Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 marca 2024, o 00:11

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tuning podwozia - felgi, opony, zawieszenie, wydech, itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lipca 2012, o 16:25 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2011, o 13:19
Imię: Michał
Silnik: Z18XE
mefyou91 napisał(a):
witam, podepne sie pod temat.
dzisiaj byłem u gościa odnośnie kata i pytałem sie ile mi da za niego po wycieciu,
kolega DuGy Twierdzi ze katy z naszych bertonek sa warte 400-500 zł a koleś mi powiedział 50 zł i ze nie opłaca sie nawet wycinać
czy to mozliwe ???

szuka gość "frajera" poszukaj w np. gazecie ogłoszenia o skupie katów i tam zapytaj ;)

_________________
sejo sport to jest to ....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lipca 2012, o 16:45 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
mefyou91 napisał(a):
ze nie opłaca sie nawet wycinać


a po co chcesz go wycinać???

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lipca 2012, o 18:35 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 19:05
Lokalizacja: Goleniów
Imię: Paweł
Silnik: inny
na allegro wystaw kata to bedziesz wiedzial ile warty jest. Od tdików katy sprzedaja sie od 700 do 800 zl na allegro.

_________________
SHARAN 1.9 TDI AUY++++ i GOLF 1.9TDI ASZ+ by TUNE UP
Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele wlacznie z najnowszymi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lipca 2012, o 19:31 
Offline
Forumowicz
Forumowicz

Dołączył(a): 5 maja 2009, o 21:46
Lokalizacja: masz coupe ??
Silnik: Z18XE
wesol z całym szacunkiem do twojej osoby ale skończyłbyś pisać na tym forum o vagach. W 60% w twoich postach jest coś o vagach itp. Wiem dobre auta ale tu jest forum OPLA a nie VW, SKODY, SEATA czy AUDI. Jesteś moderatorem a co ma twój post wspólnego z tym tematem i kogo obchodzi ile jest wart kat z vaga ?? Handlarze je wycinają aby więcej zarobić.

Teraz na temat. Nie prawdo jest, że po wycięciu mniej pali a wręcz przepala, ja wycinając z astry f odczułem różnice na minus właśnie spalanie, hałas większy i słabsza z dołu się zrobiła na benzynie a była 16v. Dodatkowo jak ktoś ma gaz sekwencje to wycięcie kata powoduje, że na wolnych obrotach sonda nie pracuje tak jak przed wycięciem.Ma deko inne dane przez luźniejszy wydech. Chodzi o pierwszą sondę.Ja miałem dwa motory Z18XE i w nim wycięcie kata powoduje zapalenie cheaka i trzeba drugą sondę zamocować w tulejce dystansowej aby mniej spalin łapała.Te lepsze osiągi to efekt placebo ja nie wytne kata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lipca 2012, o 19:39 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2011, o 13:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Rotterdam
Imię: Sebek
Silnik: inny
Pd24 napisał(a):
Teraz na temat. Nie prawdo jest, że po wycięciu mniej pali a wręcz przepala, ja wycinając z astry f odczułem różnice na minus właśnie spalanie, hałas większy i słabsza z dołu się zrobiła na benzynie a była 16v. Dodatkowo jak ktoś ma gaz sekwencje to wycięcie kata powoduje, że na wolnych obrotach sonda nie pracuje tak jak przed wycięciem.Ma deko inne dane przez luźniejszy wydech. Chodzi o pierwszą sondę.Ja miałem dwa motory Z18XE i w nim wycięcie kata powoduje zapalenie cheaka i trzeba drugą sondę zamocować w tulejce dystansowej aby mniej spalin łapała.Te lepsze osiągi to efekt placebo ja nie wytne kata.


i to powinni sie nauczyc na pamiec wszyscy "madrzy innaczej" ktorym wyciecie kata w seryjnym aucie daje przyrosty .... glupoty :D

_________________
http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=10976


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lipca 2012, o 19:44 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
mefyou91 ma LETa a tam wywalenie pierwszego działa na plus. Co do drugiego to nie wiem.

Jak on stwierdził, że jest wart 50 pln?

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lipca 2012, o 21:27 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwietnia 2008, o 10:34
Lokalizacja: Gliwice
Imię: Seba
Silnik: Z20LET
moze chodzilo mu o pierwszy katalizator czyli prekat... on jest rzeczywiscie ch... wart


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lipca 2012, o 15:57 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 października 2009, o 22:54
Lokalizacja: Łódź
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Jurand napisał(a):
moze chodzilo mu o pierwszy katalizator czyli prekat... on jest rzeczywiscie ch... wart

Lubię to ::lol

_________________
Suzuki Swift 1.0GL 53KM 2003r.
Astra Coupe Turbo 245 KM 371 Nm ''już zostały tylko miłe wspomnienia''
Audi S4 Avant quattro 344 KM 410 Nm
Opel Zafira B OPC 240 KM 320 Nm krzysiek44


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lipca 2012, o 08:14 
chodziło o drugiego kata zaraz przed druga sonda, ale mniejsza z tym

a jak to stwierdził, spojrzał pod samochod i powiedział ze ten kat jest warty nie wiecej niz 50 zł


Góra
  
 
PostNapisane: 26 lipca 2012, o 20:43 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 listopada 2008, o 23:18
Lokalizacja: Lublin
Imię: Konrad
Silnik: Z20LET
drugi kat jest mało warty mi dali 50 zl

_________________
mój garaż:
-Astra G Cabrio Bertone z20let 356km 456 nm
-Astra G Caravan opc z20let 218 km 340 nm
-Zafira A Opc z20let


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lipca 2012, o 19:25 
Offline

Dołączył(a): 25 października 2009, o 11:00
Lokalizacja: opolskie
Imię: Marcin
Silnik: Z22SE
ja za mój kat dostałem jakoś 4stówki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sierpnia 2012, o 14:12 
Panowie !!!!!
nie trzeba sie uzerac na allegro...wystarczy wybrac sie na gielde do gliwic...kolega ostatnio wycial w seacie leon(1.9tdi) jest bardzo zadowolony..autko naprawde mniej pali(tak pokazuje komp.) i lepiej sie zbiera a kata sprzedal na gieldzie za 620zeta :D ..tylko trzeba wiedziec do kogo tam isc zeby dostac dobra cene :) ...jak sie pytalem o moj z bertonki to powiedzieli ze jakos 400-500 zalezy w jakim stanie...
co do wyciecia w mojej bertonie to paru doradzalo mi zeby zmostkowac te porabane sondy(mala z ta wieksza) ale wolalem napisac do was i spytac o rade!?! jak by nie te sondy to juz dawno pozbywam sie kata!!!


Góra
  
 
PostNapisane: 23 września 2012, o 10:35 
Panowie, nie chcę zakładać nowego tematu więc się podepnę, może mi ktos doradzić która z tych sond będzie się nadawała na zamianę do LETa?
http://moto.allegro.pl/sportowy-kataliz ... 20422.html Sportowy katalizator 100 cpsi euro3 KJS RAJDY RSMP
http://moto.allegro.pl/katalizator-awg- ... 20507.html Katalizator AWG Euro3 metalowy 1.6-2.0 MOA20
http://moto.allegro.pl/katalizator-awg- ... 00326.html Katalizator AWG Euro4 metal okrągły 2.0-3.0 MOA30

Dziękuję za pomoc.


Góra
  
 
PostNapisane: 22 kwietnia 2015, o 17:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 czerwca 2014, o 20:57
Imię: Karolina
Silnik: Z20LET
Słuchajcie potrzebuje porady.. jjadęjutro do mechanika z katalizatorem. . Jest zapchany i śmierdzi przy przyspieszaniu mocnym. Tylko tak czytam i nie wiem już bo on ppowiedział żeby usunąć środek kata. . Nie wiem o co dokładnie mu chodziło i co mu powiedzieć żeby potem żadnych błędów nie wywalilo mi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 kwietnia 2015, o 17:26 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 listopada 2007, o 19:04
Lokalizacja: Białogard
Imię: Radosław
Silnik: Z20LET
Po wywaleniu kata będzie błąd. Można spróbować z taką dokładką (wygląda jak tulejka) która oddala sonde od wydechu, tym samym od spalin i przekłamuje odczyty (nie sprawdzałem czy działa). Osobiście mi błąd nie przeszkadza :D kata wyjąć, rozebrać z ubranka blaszanego, rozciąć wywalić te metalowe harmonijki, wspawać rure (nie będzie tego dziwnego dzwieku pustego kata), zaspawać ubrać i śmiagać z radością :D bądź po prostu wyciąć i naparzać rurką aż się wysypie wszystko ze środka (dość fajnie można się wyżyć :D ).

_________________
Skoro odpadło okazało się zbedne :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL