Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 17:38

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat wszelkich form tuningu silników występujących w Asterkach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 grudnia 2010, o 10:27 
Czy ktoś próbował instalować LPG w "podkręconej" qp turbo?

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=50862


Ostatnio edytowano 8 grudnia 2010, o 11:22 przez kkkmmm, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 8 grudnia 2010, o 10:48 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
proponuje zapytać też na lpg-forum.
pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 grudnia 2010, o 11:15 
Czy przypadkiem ValVe nie miał Coupe Turbo po wirusie na gazie?


Góra
  
 
PostNapisane: 8 grudnia 2010, o 11:36 
piszą o sekwencjach 5 generacji z gazem w stanie płynnym itp, opinie podzielone. Na pewno zestrojenie niełatwe. A może opcja by na gazie w trasie działał bez turbiny jak w trybie awaryjnym)...
Zagadnienie kontrowersyjne, pojawią się pytania "po cholerę" - rzecz w tym że wyprowadzam się pod miasto a mam nieracjonalny sentyment do qp-ety...


Góra
  
 
PostNapisane: 8 grudnia 2010, o 11:53 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 stycznia 2008, o 13:01
Lokalizacja: Ostrołęka
Imię: Robert
Silnik: inny
w lato interosowałem się gazem 5-generacji do swojej coupe, ale zrezygnowałem po rozmowei z jednym z fachowców z tego forum
( lpg-forum to naprawde super fachowcy),
obecnie chyba tylko vialle oferuje 5 genracje i ma stworzoana liste tzw aut kompatybilnych do zasilania ta instalacja- nie ma na tej liscie naszych aut,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 grudnia 2010, o 12:01 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Klasen gazuje czipowane Z20LEx
Dokladnie nie wiem co tam montuje, i wielu klientow nie ma,
ale ci co zalozyli sa bardzo zadowoleni.



Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 grudnia 2010, o 16:12 
Mialem seerie w lpg i bylo wszystko dobrze. Kolega w dlubanym LETcie (byl kiedys na forum) zakladal gaz u tego samego goscia i po 7-8 m-cach (jak z nim gadalem) nie mial zadnych problemow. I nie byla to 5 generacja, tylko zwykla sekwencja. Ja bym się na Twoim miejscu nie zastanawiał za wiele... Na lpg-forum wiedze mają b. dużą, ale też są skrzywieni pod tym wzgledem i tak naprawde troszke przesadzają (zarówno ja, jak i ten moj kolega jestesmy tego najlepszym przykladem, dlatego, ze na forum polecali tylko najdrozsze instalacje za 4-6tys zl, a my zalozylismy za 2,7tys i nic sie nie sprawdzilo z tego co pisali).


Góra
  
 
PostNapisane: 8 grudnia 2010, o 16:59 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
winczako winczako ale zauważ, że Ty sprzedaleś auto po roku od założenia gazu? a kolega wypowiadał się po 7-8 miesaicach jazdy.
Mi pierwsze 1,5 roku też gaz smigał prawie OK (1 wizyta w serwisie w celu naprawy)
Zrobiłem juz na nim 40 000 km i teraz szukam fachowca, który mi to dobrze zestroi po zaczyna check wyskakiwac.

Nie mówie ze instalka za 2.7k jest zła, ale wg. mnie rok to za mało żeby cokolwiek się o niej wypowiadać.
Ja u siebie mam gaz 2 lata i jestem zadowolony, ale 2gi raz nie oddałbym samochodu do tych samych gazowników.

pzdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 grudnia 2010, o 17:41 
przez rok nastukalem wlasnie ok 40 tys km. Mam kontakt z osoba, ktora ode mnie kupila i wiem, ze nic sie nie dzieje (przynajmniej nowy wlasciciel tak mowi). Poza tym wracając ode mnie do siebie zrobił ponad 400km (nie wiem dokladnie ile ponad) na jednym baku gazu-40l--> czyli spalil mniej niz 10l/100km- nawetr 2.2dti tak tanio nie pojedzie ;).
Nie widze powodu dla ktorego mialo by sie cos dziac- jasne ze swiece sie czesciej wymienia, trzeba pilnowac EGT itp. Ale grunt to gazownik, który ogarnie eletronike. Gdybys sie zdecydowal, to nie rob tak jak ja-nie zakladaj gazu 250km od domu- bo wycieczki na regulacje są bezsensownie długie... Warszawa jest drogim miastem i gazownicy tez sie inaczej cenią- dobry jest podobno Nikoś (Nikodem czy jak mu tam....). Z kolegą od dłubnietego LETa nie mam juz kontaktu, wiec się nie wypowiem czy po ponad roku u niego jest wszystko cacy...

a checka z powodu gazu to potrafil mi tylko wywalic jak zalalem na orlenie.... :D. bo to syf :P


Góra
  
 
PostNapisane: 9 grudnia 2010, o 10:34 
to pewnie stacja franczyzowa była :)


Góra
  
 
PostNapisane: 9 grudnia 2010, o 14:45 
zalałem na kilku różnych orlenach- zmuszony na trasie konczacym sie paliwem- jednak byly to duze stacje ORLEN- dwie na autostradzie, jedna w łodzi, jedna w toruniu, dlaje nie pamietam, ale juz za wiele razy tak myu nie zalalem. Moze mialem po prostu pecha, co nie zmienia faktu, ze chyba wole pchac samochod niz zatankowac w takim gównie :P.


Góra
  
 
PostNapisane: 9 grudnia 2010, o 14:55 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
winczako napisał(a):
a checka z powodu gazu to potrafil mi tylko wywalic jak zalalem na orlenie.... :D. bo to syf :P



zalewam tylko tam i nie miałem nigdy żadnych problemów tak po za tematem

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 grudnia 2010, o 16:27 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 grudnia 2008, o 01:28
Lokalizacja: ZGR/ szczecin/ Bochum
Imię: Pawel
Silnik: Z20LET
W czym jest problem z zagazowaniem Leta?
Nawet takiego po chipie..
Mój znajomy gazuje auta typu mustang, viper, auta z silnikami o pojemnościach przekraczających moją wyobraźnię, auta z biturbo i inne tam dziwaki.
Robi te ekskluzywne auta głównie dla niemców, nie koloryzuję bo jak jestem w kraju to widzę co robi i często zachodzę zobaczyć, albo się nawet czymś karnać.
Myślę, że głośno by się uśmiał jakbym go zapytał czy zagazuje Astrę po jakimkolwiek chipie i zrobiłby to z zamkniętymi oczami.
Jeżeli chodzi o gaz, to do tego jest potrzebna jeszcze osoba która potrafi wszystko zestroić
Dodam, że jest to chyba najbardziej ogarnięty gazownik po tej stronie Odry.

_________________
Trzeba mieć paliwo w żyłach, ale i olej w głowie !!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 grudnia 2010, o 17:59 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Pawulon napisał(a):
Mój znajomy gazuje auta typu mustang, viper, auta z silnikami o pojemnościach przekraczających moją wyobraźnię,

podobno (wg. gazownikow) takie wielkie silniki jest najlatwiej zagazowac,
nie wiem wprawdzie dlaczego, ale takie wypowiedzi na forum gazownikow wyczytalem.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 grudnia 2010, o 21:28 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lipca 2009, o 21:44
Lokalizacja: Śląsk
Imię: Waldek
Silnik: inny
Jeśli ktoś chce poznać opinie o z20let po stage 1 u Stefana, zagazowane, po prawie 3 latach i ok 115tys przebiegu na gazie, to zapraszam na PW. Instalacja to... 4 generacja - STAG :) napisze tylko, że eksploatacja całkowicie bezproblemowa. Źródło - potwierdzone, pewne i dobrze znane.


Waldek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL