Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 marca 2024, o 11:14

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat wszelkich form tuningu silników występujących w Asterkach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 1 października 2014, o 20:17 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 stycznia 2008, o 13:01
Lokalizacja: Ostrołęka
Imię: Robert
Silnik: inny
Jeśli chodzi ci dobrze a problemem jest tylko olej to ja bym jeździł dopóki nie zacznie porządnie brać, pól litra na 1000km to niektóre nowe auta zużywają.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 października 2014, o 11:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 września 2014, o 13:14
Imię: Tomek
Silnik: Z20LET
Czyli co? Moja Rossa bierze 1 L oleju na 1500 km i nie robić? Na Hamowni jak typ podłączył tą rure do wydechu od spalin to mu ją stopiłem bo olej po niej walił z wydechu... On ją tam gazuje to mu pukam w szybkę, że Panie chyba się tu Panu coś rura topi! Na co odparł: W morde, dopiero co nową kupiłem, 1500 zł w pizdu mówi... Abstrachując, taki objaw że wali olejem z wydechu to chyba słabo... Jak stanę pod białą ścianą i dam gazu to ściana w czarnych kropkach... Turbina teraz igła po regeneracji i teraz nie wiem! Montować i zapierniczać dalej, czy ją do bagażnika i majstra żeby sprawdził uszczelniacze zaworowe i pierścienie olejowe??? Co robimy panowie?

dodane: 2 października 2014, o 12:50

Dodam dla "Ponta". Przebieg był sprawdzony, przy zakupie od pierwszego właściciela jak brałem no może już niecałe 3 lata temu miała przejechane 64 tyś.,a Benia ze stycznia 2004 r. Nie chcieli jej oddać niemieckie towarzycho bo chcieli ją zostawić w clubie astry tam w Niemczech. Dopiero jak trzeci niemiec nie kupił to nam ją oddali, co banda jak tak sobie przypomnę... Tak czy inaczej teraz ma 123 tyś przejechane. Rozbierać czy latać? Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 października 2014, o 13:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 czerwca 2014, o 20:57
Imię: Karolina
Silnik: Z20LET
tomek84 napisał(a):
Czyli co? Moja Rossa bierze 1 L oleju na 1500 km i nie robić? Na Hamowni jak typ podłączył tą rure do wydechu od spalin to mu ją stopiłem bo olej po niej walił z wydechu... On ją tam gazuje to mu pukam w szybkę, że Panie chyba się tu Panu coś rura topi! Na co odparł: W morde, dopiero co nową kupiłem, 1500 zł w pizdu mówi... Abstrachując, taki objaw że wali olejem z wydechu to chyba słabo... Jak stanę pod białą ścianą i dam gazu to ściana w czarnych kropkach... Turbina teraz igła po regeneracji i teraz nie wiem! Montować i zapierniczać dalej, czy ją do bagażnika i majstra żeby sprawdził uszczelniacze zaworowe i pierścienie olejowe??? Co robimy panowie?

dodane: 2 października 2014, o 12:50

Dodam dla "Ponta". Przebieg był sprawdzony, przy zakupie od pierwszego właściciela jak brałem no może już niecałe 3 lata temu miała przejechane 64 tyś.,a Benia ze stycznia 2004 r. Nie chcieli jej oddać niemieckie towarzycho bo chcieli ją zostawić w clubie astry tam w Niemczech. Dopiero jak trzeci niemiec nie kupił to nam ją oddali, co banda jak tak sobie przypomnę... Tak czy inaczej teraz ma 123 tyś przejechane. Rozbierać czy latać? Pozdro




Jeśli masz kasę, to rób :) Predzej czy pozniej Cię to czeka jeśli chcesz jeździć autem długo , więc po co zwlekac i wydawać kasę na olej? Za te pieniądze można juz spokojnie na remont odkładać :P

Ja tam bym się nie zastanawiała, gdybym miała kogoś w pobliżu kto by dobrze zrobił :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 października 2014, o 13:21 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwietnia 2012, o 00:17
Lokalizacja: Wojkowice (SBE)
Imię: Michał
Silnik: inny
Że ci wali olejem z wydechu, czarne kropki na ścianie i te sprawy to bym obstawiał srogo cieknącą turbine po stronie gorącej, a nie silnik.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 października 2014, o 14:49 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
tomek84 napisał(a):
Turbina teraz igła po regeneracji i teraz nie wiem!

Czyli ta regeneracja o kant dupy rozbić.
Tak jak pisze predator. Nie jest możliwe, żeby silnik wypluwał tyle oleju wydechem, zwłaszcza że masz nalatane tylko 130kkm (no albo tyle masz na liczniku :D)

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 października 2014, o 19:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 września 2014, o 13:14
Imię: Tomek
Silnik: Z20LET
Spokojnie, tak było przed regeneracją. Nie zakładałem jej jeszcze. Teraz świeżynka leży i czeka bo fura poszła do majstra, który zerknie fachowym okiem do silnika i pomierzy co trzeba. Rossa musi jeszcze trochę pojeździć więc ją robimy. O przebieg się nie martwię bo sprawdzana była w tym samym serwisie Opla gdzie niemiec ją do końca serwisował. Dał mi segregator ze wszystkimi naprawami od zakupu do roku kiedy ją łyknąłem - wszystkie rachunki w Oplu. Taka historia. No tu lipy nie ma. Dostała po prostu wpiernicz w tej Warszawie i już pora żeby tam posmarować parę części ;) W tygodniu będzie sprawa jasna!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 października 2014, o 19:02 
Offline
Forum Admin
Forum Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2007, o 20:13
Lokalizacja: CGD/SB
Imię: Krzysiek
Silnik: Z20LET
Aktualny samochód: BMW X5
tomek84 napisał(a):
Przebieg był sprawdzony, przy zakupie od pierwszego właściciela

ciekawe jak???
DAN napisał(a):
Czyli ta regeneracja o kant dupy rozbić.

dokładnie może polatać 10 tyś albo 100 tyś.loteria

_________________
https://www.facebook.com/RYBA-garage-1849542501947522/

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 października 2014, o 21:02 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwietnia 2012, o 00:17
Lokalizacja: Wojkowice (SBE)
Imię: Michał
Silnik: inny
Skoro cie jest stać żeby od razu dawać silnik do ,,fachowca" żeby go otworzył i zobaczył co w środku, to pewnie cie jest też stać na remont, więc tu nie ma problemu chyba? :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 października 2014, o 09:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 września 2014, o 13:14
Imię: Tomek
Silnik: Z20LET
ryba1 napisał(a):
tomek84 napisał(a):
Przebieg był sprawdzony, przy zakupie od pierwszego właściciela

ciekawe jak???
DAN napisał(a):
Czyli ta regeneracja o kant dupy rozbić.

dokładnie może polatać 10 tyś albo 100 tyś.loteria


Widzę, że mój mały przebieg budzi emocje :D . Już tłumaczę... Dodam, że nie sprawdzaliśmy po numerze VIN, bez przesady to nie Mercedes. Niemiec dał segregator ze wszystkimi rachunkami od zakupu tej fury. My benie wrzuciliśmy na podnośnik żeby na nią luknąć w tym samym warsztacie opla gdzie niemiec ją serwisował. No i lecimy rachunek po rachunku, wszystkie robione w tym autoryzowanym warsztacie opla gdzie się znajdowaliśmy z pieczątkami i innymi bajerami. Nawet Gregor co auta z Niemiec zawodowo sprowadza, bierze mnie na bok i mówi, że pierwszy raz widzi żeby zły niemiec dał cały segregator z całą historią. I żebym za bardzo nie pokazywał że nam to pasuje bo skubany może cenę podnieść. Mi ten segregator wystarczył, i to jak chciałem wrzucić zimowe opony na kanapę z tyłu to niemiec mówi HALT!!! Co jest rozmyślił się jeb..y? A on pobiegł do domu i koc przyniósł żebym sobie na nim koła ułożył. ::haha

! To tyle o złych i dobrych Niemcach.
Teraz wracamy do tematu.
DAN


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL