Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 23:22

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tuning podwozia - felgi, opony, zawieszenie, wydech, itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2007, o 09:42 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
A jak trzeba wstawic strumiennice to juz nie trzeba spawac?
Kupienie kawalka rury i kolanek, dociecie fleksem to chyba nie problem. Jesli nie mamy spawarki to mozemy dac jakiemus koledze lub zlecic.
A jaką mamy gwarancje ze jak kupimy oryginalny tlumik srodkowy to bedzie idealnie pasowa-l? Jak trzeba bedz\ie jakas delikatna przerubke zastosowac to co? Klapa?
Poza tym temat brzmi tak: "tłumik środkowy...co można z nim zrobić??" czyli wnioskuje ze jakies przerubki i modyfikacje wchodza w gre.
Zgadza sie ze juz probowalem spawac jak mialem 10 lat i sobie naswietlilem oczy ale z natury lubie kombinowac i robic wszystko samemu.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2007, o 13:20 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
wesol napisał(a):
ale z natury lubie kombinowac


ulubione slowo Polakow

:lol:



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2007, o 15:10 
Ja mam alegancką strumiennice do sprzedania. Była w mojej astrze opc zamiast tłumika środkowego. Wystarczy ją wspawać na miejsce oryginalnego tłumika. Jest ona przedłużona kwasówka i idealnie pasuje, nic nie będziesz musiał kombinować.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 marca 2007, o 20:58 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
SirAdam napisał(a):
wesol napisał(a):
ale z natury lubie kombinowac


ulubione slowo Polakow

:lol:


No wesol nie pisz kombinować. Pisz podejmować wyzwania :lol:

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, o 02:30 
hehe tak..podejmować wyzwania brzmi zdecydowanie dumniej :D jutro jade do pobliskiego sklepu z akcesoriami i zapytam o jakiś odpowiednik tego tłumika , ale chyba skusze się też przed zakupem na zamontowanie zamiast środkowego tłumika,poprostu rury :mrgreen: dzisiaj rozmawiałem ze znajomym majsterkowiczem i ma jakieś tam pierdułki do tego potrzebne :evil:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, o 11:45 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
michalek206 napisał(a):
hehe tak..podejmować wyzwania brzmi zdecydowanie dumniej :D jutro jade do pobliskiego sklepu z akcesoriami i zapytam o jakiś odpowiednik tego tłumika , ale chyba skusze się też przed zakupem na zamontowanie zamiast środkowego tłumika,poprostu rury :mrgreen: dzisiaj rozmawiałem ze znajomym majsterkowiczem i ma jakieś tam pierdułki do tego potrzebne :evil:

Zrobisz jak uważasz :razz:
ale co ci szkodzi zamontować środkowy przelotowy http://moto.allegro.pl/item171193478_tl ... chael.html
i końcowy dedykowany :!: jeżeli się nie chcesz wykosztować to coś polskiego np. Ultera (oczywiście do 1.8 dedykowany).


Ostatnio edytowano 2 marca 2007, o 11:49 przez WARIK, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 marca 2007, o 23:32 
Dzięki warik za wysłanie mi tego linka , byłem w sklepie i oglądałem podobny tyle że droższy , a najlepsze to że też michela :wink: końcowy mam dedykowany remusa...już kupiłem auto z nim,pasi tylko wymienić ten środkowy i będe happy :cool: myśle że na dniach dokonam modyfikacji :idea:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 marca 2007, o 01:28 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
michalek206 napisał(a):
Dzięki warik za wysłanie mi tego linka , byłem w sklepie i oglądałem podobny tyle że droższy , a najlepsze to że też michela :wink: końcowy mam dedykowany remusa...już kupiłem auto z nim,pasi tylko wymienić ten środkowy i będe happy :cool: myśle że na dniach dokonam modyfikacji :idea:

m.ni. poto zostało stwozone to Forum :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, o 04:06 
Witam
Panie michalek206 nie wiem czy przerabiałes nasze forum ale sadze ze nie .Jezeli chodzi o przelotowy srodkowy to chłopie nawet o tym nie mysl :shock: bo w orginalnym "tym długim" jest zwezka ktora stawia opor w układze A CO JEST BARDZO ISTOTNE PRZY SILNIKACH BEZ TURBO czyli wolnossacych. Jak juz Sir adam wspomniał jezli chcesz sie bawic to kup orginalnej firmy cały komplet i wtedy bedzesz miał spokuj.
Ja zrobiłem na poczatek bez srodkowego i koncowy remus to polatałem 3 godziny i zawrociłem na warsztat< huk taki ze babe w aucie obok przestraszyłem jak zmieniałem bieg na nizszy>
- załozyłem przelotowy i od tamtej pory mam kupe nie ciagnie jak trzeba po nawrocie na warsztat zamieniłem na orginalny i jest lepiej.
Jezeli zalezy ci na dzwieku to nic innego jak ostatni- remus moze byc cichy zobacz ultera dedykowany 680 zł z dwoma koncowkami.Mi osobiscie remus starczy. :cool:
Moje przypuszczenia moga odbiegac bo ja mam 2,2 ale sadze ze powinienes przeanalizowac to wszystko.
P.s. jezeli chcesz wstawic na probe bez srodkowego to kup czesc rury pochodzacej z układu wydechowego golfa II pasuje idealnie długoscia ,zastepujac nasz tłumik<sam tłumik> srodkowy.
Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, o 11:07 
Ja popieram bestia, bardzo latwo cos zepsuc w wolnossacym.
Dla zainteresowanym polecam na poczatek przeczytac :
http://www.grabowski.com.pl/uklady_wydechowe.htm
Daje jakas ogolna orientacje jak dziala wydech.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, o 11:36 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
@Maciek

super link.
W sumie nie pisze tam nic innego jak ja to znam , ale wiele kolegow moze sie cos nowego dowiedziec.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 października 2010, o 19:25 
Witam. Mam do Wymiany Tlumik srodkowy. Czy moze ktos wie czy do mojej bertonki 2.2 16v z22se bedzie pasowal tlumik srodkowy od 2.0 litrowki?? czy sa jakies roznice ?? czy to juz bedzie bez znaczenia ?? z Gory Dzieki za info i pozdrawiam !


Góra
  
 
PostNapisane: 27 marca 2014, o 06:37 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2009, o 16:52
Lokalizacja: Radom
Imię: Marcin
Silnik: Z20LET
witam.

Szykuje mi się wymiana środkowego tłumika i czym można to zastąpić aby poprawić przepływ spalin i odmulić samochód. Czy po prostu nie kombinować i założyć seryjny tłumik??? Układ wydechowy mam seryjny po za końcowym dedykowanym Ultera. Doradźcie coś z sensem. wielkie dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 marca 2014, o 08:01 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwietnia 2012, o 00:17
Lokalizacja: Wojkowice (SBE)
Imię: Michał
Silnik: inny
Ja bym wspawal 2,5' rurke z nierdzewki na jego miejsce :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 marca 2014, o 11:44 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2012, o 22:44
Lokalizacja: Żory/Ostrava
Imię: Krzysiek
Silnik: inny
jak już to 2.25" bo taka jest średnica ori wydechu


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL