Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 19:05

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat wszelkich form tuningu silników występujących w Asterkach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: GDZIE TO JEST
PostNapisane: 12 lipca 2006, o 13:39 
witam

wiec majne pytanie jest...

1) w ktorym miejscu sie znajduje modul wentylatorow od chlodnicy/chlodnicy klimy

2) w ktorym miejscu znajduje sie pompa oleju i czy jest tam fabryczne jakies miejsce abym mogl wkrecic czujnik temp oleju? (bardziej pytanie do adama badz kogos kto wlasnie tam umiescil czujnik)

z gory wielkie dzieki

dopisałem opis tematu
mich007


Ostatnio edytowano 12 września 2007, o 11:19 przez nash5009, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2006, o 18:42 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
1. w lewym nadkolu (musisz zdjac przedni zderzak, to go zobaczysz)
2. poogladaj sobie te zdjecia;

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ten mosiezny "pierdolnik" to jest czujnik temperatury oleju.





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2006, o 22:19 
dokladnie tak jak mowi adam... juz widzialem te zdjecia wczesniej ... chyba gdzies na jakiejs stronei od adama.... natomiast interseuje mnie

ad.1 adam masz moze jakas rozpiske badz zdjecia jak powinny byc tam powtykane przewody ? bo neidawno naprawilem klime i powiedzieli ze mam zepsuty modul tzn.. ze 1 lub 2 bieg dopiero zalacza sie jak jest cisnienei 18 barow? czy jakos tak ... a powinno byc ze pracuje na 1 biegu i ewnetalnie zalaczy sie na 2

pytam sie bo widze ze kolejny super magik poskaldal to cudo tak ze mam owineite tasma izolacyjna i byc moze pajac zle to powkladal ... i z checia to naprawie...

ad.2 ... czy myslisz ze majac pozakadlane duperele (czytaj samochod w kupie) zaloze to ebdac na kanale? czy to miejsce jest po cos wykozystywane? co tam bylo zanim czujnik wsadziles? pytam sie bo niedlugo mam wymiane oleju ;) za 10 KM wiec bym odrazu to zalozyl


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2006, o 22:58 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
ad.1
nie mam pojecia jak to tam jest przy tym sterowniku, ale niedawo ktos mial problemy z tym sterownikiem i jest wszystko dokladnie opisane na forum.Poszukaj.

ad.2
W tym miejscu jest tylko zaslepka w pompie oleju.
Ale uwaga, po przeciwnej stronie jest zawor nadcisnieniowy-tem MUSI pozostac nienaruszony.
Czujnik montujesz od strony pompy servo do kierownicy.
Mozna to zrobic na kanale, i nie trzeba nawet oleju spuszczac, jak odkrecisz ta zaslepke to wyleci Ci ok. 50ml oleju.
Zaslepke wykrecic nawiercic centralnie dziure i naciac pasujacy do czujnika gwint, ale uwaga, zaslepka ta jest cholernie twarda, wiec wiercenie i nacinanie gwintu bez gwaltu robic.Najlepiej u Opla najpierw nowa zaslepke kupic (u nas kosztuje cos kolo 3-4 euro) i wczesniej sobie to na spokojnie przygotowac a potem na kanale to juz tylko 5 min. roboty jest.





Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2006, o 03:25 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
jest dokladnie tak jak mowi Adam, najlepiej zakupic taka zaslepke i rzezbic wczesniej, pozniej tylko zamontowac.
Trzeba czujnik zamontowac bardzo dokladnie zeby ustrzec sie przed ewentualnymi wyciekami.
Sam mam czujnik w tym samym miejscu i przestrzegam przed wkladaniem go w miske jak to maja w zwyczaju robic w polsze.

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2006, o 17:32 
hym... but what the f.... is zaslepka? :) jak ona wyglada...

przecierz pojde do opla powiem im ... PANIE CHCE ZASLEPKE ... to mnie wysmieja :)

jakies konkrety panowie? :)

i odnosnie zdejmowania zderzaka... rozkrecilem wszystkie srubki ale widze ze pieron sie trzyma na srodku (kolo grila) na takich 2 plastikowych zatrzaskach? jak to ustrojstwo zdjac?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lipca 2006, o 18:35 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 maja 2004, o 09:33
Lokalizacja: Katowice
urwac i zamienic na sruby :lol: to tam seryjnie sa plastikowe zatrzaski :?: OMG :) chyba musze wrocic do serii...

prosisz pana o pokazanie w epc pompy oleju, korek widac odrazu...jest od strony sciany grodziowej

_________________
Opel Z-series Consultant
Z20LET Z20LEL Z20LER Z20LEH


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 października 2006, o 21:19 
Tez juz mam czujnik wmontowany tam gdzie Adam kazal.
Z tym korkiem jest tylko jeden problem - na dzien dzisiejszy to nie go w zadnym aso w polsce, a sprowadzanie wiadomo ile trwa.
Jednakze, jak ktos bedzie szukal kiedys to numer czesci tego korka to:
5606682 - ok.14zl
i podkladki pod niego - 2091056 - ok 2zl.

Ja wmontowalem czujnik w ten korek ktory mialem zamontowany - tzn. dokladnie to w warsztacie slusarskim mi to zrobili. Czyli zdjeli przewiercili, nagwintowali i wkrecili czujnik na ten specjalny smar, ktory twardnieje - nie wiem jak to sie nazywa, ale to cudo juz w paru miejscach widzialem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2006, o 07:17 
mjaza napisał(a):
Czyli zdjeli przewiercili, nagwintowali i wkrecili czujnik na ten specjalny smar, ktory twardnieje - nie wiem jak to sie nazywa, ale to cudo juz w paru miejscach widzialem.


To nie smar tylko klej (uszczelniacz) do gwintów. Loctite na przykład.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL