Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 18:59

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tuning podwozia - felgi, opony, zawieszenie, wydech, itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lutego 2011, o 23:56 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Caballero napisał(a):
katalizator nie posiada jednej warstwy ceramicznej

ze jak ?
Widziales juz katalizator od wewnatrz ?
O jakiej warstwie ten sprzedawca bredzi ?

Caballero napisał(a):
jak z tym sobie poradzic

kupic nowy katalizator.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 09:04 
SirAdam napisał(a):
O jakiej warstwie ten sprzedawca bredzi ?


Nie wiem o jakiej warstwie mówił też mnie to zastanawiało, gdybym wiedział to bym sie na forum nie pytał to logiczne. Co mi przekazał tak też i pisze

Juz sobie poradziłem z wszystkim, a katalizator od wewnątrz wyobraź sobie widziałem.


Góra
  
 
PostNapisane: 22 lutego 2011, o 10:43 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Caballero napisał(a):
a katalizator od wewnątrz wyobraź sobie widziałem.

no to wiesz ze tam zadnych "warstw" nie ma. ;)




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 kwietnia 2011, o 22:44 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 marca 2009, o 01:39
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów
Imię: Tomek
Silnik: inny
Odgrzeje kotleta bo nie widze sensu zakładania nowego.
Wie ktoś gdzie można znaleźć jakieś info co do dedykowanych tłumików do z20let? Jakich firm? Jakie modele?

_________________
HUMMART.pl - sklep z naklejkami!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sierpnia 2013, o 22:19 
Witam
Mam jedno krótkie pytanie w związku z czym nie chciałem zakładać nowego tematu ten mi najbardziej odpowiadał. Mam do wymiany u mnie w astrze z18xe1 środkowy wydech i chciałem zapytać czy pasuje on z astry sedan/kombi/hatchback? Z tego co to tej pory znalazłem to niestety jest inny ale chciałbym mieć pewność.


Góra
  
 
PostNapisane: 5 sierpnia 2013, o 16:33 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
mlody_g z tego co wiem to są jakieś minimalne różnice.przynajmniej jak piszą na innych forach

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 października 2013, o 00:46 
Hej! Nie będę zakładał bezsensownie wątku. Ma ktoś wydech w z20let z którego byłby w pełni zadowolony, inny niż seria? Chodzi o to że kolega będzie zamawiał z firmy PROEX i możliwe, iż da się uzyskać rabat kupując dwa na raz. Podobno można "dobrać dźwięk". Ale jaki dźwięk nie zniszczy tego co jest a tylko to podkreśli lekko.


Góra
  
 
PostNapisane: 21 lutego 2014, o 17:46 
Siemka mam małą sprawę do Was i prosiłbym o podpowiedź. Mam zamiar wymienić kńcowy tłumik na jakiś sportowy. Seryjny się powoli sypie a co za tym idzie brak w nim agresywnego dźwięku. Przeglądałem kilka ofert ale nie wiem, który z nich może być dobry. Chiałbym zarazem by wyglądał estetycznie i również by było słyszeć jego agresywny dźwięk ( ale bez przesady żeby aż za mocno nie ryczał ). Pomożecie mi w wyborze, zasugerujecie kilka typów?
Z góry dzięki :)


Góra
  
 
PostNapisane: 21 lutego 2014, o 17:50 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
TomiPZ bierz ULTER-a.ma ładne końcówki i ceny są w miarę logiczne

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 marca 2014, o 10:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 marca 2014, o 15:52
Lokalizacja: Gdynia
Silnik: Z22SE
U mnie poprzedni właściciel zamontował seryjny środkowy Asmetu chyba i końcowy MG motosport (dość spory) na stałych obrotach i na postoju jest cichy, przy odjęciu gazu i przy przyśpieszaniu go słychać dość wyraźnie :), końcówka jest ładna owalna :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2014, o 20:59 
Witam, mój tłumik końcowy jest na wykończeniu. Rozglądałem się w sieci za tłumikami końcowymi i znalazłem tłumiki dedykowane, parametrami zbliżone do serii lub "sportowe". Do tych drugich trzeba dorabiać zaczepy. Tłumiki dedykowane seryjne (bez ładnej końcówki, sedan,kombi i hatchback, na żadnej aukcji nie wymieniają coupe, więc nie jestem w stu procentach pewien, czy będzie pasować) wahają się w przedziale od 100-150zł, z tym, że musiałbym przespawać swoją końcówkę. Tłumiki dedykowane pod coupe są w przedziałach 250-300zł. Sportowe, przy których trzeba dorobić zaczepy, ale mają już ładną końcówkę (wiele rodzajów do wyboru) kosztują około 100-200zł. Czy tłumiki sportowe wniosą coś pozytywnego do samochodu i czy nie spadnie jego moc? Szukam tłumika do 250zł, a dedykowane do coupe zaczynają się dopiero od tej ceny. Miał ktoś doczynienia z tymi "sportowymi" i jak wygląda ich montaż z tłumikiem środkowym? Znalazłem firmy takie jak WM, RM Sports, Buzzers i Mugen. Poniżej przedstawiam wszystkie rodzaje tłumików (nie patrzcie na końcówki, tylko na budowę tłumików). Doradźcie, co wybrać?

1)standard + spawanie końcówki
http://img17.allegroimg.pl/photos/orygi ... 4242401068
2) dedykowany do coupe
http://img17.allegroimg.pl/photos/orygi ... 4242401068
3) sportowy - są dwa rodzaje przelotowe(te chudsze, pierwsze zdjęcie) i o standardowej budowie
http://img02.allegroimg.pl/photos/orygi ... 4210990090
http://img07.allegroimg.pl/photos/orygi ... 4189709394
http://img12.allegroimg.pl/photos/orygi ... 4179289222


Góra
  
 
PostNapisane: 23 maja 2014, o 17:04 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lipca 2012, o 20:12
Lokalizacja: Łomianki
Imię: Michał
Silnik: Z22SE
Nie zakładaj takich zadartych kominów,tak jak krzywdzili Calibry, lub czaegoś ala Mugen z JDM, już sto razy wolałbym serię + przespawać końcówkę.

_________________
My garage

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 maja 2014, o 22:37 
Panowie, pytanie odnośnie wydechu. Mam 2.25 cala i zastanawiałem się nad kompletnym przelotem 2.5 z dwoma tlumikami przelotowymi i wycietym katem. Tylko pytanie czy jest sens. Klekot ma na dzień dzisiejszy ponad 160KM ale to już prawie granice mocy. Dlatego nie wiem czy nie zostawić rur które mam, zamiast kata tez dać rurę + dwa tlumiki przelotowe. Jakieś wskazówki? Dodam, ze nie obchodzi mnie jakiś fajny dźwięk ma być odetkany po prostu ;)


Góra
  
 
PostNapisane: 24 maja 2014, o 07:05 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 20:33
Lokalizacja: Szczecin
Silnik: inny
davids jak chcesz to podleć do mnie - zobaczysz jak w kwestii wykonania tłumików od nich i kwestia dźwięku. Ja robiłem u nich do CLK i dźwięk jaki chciałem uzyskać opisałem im "słownie" i taki też przyjechał. Co do tego nie mam zastrzeżeń.
Inna sprawa to musicie dokładnie określić co będzie zamawiane - ja robiłem duplex i był problem jak dojechał cały układ gdyż nie był kompletny a nie tak się umawiałem. Później były przepychanki ale suma sumarom po kilku dniach cały układ był u mnie.
Pamiętaj, że to indywidualne zamówienie i trzeba pilnować co wchodzi w jego skład.
Ceny można spokojnie negocjować nawet przy jednej sztuce - u mnie ładnie zeszli z ceny.
Mają gotowe puszki pod dany silnik.
Dodatkowo zwróć uwagę, że tłumiki przez nich proponowane to "golasy", bez wieszaków.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 maja 2014, o 09:13 
Rozumiem i całkowicie odpuszczam sobie firmę RM i WM sports.

Pobuszowałem w sieci i znalazłem tłumiki ULTER Sports montażowe, czyli z tego co rozumiem,trzeba dospawać zaczepy i mocowanie do tłumika środkowego. Na stronie Ultera są dwa rozmiary, czy któryś z nich dopasuje się do Coupe? Tutaj są przykładowe tłumiki:
http://new.ulter.com.pl/offer/assembled ... m-142#1734
http://new.ulter.com.pl/offer/assembled/alu/7/nm-130#66

Co sądzicie o tych ULTERACH montażowych? Są sporo tańsze od dedykowanych.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL