Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 29 marca 2024, o 14:08

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat wszelkich form tuningu silników występujących w Asterkach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 czerwca 2006, o 07:58 
witam

z tego co wiem to adam masz dodatkowe wskazniki.. tez zakupilem i chcialbym sam zalozyc ale ... wole sie dowiedziec co gdzie i jak

- temp oleju to mam czujnik ktory mozna wkrecic w miejsce korka gdzie spuszcza sie olej...
(chyba ze ktos ma lepsze miejsce bez powaznych przerobek) i nalezy potem samemu pociagnac przewod (jedna zyla) od czujnika do wskaznika....

- boost'a - mam wezyk z trojnikiem ktorym trzeba sie podpiac w miejsce z cisnieniem ... tylko kurde ze lewy jestem NIE WIEM GDZIE... moze ktos dokladnie opisac ktory to przewod badz najlepiej pokazac na obrazku ;) ?

ps. sir ;) ile u was kosztuje zderzak OPC?


Ostatnio edytowano 11 lutego 2008, o 22:32 przez nash5009, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2006, o 08:45 
boost'a wpinasz tu:
stoisz na wprost silnika i widzisz taka czarna kopulke, ktora jest zakonczony wlot powietrza do silnika. Z lewej strony tej kopulki (troche nizej) wchodzi w silnik taka czarna rurka - charakterystyczna, bo wyglada gruboscia jak slomka, ale w miejsce zakretow 90 stopni ma na sobie takie gumowe nakladki. I to w nia musisz wpiac ten trojnik. Od razu zaznacze, abys sie nie zdziwil - ten trojnik, ktory masz to najprawdopodniej bedzie wogole wiekszy od tej rurki.

Maciek
Ps.
A jakbys nie znalazl, to na stronie astra-sport.co.uk masz w pdf'ie zdjecia do tego.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 00:10 
mjaza napisał(a):
Maciek
Ps.
A jakbys nie znalazl, to na stronie astra-sport.co.uk masz w pdf'ie zdjecia do tego.


szukalem po forum ale ciezko mi idzie... mozesz zapodac linka w ktorym to topicu?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 07:01 
http://www.m1gst.com/site/technical2.htm


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 22:09 
dzieki bardzo :) teraz jest juz czarno na bialym ;) teraz przygotuje slupek ;) obszyje go i zamontuje ;) postaram sie jakas fotorelacje zrobic


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2006, o 05:45 
nash5009, ten slupek to jest wlasnie najtrudniejsza rzecz w porownaniu do reszty montazu:) Tak wiec powodzenia z nim i czekamy na fotorelacje.

Zastanow sie moze czy nie warto radia przelozyc w miejsce pojemnika na cd, a wskazniki dac w miejsce radia. Sa do tego takie gotowe listwy montazowe do DIN-1. Dalej bede dobrze widoczne, a roboty o niebo mniej.

Maciek


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2006, o 07:27 
Gdzies w necie widzialem takie rozwiazanie: panel środkowy od navi, a u góry wyświetlacz MID czy jak on się tam zwie i nad nim wskaźniki. Wszystko w tym otworze od nawigacji. BArdzo estetycznie to wyglądało, bo jak dla mnie wskazniki na słupku to ...:?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2006, o 07:32 
to o czym mowisz cezzar to ma zdaje sie coube... w ktoryms topicu jest

no ja z kolei chce w slupek bo wlasnie tam one wygladaja najlepiej...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2006, o 08:54 
To rozwiazanie, ktore ma Coube to faktycznie najlepsze, ale tam to juz wogole roboty jest od cholery.

W slupku jak jest dobrze zrobione, to tez jest fajnie. Ale samemu to wyrzezbic nie jest latwo. Przydaloby sie potem oflockowac lewy i prawy slupek, aby to jakos wygladalo.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2006, o 10:26 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Ja mam słupek carzone i pasował ok, tylko gdy założyłem do niego wskaźniki: EGT i temp. oleju auto gauge to okazało się że są strasznie długie i trochę wystają, boost jest ok.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 czerwca 2006, o 21:36 
dzis bawilem sie w przymiarzanie wskaznikow do slukow ... i musialem porobic naciecia na orginalnym (Gdyz sie nie mieszcza)... jutro skleje... potem dam do obszycia ... i najzabawaniejsza czesc ;) PODLACZANIE ;)


WARIK ... jak masz podlaczony wskaznik temp oleju ? bo ja w zestawie dostalem czujnik ktory sie wkreca w jedna z 2 nakretek i domyslam sie ze wkreca sie go zamiast korka ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, o 12:22 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
nash5009 tu masz link gdzie umieścić czujnik: http://www.astracoupe.pl/forum/viewtopic.php?t=266

Ja na twoim miejscu odpuścił bym sobie samoróbkę i pojechał tam gdzie potrafią to dobrze robić (w cenie ok 100 - 150,- zł) :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 czerwca 2006, o 23:19 
samorobka cieszy ;) dzis zrobilem podswietlanie... DZIALA ;) nawet ... na wiecej czasu nie mailem ... next step ; podlaczenie turbo, przygotowanie kabla pod czujnik temp oleju...

jak zadziala... zrobie latwy demontarz... i zostanie tylko obszycie - jutro zapoznam sie z cena...

dzieki za info o czujniku ... cziekawe czy dam rade sam znalesc miejsce na czujnik w pompie olejowej...


Góra
  
 
PostNapisane: 26 stycznia 2010, o 21:46 
1. którędy przepuscic kabel/wężyk z komory silnika w kierunku lewego słupka?
2. czy montując turbo boost, czujnik zostawic w komorze silnika i do srodka samochodu poprowadzic tylko kabel, czy do srodka samochodu przeprowadzic wężyk i dopiero tam umiescic czujnik?


Góra
  
 
PostNapisane: 26 stycznia 2010, o 21:55 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
1. Tam gdzie puszczasz kabel do tc on/off.
2. Czujnik w komorze silnika. Wężyk powinien być jak najkrótszy.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL