Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 14:40

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Wszelkie modyfikacje optyczne.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 października 2012, o 17:33 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Witam, chce przyciemnić tylne lampy folią, być może sprayem, ale raczej folią, bo łatwiej :) i można szybko powrócić do stanu wyjściowego. Dodam, że to rozwiązanie tymczasowe, gdyż docelowo zamierzam wymienić na jakieś dymione - seria, bądź takie jak ma ryba bodajże w swoim cabrio. Moje pytanie brzmi: czy ktoś z was ma tak zrobione lampy? Chodzi mi o to, by uzyskać efekt zbliżony do dymionej serii, bo nie pasują mi te jasne do przednich z ciemnym wkładem :[ . Przez szukajke znalazłem tylko lakierowanie lamp i oklejanie częściowe np. kierunek i wsteczny, być może coś przegapiłem. Proszę, więc o fotki, jeśli ktoś ma, lub miał takie lampy i ewentualnie gdzie kupić dobrą folie, bo na alledrogo jest spory wybór i niewiem która byłaby najlepsza. Z góry dzieki za wszystkie odp. Pozdrawiam

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 października 2012, o 17:42 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sierpnia 2010, o 16:54
Lokalizacja: Warszawa
Imię: PIOTR
Silnik: inny
Ja bym robił sprayem, wtedy masz efekt jak u bora.
Nigdy nie osiągniesz efektu jak u ryby na seryjnych lampach.

Jeżeli chcesz folię, to jedna rada - nie zrobisz tego sam ;) próbowałem.
No, chyba, że masz zdolności do tego, ale jak widzę to nie bardzo ;)

Jeżeli chcesz, to mam w okolicach wwa człowieka, który takimi rzeczami zajmuje się na codzień - podjedziesz, pokaże Ci kilka dostępnych rodzai folii, doradzi itp, nie skasuje nawet dużo.
Ewentualnie PW.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 października 2012, o 19:26 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Dokładnie - kleiłem w Astrze kierunek + wsteczny, keliłem w Saabie 93 kierunek.
Małe elementy można zrobić ale całość w moim mniemaniu nie do zrobienia jeśli ktoś nie siedzi w temacie od lat.
Co do foli to bierz taką do lamp nie do szyb - z mojego doświadczenia ta do lamp jest bardziej plastyczna.
Co do firmy to nie widziałem różnicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 października 2012, o 20:20 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Do PIOTR: Właśnie nie chce tak ciemno jak u bora (można powiedzieć, że ma całe czarne :) ), bardziej jak seria dymiona, jeśli mocniej to tylko trochę. Chyba jednak spróbuję sam, w końcu koszt to tylko 10-15 zł, wątpisz w moje zdolności ::beczy żartuję, rzeczywiście wolę pogrzebać przy mechanice, niż wizualu, mimo wszystko spróbuję :D Ale w razie co możesz napisać mi na PW namiary na tego gościa jakiś adres i tel.

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 października 2012, o 21:24 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sierpnia 2010, o 16:54
Lokalizacja: Warszawa
Imię: PIOTR
Silnik: inny
Wiesz, tyle dobrego, że jak folia Ci się nie spodoba, to możesz zerwać...
A lakieru już nie ;)

Jeżeli Ci wyjdzie coś fajnego daj znać, chętnie też sobie zrobie ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 października 2012, o 06:48 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Ok, myśle, że zrobię w najbliższym czasie. Jak wyjdzie ładnie wstawie fotki na profilu qpty. Co do twoich lamp ja bym nie ruszał, masz ładną dymioną serię, co idelnie pasuje do twojego lakieru, ale to tylko moje zdanie :)

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2013, o 01:15 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Witam wszystkich mike menów :)
mój temat nie dotyczy lamp tylnych ale myślę że w dobrym dziale pisze :D

a więc, chciał bym się poradzić co do przyciemniania kierunkowskazów bocznych

mam takie kierunkowskazy
Obrazek
i chciał bym je przyciemnić tak aby nie było widać tego co jest w środku kierunkowskazu ale tak aby po zaświeceniu spełniał swoją rolę

interesował by mnie efekt taki jak na tych fotkach
Obrazek Obrazek Obrazek
jak widać jest to bardzo ładna i błyszcząca czerń i mimo tego przepuszczalność światła jest naprawdę dobra widać na ostatnim foto test świecenia lamp po przyciemce :) więc czym mogę osiągnąć taki efekt ? sprejem do przyciemniania lamp czy może jakąś folią ??
być może ktoś z was miał z czymś takim styczność i polecił by jakiś fajny produkt ??

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2013, o 08:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lutego 2011, o 20:23
Lokalizacja: Knurów
Imię: Mateusz
Silnik: Z20LET
Folia ok ale nie ma do tego odpowiednio fachowego materialu przynajmniej jak sie pytalem to powiedzieli mi ze nie ma foli przystosowanej do przyciemniania reflektorow ale przyciemnic mozna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2013, o 09:24 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Trochę pogrzebałem w necie i ponoć taki efekt może dać sprej do lamp firmy motip
lecz poczekam jeszcze na opinie innych może ktoś tym już coś lakierował :) ?

Viechu z tego co wiem to są folię przeznaczone do lamp jak i do szyb
folie do lamp charakteryzują się większą plastycznością ponieważ niektóre lampy mają wytłoczone na kloszu jakieś oznaczenia co powoduje że klosz nie jest w 100% gładki
i dlatego folie do lamp muszą być bardziej plastyczne niż te do szyb dlatego żeby dobrze folia weszła w szpary takich oznaczeń, folie się podgrzewa i powinna zlać się razem z oznaczeniami że wszystko bardzo ładnie wygląda bez żadnych bąbelków powietrza miedzy oznaczeniami

natomiast folia do szyb nie jest aż tak plastyczna ponieważ szyby są gładkie i nie ma nic na nich tłoczone

z tego co też czytam na innych forach o przyciemce lamp to czym ciemniejsza folia tym gorsza przepuszczalność światła przez żarówkę
natomiast ten spray motip jest przeznaczony typowo do lamp i nawet gdy lampa wygląda na czarną jak smoła to przepuszczalność światła jest nadal bardzo dobra, co też widać na zdjęciu powyżej :)
szczerze zaciekawił mnie ten sprej :) jeśli nikt nie napiszę czegoś na jego temat to chyab go przetestuję w razie czego zmyję ten lakier i zostawię kierunki takie jakie są :P

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2013, o 09:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lutego 2011, o 20:23
Lokalizacja: Knurów
Imię: Mateusz
Silnik: Z20LET
hmmm moze zle to odebralem ale glownie chodzi o to ze na rynku nie ma foli dobrej jakosci, przynajmniej tak mi powiedziano a dokladnie gosciu z maxfol.pl
w Rybniku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2013, o 09:37 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
Viechu tyle ile ludzi tyle jest opinii na ten temat gdy sam nie przetestujesz różnych folii to tak naprawdę nie będziesz wiedział
będziesz się tylko opierał na tym co mówią inni, a jak coś zrobisz sam to zawszę będziesz bogatszy o tą wiedzę :)

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2013, o 09:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lutego 2011, o 20:23
Lokalizacja: Knurów
Imię: Mateusz
Silnik: Z20LET
mozliwe ze zdecyduje sie na ten krok przy przyciemnianiu szybek wiec jak cos zdam relacje ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2013, o 12:03 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Robert, jak chcesz uzyskać efekt jak na zdjęciach, to tylko spray (motip jak najbardziej).
Z tego co wiem nie ma takich ciemnych folii. U tego sprzedawcy co ja kupowałem, były do wyboru jeśli chodzi o czarne - jasna i ciemna.
Z tym, że ta jasna jest prawie niewidoczna. Ja mam tą ciemną i uzyskałem efekt taki jaki chciałem na tylnych lampach, czyli trochę ciemniejsze od dymionej serii. A, co do jakości i trwałości, to są bajki i mity, bo u mnie próbę zimy folia zdała wzorowo. Można śmiało kupować folię z allegro. A oklejanie za drugim, trzecim, itd. razem idzie już bardzo sprawnie, przy pomocy kogoś i suszary oczywiście :)

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2013, o 12:09 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 października 2009, o 08:23
Silnik: inny
micho90 dzięki za odp więc kupię ten spray w najbliższym czasie :)
a jak jest z jego trwałością ?? nie będzie to schodziło podczas codziennej eksploatacji ?
jeśli istnieje takie ryzyko to można też na koniec prysnąć bezbarwnym z utwardzaczem :)

_________________
drugstoreviewer.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 marca 2013, o 12:19 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Powiem Ci, że sam nie lakierowałem, ale moja przyjechała ze Szwajcarii z przyciemnionymi kierunkami w błotnikach (od środka), trzecim stopem (od zewnątrz) i podświetleniem rejestracji (też od zewnątrz), wszystko max czarno, co akurat do czarnego nadwozia pasuje, jak dla mnie :) , a przepuszczalność bardzo dobra. Jedyne co zmieniłem, to podświetlenie rejestracji okleiłem folią, co mi została od lamp, bo zaczął lakier schodzić, ale już długo pewnie jeździła tak, albo było, źle przygotowane do lakierowania. A stop i kierunki są ok, jak do dziś :) . Ale na kierunki dałbym od środka lakier.

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL