Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:34

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Wszelkie modyfikacje optyczne.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 maja 2010, o 00:46 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sierpnia 2008, o 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Imię: Polo
Silnik: Z20LET
ryba1 napisał(a):
te ale z bliska to straszna qpa
czemu straszna qpa ?? zle pomalowane, czy o co kaman ?? Wydaje mi sie, ze jak beda ladnie pomalowane w takim kolorze, do tego zeby ladnie sie blyszczaly to bedzie bajka :)

_________________
Można sprzedać żone, ale nie bertone :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2010, o 06:16 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Polus tamte wyglądają ładnie z daleka ale z bliska to masakra.malowałeś kiedyś spreyem?jest po prostu za małe ciśnienie żeby uzyskać chciany efekt.a żeby ładnie błyszczały to najpierw baza a potem lakier lub inna metodą które kosztuje od 100zł za sztukę w górę

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2010, o 11:31 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sierpnia 2008, o 14:27
Lokalizacja: Sosnowiec
Imię: Polo
Silnik: Z20LET
ryba1 napisał(a):
jest po prostu za małe ciśnienie żeby uzyskać chciany efekt.a żeby ładnie błyszczały to najpierw baza a potem lakier lub inna metodą które kosztuje od 100zł za sztukę w górę
No to fakt Ryba, ale ja mysle zeby pomalowac to tak jak ma byc, tylko w takim odcieniu :)

_________________
Można sprzedać żone, ale nie bertone :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 maja 2010, o 15:44 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
Cytuj:
No to fakt Ryba, ale ja mysle zeby pomalowac to tak jak ma byc, tylko w takim odcieniu :)


to zmienia postać rzeczy

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 maja 2010, o 18:19 
Jedyna słuszna metoda malowania felg to malowanie proszkowe, jest trwałe i od "byle kamyczka" nie będzie odprysków,

"Malowanie farbami proszkowymi, polega na nakładaniu farby proszkowej na powłokę metalową techniką natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Podawanie farby jest wspomagane sprężonym powietrzem, które dodatkowo wykorzystuje się do fluidyzacji proszku.
Fluidyzacja proszku to proces, w którym materiał sypki nabiera cech materiałów ciekłych, gdzie zawiesina proszku w powietrzu staje się mieszaniną łatwą do przesyłania w instalacjach pneumatycznych.
Proszek stosowany do napylania posiada własności dielektryczne. Oznacza to, że cząstki farby chętnie magazynują ładunki elektryczne i mogą być ich nośnikami. Dlatego elementy malowane muszą przewodzić ładunki elektryczne (wystarczy powierzchniowo). Dlatego naładowane cząstki farby przywierają równomiernie do powierzchni pokrywanego przedmiotu. Następnie farba jest utwardzana w wysokiej temperaturze (około 200 °C) lub inną techniką np. promieniowania UV. Farbę nanosi się bezpośrednio na powierzchnię bez stosowania farb podkładowych. Powłoki wykonane przez malowanie proszkowe dają powierzchnie gładkie bez zacieków i zmarszczeń."

sprajem to można sobie pomalować felgi w rowerze :D


Góra
  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 19:16 
Zastanawiam sie nad pomalowaniem obecnych felg w chrom, gadałem z gościem z allegro o mówi że za 600zł komplet zrobi. Narazie nie bedzie 18 bo nie bede miał opon do nich i funduszy a musze teraz jakies opony założyć. Miał ktoś do czynienia z malowaniem w chrom?


Góra
  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 19:21 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
fachowo to sie chyba nazywa niklowanie/galwanizacja albo chromowanie a nie malowanie, kiedys troche szukalem na ten temat. mozna ew. zedrzec farbe z tych i je wypolerowac.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 19:25 
Pan z którym rozmawiałem mówił że maluje proszkowo chrom, nie wiem ale wydaje mi sie ze na jednym samochodzie w domu są tą metodą felfi polakierowane fabrycznie, przy polerce nie ma takiego efektu. Śruby z felg 2zł sztuka w złotym kolorze. Znacie jakąś firme w okolicy krk która sie podejmie pochromowania w podobnej cenie? Do łodzi mam troche daleko.


Góra
  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 19:37 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Waldek
Silnik: inny
Driver_Kaskader napisał(a):
Pan z którym rozmawiałem mówił że maluje proszkowo chrom, nie wiem ale wydaje mi sie ze na jednym samochodzie w domu są tą metodą felfi polakierowane fabrycznie, przy polerce nie ma takiego efektu. Śruby z felg 2zł sztuka w złotym kolorze. Znacie jakąś firme w okolicy krk która sie podejmie pochromowania w podobnej cenie? Do łodzi mam troche daleko.



to ona ma taką "chromową farbę"? ;)
2zł za śrubkę x 20 to 40 zł za wszystkie - ciekawe jak z trwałością, czy po przykręceniu już czasem nie będzie zdarta? ;D

Ogólnie to kwestia trwałości tego malowania, bo nigdy nie słyszałem by ktoś:

Driver_Kaskader napisał(a):
Pan z którym rozmawiałem mówił że maluje proszkowo chrom,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 19:45 
Soki, mam problem z myszką. Mówił że maluje proszkowo w kolorze chrom. Ile by mogło kosztować niklowanie? Może ktoś robił i zna szczegóły?


Góra
  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 20:00 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
ja mam dojścia do dobrego lakierowania proszkowego :)

jakby ktoś był zainteresowany to wypiaskowanie i polakierowanie proszkowe w dowolnym kolorze taka 17cali kosztuje 110-120zł/szt

co do jakości to lakier proszkowy jest najlepszy i najtrwalszy ze wszystkiego, w razie czego zapraszam do mnie :)

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 20:06 
Słuchajcie a jak to jest z tym PROSZKOWANIEM? Ja ostatnio jak zawiozłem do gościa to powiedział że ściągają farbę chemicznie i w ostateczności piaskują...


Góra
  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 20:40 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Waldek
Silnik: inny
semman napisał(a):
Słuchajcie a jak to jest z tym PROSZKOWANIEM? Ja ostatnio jak zawiozłem do gościa to powiedział że ściągają farbę chemicznie i w ostateczności piaskują...


.....a potem malują proszkowo:)
Proszkowanie nie ma nic wspólnego ze "zdejmowaniem" starej farby, jest to metoda nakładania nowego koloru.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, o 20:53 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 listopada 2007, o 19:04
Lokalizacja: Białogard
Imię: Radosław
Silnik: Z20LET
Jeśli chcesz mieć full wypas "chrom" to znajdź firme która produkuje lampy. Tak lampy takie zwykłe domowe. Tam położą ci na felge (jak się dogadasz) to co kłada na odbłyśniku, a żeby później nie było "paluchów" na powierzchni nałóż zwykły lakier bezbarwny. Widziałem jakieś 2 lata temu efekt... Miazga.

_________________
Skoro odpadło okazało się zbedne :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2011, o 00:30 
P0WIKSA napisał(a):
semman napisał(a):
Słuchajcie a jak to jest z tym PROSZKOWANIEM? Ja ostatnio jak zawiozłem do gościa to powiedział że ściągają farbę chemicznie i w ostateczności piaskują...


.....a potem malują proszkowo:)
Proszkowanie nie ma nic wspólnego ze "zdejmowaniem" starej farby, jest to metoda nakładania nowego koloru.


Co ja tu napisałem... Chodziło mi że niby w reklamie piszą że PIASKOWANIE felg a w rzeczywistości ściągają farbę CHEMICZNIE. O to mi chodziło ::tralala


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 136 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL