Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 21:55

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Wszelkie modyfikacje optyczne.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 października 2011, o 13:20 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 września 2008, o 15:49
Lokalizacja: Kraków
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Aktualny samochód: Honda S2000
Kolega ma zrobione folią, już trochę jeździ i nic się nie dzieje.
Ma oklejoną maskę, dach, lusterka i tylny mały spojler, za całość zapłacił 1000 zł.
Maska jest dużo większa niż w astrach, bo on ma to na Mazdzie RX-8

http://allegro.pl/mazda-rx-8-jedyna-tak ... 04239.html
Tu są jej zdjęcia.

_________________

"Nie dyskutuj z idiotą: najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 października 2011, o 19:57 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
PiotrPP napisał(a):
Jurand napisał(a):
hydrografika jest 100 razy lepsza niz folia i bardziej przypomina prawdziwy carbon... mozna ja nalozyc na kazdy element i jest trwala jak lakier.

Czy ty widziałeś kiedyś carbon? Jego główną atrakcją wizualną jest efekt odbicia światła na każdym splocie, dzięki temu, że są ::love minimalnie te sploty wypukłe.

.


Co ty gadasz za bzdury? carbon nie jest wypukly jest plaski i spolerowany. Mam kilka elementow z prawdziwego carbonu i zdecydowanie hydrografika przypomina go najbardziej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 października 2011, o 20:02 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2011, o 13:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Rotterdam
Imię: Sebek
Silnik: inny
jurand to co mowisz to prawda ale sam w sobie material carbonowy nie jest plaski i gladki:)

jakby wymyslili folie ktora mozna walnac klarem to efekt by byl ten sam jak orginalny karbon.... ;)

_________________
http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=10976


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 października 2011, o 20:05 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
w srodku carbonu jest wegiel heh, ale mowimy o efekcie koncowym. Przewaznie wszystkie wyroby z karbonu ktore chcesz kupic sa gladkie. A proces produkcji i podobny jak laminatu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 października 2011, o 21:26 
Dżizas, Jurand, oczywiście, że są gładkie, ale to czego dotykasz to lakier pokrywający włókno węglowe + utwardzacz a nie sam carbon, który jest jakby miękką tkaniną. To ten lakier sprawia, że carbon jest gładki, ale efekt załamywania światła i ten charakterystyczny połysk daje trójwymiarowa struktura tkaniny węglowej.


Góra
  
 
PostNapisane: 24 października 2011, o 19:00 
mam oklejony dach od czerwca folia carbon i nic zupełnie sie nie dzieje! dałem 300 zł za robote z materiałem w firmie zajmujacej sie oklejaniem


Góra
  
 
PostNapisane: 25 października 2011, o 15:37 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
Dokładnie - cena za dach 300zł z materiałem
Kumpel okleił mazdę 3 w podobny sposób jak ta z linku Tasmana i jest zadowolony. Niezależnie od warunków atmosferycznych, chemii (myjka na myjni a także taka garażowa) nic się z nią nie dzieje - czasem ją pociągnie czernidłem dla lepszego efektu i śmiga aż miło
Prawdziwy karbon do Astry?....Nie przesadzajcie
Malowanie hydrografem dużych elementów? Moim zdaniem tylko folia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 października 2011, o 20:24 
Małe pytanko, wy to robiliście za 300 zł w firmie czy u kogoś znajomego, bo jak szukam jakiejś firmy w okolicy to do której bym nie zadzwonił to cenę walą koło 800 zł


Góra
  
 
PostNapisane: 25 października 2011, o 20:38 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
U nas w Szczecinie dzwoniłem do wszystkich firm, które się tym zajmują - wiadomo żeby znaleźć gdzie taniej i wszędzie za dach wołali 300 zł
Normalne firmy, które specjalizują się w zmianie koloru samochodu przez oklejanie folią


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 października 2011, o 21:10 
PiotrekS napisał(a):
Małe pytanko, wy to robiliście za 300 zł w firmie czy u kogoś znajomego, bo jak szukam jakiejś firmy w okolicy to do której bym nie zadzwonił to cenę walą koło 800 zł

szukaj dalej bo cena jaka ci wołaja za metr kwadratowy jest chora


Góra
  
 
PostNapisane: 25 października 2011, o 23:11 
misiekkk2 napisał(a):
mam oklejony dach od czerwca folia carbon i nic zupełnie sie nie dzieje! dałem 300 zł za robote z materiałem w firmie zajmujacej sie oklejaniem


Wrzuć zdjęcia jak to wyszło przy złotym ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 26 października 2011, o 14:37 
szary napisał(a):
misiekkk2 napisał(a):
mam oklejony dach od czerwca folia carbon i nic zupełnie sie nie dzieje! dałem 300 zł za robote z materiałem w firmie zajmujacej sie oklejaniem


Wrzuć zdjęcia jak to wyszło przy złotym ;)


Obrazek

reszta zdjec w moim temacie ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 30 października 2011, o 11:43 
Podepne sie pod temat jakis miesiac temu miałem kolizje i zastanawiałem sie czy lepiej polakierowac auto czy je okleic. Za cała astre cabrio oklejenie w białym/czarny macie lub carbonie chcieli 2000zł wiec można łatwo policzyc ze nie jest to wcale drogo. Jednak wybrałem zwykłe polakierowanie ponieważ Folia może sie odklejac lub żołknąć jak sie ją zaniedba. za polakierowanie auta do okoła bez maski przedniej i klapy tylnej zapłaciłem 1800zł.


Góra
  
 
PostNapisane: 30 października 2011, o 17:02 
koledzy troszke odbije sie od tematu:) mam pytanie czy ktos z was miał kiedys do czynienia z folią o kolorze "INOX" ?? Takie jakby szczotkowane aluminium. Chciałbym sobie okleic lusterka ale nigdzie nie moge tego znaleźć;/


Góra
  
 
PostNapisane: 15 kwietnia 2012, o 23:05 
Folia moze jest i OK (sam mam na masce 3m w stylu carbon) efekt jest fajny różnie odbija światło w zależności od kąta ale jest strasznie delikatna na wszelkiego rodzaju zarysowania.. Gdybym wiedział że aż tak gruboo bym sie nad tym zastanawiał. Przy okazji wrzucę fotke maski jak to wygląda w dzien a tymczasem fotka przy swietle wieczornym.
http://imageshack.us/f/853/carbz.jpg/


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL