacz i też kiepsko zrobić zgadzam się w 100% z każdym słowem które napisałeś. Niestety w naszym pięknym kraju sami niszczymy rynek bo janusze biznesu dają niską cenę i ten co robi dobrze ma później sytuacje ze jak ma np. 110 za sztukę to ktoś inny ma 80 za sztukę i gdzie ludzie pójdą? Takich jak my którym zależy na jakości dużo nie na większość to kowalscy z pasata lub octavi sedan i pójdą tam gdzie taniej....

Wysłano z Galaxy Note 3 za pomocą Tapatalk

_________________
Moje Cabrio RedDOT Stage 5.1

Obrazek



JAK COŚ STUKA, TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 czerwca 2015, o 17:32 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Domix4 napisał(a):
Niestety w naszym pięknym kraju sami niszczymy rynek bo janusze biznesu dają niską cenę i ten co robi dobrze ma później sytuacje ze jak ma np. 110 za sztukę to ktoś inny ma 80 za sztukę i gdzie ludzie pójdą? Takich jak my którym zależy na jakości dużo nie na większość to kowalscy z pasata lub octavi sedan i pójdą tam gdzie taniej....

Wysłano z Galaxy Note 3 za pomocą Tapatalk


zgadzam się, jest tylko jedno ale...tak jak napisałem wolny rynek sam się weryfikuje więc klient pojdzie do takiego co robi tanio i byle jak tylko raz, mało z tym powie wszystkim swoim znajomym "nie dawajcie tam felg bo popatrz co mi zrobili"...w dłuższej perspektywie sam sobie kręci bicz na siebie taki przysłowiowy "janusz"...

robisz dobrze i niekoniecznie tanio, klient jest zadowolony i powie swoim znajomym gdzie Mu fajnie polakierowali, klientów zdobywasz coraz więcej i nie wydajesz kroci na marketing bo droga pantoflowa to najtańsza forma reklamy...nie zawsze cena jest najważniejsza a szczególnie na rynku usługowym...

ale coś mi się wydaje że offtop się tu zaczyna robić...ja chciałem Wam tylko uzmysłowić że jakościowo lakier proszkowy tak jak pisałem jest jedną z najtrwalszych powłok lakierniczych i uwierzcie mi że jakby tak nie było to po co miałbym inwestować kupe pieniędzy w tą technologie skoro do lakierowania na mokro można zainwestować 1/10 tych pieniędzy...

nie wyrabiajcie sobie zdania na przykładzie jednego spartaczonego kompletu felg...zbierzcie opinie od np.30 użytkowników felg lakierowanych proszkowo i 30 co użytkują felgi lakierowane na mokro i na tej podstawie wyciągajcie wnioski...

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 czerwca 2015, o 18:21 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2011, o 13:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Rotterdam
Imię: Sebek
Silnik: inny
no wlasnie ja czytalem opinie innych jak i z wlasnego doswiadczenia i znajomych
i wiele osob ma to samo.. a glownie ci co ostro uzytkuja auta tak jak ja, czy glownie na torze gdzie byly przypadki ze farba wrecz "splynela" od temperatury tarczy.
u mnie w miescie jest kilka firm co zajmuja sie malowaniem proszkowo od wiekow.. i niestety wszedzie jest taki sam efekt u znajomych, czyli 2-3 lata i felga wyglada jak na fotce odemnie.
ale moze faktycznie nie mozna wymagac super jakosci w cenie 500-600 zl

mich007 Ciebie akurat lubie i cenie sobie twoja wiedze, kto wie moze nastepna renowacja bedzie w takim razie w twoim zakladzie i pochwale sie efektem po 2 latach ;)

_________________
http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=10976


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 czerwca 2015, o 20:57 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Doktor29 napisał(a):
a glownie ci co ostro uzytkuja auta tak jak ja, czy glownie na torze gdzie byly przypadki ze farba wrecz "splynela" od temperatury tarczy.
u mnie w miescie jest kilka firm co zajmuja sie malowaniem proszkowo od wiekow.. i niestety wszedzie jest taki sam efekt u znajomych, czyli 2-3 lata i felga wyglada jak na fotce odemnie.


to nie był lakier proszkowy albo ten który to lakierował nie miał w ogóle pojęcia co robi...wspomianasz że u wszystkich Twoich znajomych jest taki sam efekt więc mam pytanie...czy wszyscy Twoi znajomi lakierowali felgi na tej samej lakierni??

bo widzisz, tak się składa że ja użytkowałem auto na treningach i zawodach driftingowych i również miałem felgi lakierowane proszkowo (wprawdzie nie ja je lakierowałem bo wtedy jeszcze nie lakierowałem ale robiła to lakiernia z doświadczeniem) i po 2 latach latania po torze nic z nimi nie było poza odrapaniami co nieuniknione bo się szasami z toru wyleci...sama powłoka nie posiadała żadnych odbarwień, "spłynięć" lakieru, pęknięć itp...a jakie w jakich warunkach cieplnych i obciążeniowych felgi pracują w drifcie to chyba nie muszę udowadniać?

konkluzja z tego zawarta w moich wcześniejszych postach...

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 czerwca 2015, o 21:57 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2011, o 13:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Rotterdam
Imię: Sebek
Silnik: inny
u mnie w miescie w 3 roznych firmach z tym samym efektem u wszystkich :/ stad mam takie a nie inne zdanie bo nie bylo to w jednej firmie
proszek byl bez warswty bezbarwnej na to we wszystkich przypadkach.. nie wiem czy to ma wplyw
no i cena srednio 500-600 zl za usluge... to domyslam sie ze PROFI zrobiony komplet bedzie x razy drozej ? tylko czy wtedy jest sens i moze lepiej felgi nowe kupic ;)

_________________
http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=10976


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 czerwca 2015, o 08:56 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Doktor29 napisał(a):
no i cena srednio 500-600 zl za usluge... to domyslam sie ze PROFI zrobiony komplet bedzie x razy drozej ?


500-600zł za felgi 17cali (bo rozumiem że tu o serie z leta chodzi) to nie jest niska cena...chyba że było jeszcze coś dodatkowo robione typu szlifowanie rantów, lekkie podprostowanie itp.

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 czerwca 2015, o 13:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
Pytałem w firmie Malmet w trójmieście cena za malowanie proszkowe 17" to 80zł od sztuki.
Opinie mają bardzo dobre i firma działa od lat, będę na pewno oddawał im 16" z Astry H.

Ale jak poczytałem to co napisałeś to chyba zadam kilka pytań przed oddaniem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 czerwca 2015, o 15:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 marca 2015, o 20:55
Lokalizacja: Szczecin
Imię: Marcin
Silnik: inny
Cos za niska ta cena.
U mnie w miescie ceny za felgi 17 to 130zl-160zl od sztuki, w cenie zawarte jest piaskowanie, malowanie kolorem bazowym i malowanie bezbarwnyn.
oczywiscie pelna paleta kolorow, lacznie z metalikami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 czerwca 2015, o 16:56 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
sanon chyba zależne od od miasta.ja płaciłem 100zl za szt.i to było jeden z droższych fachowców no i z polecenia

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL