Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 14:46

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Tuning podwozia - felgi, opony, zawieszenie, wydech, itp.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 kwietnia 2015, o 21:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 marca 2015, o 20:55
Lokalizacja: Szczecin
Imię: Marcin
Silnik: inny
Doktor29 napisał(a):
ja nic nie musze udowadniac :)
zyj sobie z ta swiadomoscia ze jednak poduszki sa takie same ;)


To ty zyj ze swiadomoscia ze piszesz takie glupoty ze glowa boli.
Nie ma zadnej, powtazam "ZADNEJ" roznicy w wysokoscie poduszki mcpersona.
A roznica polega tylko i wylacznie na twardosci tych poduszek!!!

Tutaj jeszcze raz wklejam twoje madrosci
Doktor29 napisał(a):
poduszka amortyzatora ma inna wysokosc chociazby


Na prszyszlosc, najpierw edukacja, potem wymadrzanie.
Bo siedza tu inni potomni, czytaja takie wypowiedzi i sieja ferment.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwietnia 2015, o 21:50 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lipca 2011, o 13:25
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. / Rotterdam
Imię: Sebek
Silnik: inny
w EPC wyraznie widac ze konstrukcyjnie sie roznia... sama wysokosc elementu jest taka sama.. zle moze to ujelem.. po prostu jak dasz poduche nie od leta zmieni sie wysokosc auta

_________________
http://astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=10976


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwietnia 2015, o 21:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lipca 2014, o 23:28
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Sebastian
Silnik: Z22SE
Co do EPC, nie uwłaczając oczywiście nikomu w samym ASO we Wrocławiu powiedzieli mi że ten katalog posiada błędy.
Tak było np w przypadku czujnika ciśnienia oleju w Z22ZE, EPC pokazywał że jest z tyłu w misce co było błędne.
Dopiero gdzieś w innym katalogu poszukał i wyszło że jest pod filtrem oleju, pomimo tego że EPC w tym miejscu pokazywał konstrukcyjnie inny czujnik.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwietnia 2015, o 22:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 marca 2015, o 20:55
Lokalizacja: Szczecin
Imię: Marcin
Silnik: inny
Cytuj:
w EPC wyraznie widac ze konstrukcyjnie sie roznia... sama wysokosc elementu jest taka sama.. zle moze to ujelem.. po prostu jak dasz poduche nie od leta zmieni sie wysokosc auta

Nie patrz nigdy na zdjecia w EPC, bo nie sa miarodajne.
Cala konstrukcja i wymiary poduchy sa identyczne w przypadku ciezkich i lzejszych silnikow.
Roznica polega jedynie na wzmocnieniu pierscienia stalowego i gestosci samej gumy.
I jeszcze raz zaznaczam ze nie ma to zadnego wplywu na wysokosc auta. Wiec nie upieraja sie, bo absolutnie nie masz racji.
Pracuje w zawodzie juz 12 lat, wiec mozemy przyjac ze cos tam juz zdazylem liznac.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 kwietnia 2015, o 23:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 marca 2012, o 21:45
Lokalizacja: W-wa/Legionowo
Imię: Mirek
Silnik: Z22SE
A można prosić o nr tej poduchy do let-a

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2015, o 09:22 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2012, o 22:03
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Imię: Dominik
Silnik: Z20LET
sanon napisał(a):
Cytuj:
w EPC wyraznie widac ze konstrukcyjnie sie roznia... sama wysokosc elementu jest taka sama.. zle moze to ujelem.. po prostu jak dasz poduche nie od leta zmieni sie wysokosc auta

Nie patrz nigdy na zdjecia w EPC, bo nie sa miarodajne.
Cala konstrukcja i wymiary poduchy sa identyczne w przypadku ciezkich i lzejszych silnikow.
Roznica polega jedynie na wzmocnieniu pierscienia stalowego i gestosci samej gumy.
I jeszcze raz zaznaczam ze nie ma to zadnego wplywu na wysokosc auta. Wiec nie upieraja sie, bo absolutnie nie masz racji.
Pracuje w zawodzie juz 12 lat, wiec mozemy przyjac ze cos tam juz zdazylem liznac.

Czyli ewidentnie sam sobie zaprzeczasz i skończ już bo pisząc że guma ma inną gęstość sam stwierdzasz że ma to wpływ na wysokość nawet jeśli obie mają 40mm a będzie tak jak z poli innej gęstości to jedna bardziej usiądzie a druga mniej co ma wpływ na wysokość....

Druga sprawa staż w zawodzie nie ma nic do posiadanej wiedzy znam mechaników pracujących 30 lat w zawodzie a posiadają wiedzę jak za czasów PRLu dużo się już tu mechaników od siedmiu boleści przez forum przewinęło, byli poszczekali 30 postów i znikali bez śladu.....

Wysłano z Galaxy Note 3 za pomocą Tapatalk

_________________
Moje Cabrio RedDOT Stage 5.1

Obrazek



JAK COŚ STUKA, TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2015, o 09:40 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 listopada 2012, o 22:44
Lokalizacja: Żory/Ostrava
Imię: Krzysiek
Silnik: inny
eh.. na agc koles do OPC załozył nowe amorki+springi oraz nowe poduszki. Dali mu w sklepie pierwsze lepsze do astry, i się okazało że nie dość że pukało mu zawieszenie to auto nierówno stało. Po zmianie poduch było ok. Były nawet numery tych poduszek z Febiego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2015, o 10:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 marca 2015, o 20:55
Lokalizacja: Szczecin
Imię: Marcin
Silnik: inny
Domix4 napisał(a):
Czyli ewidentnie sam sobie zaprzeczasz i skończ już bo pisząc że guma ma inną gęstość sam stwierdzasz że ma to wpływ na wysokość nawet jeśli obie mają 40mm a będzie tak jak z poli innej gęstości to jedna bardziej usiądzie a druga mniej co ma wpływ na wysokość....

Druga sprawa staż w zawodzie nie ma nic do posiadanej wiedzy znam mechaników pracujących 30 lat w zawodzie a posiadają wiedzę jak za czasów PRLu dużo się już tu mechaników od siedmiu boleści przez forum przewinęło, byli poszczekali 30 postów i znikali bez śladu.....


Sledzisz temat od poczatku?
To przeczytaj go od czego zaczela sie dyskusja, jesli ktos chce mi wmowic ze ze wzgledu na podoszke mcpersona auto stoi o 20mm wyzej. To znaczy ze nia ma pojecia. A skoro nie ma pojecia, to nie powinien zabierac glosu. A roznica wysokosci miedzy jedna a druga poduszka moze byc co najwyzej 2mm, czyli zadna.
A samo szczekanie tyczy sie jedynie was dwoch, za wszelka cena bedziesz teraz usilowal udowodnic ze macie racje, mimo ze nie macie pojecia o czym piszecie.
Na tym koncze temat poduszki mcpersona, nie bede karmil troli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2015, o 10:43 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sierpnia 2012, o 22:03
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Imię: Dominik
Silnik: Z20LET
Mój Ty drogi sensei błagam o wybaczenie czuje się już tak dokarmiony że przez tydzień nie będę musiał jeść i zewre współpracę z fundacją Polsat. Zmykaj lepiej swoje mądrości na "forum" fb przekazywać bo tam janusze Twojego pokroju wszystko łykają...

Krzysiu do kolesia nie przemówisz on jest "mechanikiem" nie pisz herezji i błagaj o litość :D

Wysłano z Galaxy Note 3 za pomocą Tapatalk

_________________
Moje Cabrio RedDOT Stage 5.1

Obrazek



JAK COŚ STUKA, TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE...



Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 czerwca 2015, o 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lipca 2014, o 23:28
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Sebastian
Silnik: Z22SE
Panowie podepne się.
Teoretycznie mam zestaw weitec -40-30 .... teoretycznie bo wczoraj oglądałem sobie auto od spodu i niestety jeden amortyzator z przodu jest Monroe ze sprezyna weitec, reszta ok więc pewnie hamdlarz wymienil na szybko.
Powiedzcie mi czy mogę wymienić amory plus springi tylko z przodu na tą samą firmę czy musze robić P + T ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 czerwca 2015, o 14:10 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 października 2008, o 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Artur
Silnik: Y22DTR
spokojnie sam przód wymieniaj.

cheers,
Art

_________________
"top down" non stop ::love


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 grudnia 2015, o 12:32 
Offline

Dołączył(a): 14 grudnia 2014, o 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: inny
Panowie, mam dość gwintu, chcę wrócić do normalnej jazdy i zacząć choć trochę Vkę wykorzystywać. W VB springi dla 2.2 dti i 2.5 są takie same, także pewnie będę szukał do coupe 2.2 dti, bo z tego co się orientuje to jest najcięższy przód. Teraz mam pytanie czy eibach pro kit w ogóle występował inny niż 30mm/30mm? Nie chciał bym znów wydać kupę kasy na zawias, no ale w ostateczności jakoś się zmobilizuje i skompletuje b12 chociaż wolałbym taniej. Jakieś propozycje? Nie wiem, zwykłe amorki b4, kyb i do tego eibach, czy np. mts o skróconym skoku i pro kit?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 grudnia 2015, o 17:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 marca 2015, o 20:55
Lokalizacja: Szczecin
Imię: Marcin
Silnik: inny
Masz eibach pro kit i eibach sportline, niestety sportline nie jest dostepny do astry G coupe
Jesli bys chcial amorki B8 to mam praktycznie nowe i oddam w dobrych pieniazkach.
Do tego mam zestaw sprezyn H&R, amorki strojone pod te sprezyny w ZERKOPOLU.

Swietny kompromis pomiedzy wygoda i dobrym prowadzeniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 czerwca 2016, o 14:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lipca 2014, o 23:28
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Sebastian
Silnik: Z22SE
Mam pytanie.
Pękła mi spręzyna z przodu,a obecnie mam inne wydatki, także zamiast obniżonego -30 mm z przodu,chcę wstawić oryginalne.seryjne KYB.
Ma ktoś foto jak astra wygląda na serii z przodu a tyle -30 mm.
W sobotę wyjeżdzam na wakacje,także poszukawiania używanych spręzyn także odpadają


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 czerwca 2016, o 18:11 
Offline
Forumowicz
Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 listopada 2007, o 19:04
Lokalizacja: Białogard
Imię: Radosław
Silnik: Z20LET
Pewnie bedzie to wygladac jak bys ruszal stojacym autem i nadal stal xD albo jak bys przewozil kradziony cement w bagaju hahaha

_________________
Skoro odpadło okazało się zbedne :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 626 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL