Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 22:14

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat wszelkich form tuningu silników występujących w Asterkach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2008, o 20:17 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Robertnet napisał(a):
a jesli juz dolot to konkretny kolektor: dbilas, lexmaul, itp


no wlasnie, jezeli ktos sie zajmowal tymi dolotami, i ZROZUMIAL ich zasade dzialania, ten wie jak trudno jest cos "skonstruowac" co przyniesie pozytywny efekt.




Adam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2008, o 14:20 
Offline
Klubowicz
Klubowicz

Dołączył(a): 10 października 2007, o 19:54
Lokalizacja: Legionowo
Zamiast wsadzic sporo kasy w nastepny dolot rozejrzalbym sie na Twoim miejscu Luk za uzywka kolektora dolotowego Dbilasa. Kupisz taki kolektor na ebayu za jakies 500-700 euro, wystroisz za 1500 i z Twojego silnika bedziesz mail przyrost kolo 20-25%. Wynik taki nie jest wyssany z palca. Przegladajac niemieckie fora vectry i astry widzialem kilka silnikow zrobionych w ten sposob i przyrosty byly tego rzedu co napisalem. Fakt droga sprawa ale efekt odrazu odczuwalny.

Jesli juz chcesz bawic sie w zmiany dolotu to nie zapomnij o ostrzejszych walkach bo bez nich wiekszosc zmian elementow dolotu (nie mowiac o kolektorze dbilasa) nie da odczuwalnych efektow.

Co do stozka od p. Węglarskiego to pomyslalbym na Twoim miejscu o wsadzeniu go w ta obudowe ktora chcesz sprzedac, poniewaz bez tego stracisz sporo z dolu silnika a zyskasz tylko troche na gorze. Wsadzajac ten stozek w obudowe z lapaczem powietrza zyskasz efekt tzw. doladowania dynamicznego.
Zreszta pojedziesz na hamownie to bedziesz mial 2 pomiary. Jeden zrob bez obudowy i lapacza a na drugi pomiar zaloz obudowe na stozek i lapacz powietrza i pomiar zrob z nawiemem. Wynik powinien byc duzo lepszy.


Ostatnio edytowano 19 września 2008, o 14:22 przez marcinpsk, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2008, o 14:36 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2008, o 19:03
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Tylko te kolektory dbilasa czy lexmaula ciezko dostac nawet na ebayu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2008, o 15:07 
Offline
Klubowicz
Klubowicz

Dołączył(a): 10 października 2007, o 19:54
Lokalizacja: Legionowo
sjR napisał(a):
Tylko te kolektory dbilasa czy lexmaula ciezko dostac nawet na ebayu


lexmaul nie robi kolektorow dolotowych do ecotec`ów 1,8 16V i 2,0 16V. Spotkalem sie jedynie z takimi lexmaulami do X14XE lub X16XE, nie mowiac juz o C20XE i C20NE


Ostatnio edytowano 19 września 2008, o 15:07 przez marcinpsk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2008, o 17:37 
ehh ...

adam juz napisal co chcialem tu przekazac...

potrafie jednak zrozumiec wasza chec modyfikacji auta ... bo tez do nich naleze/zalem

z doswiadczenia wiem ze stozek napewno poglasnia odrobine wydech (sprawdzone w AQP 2.0T jak i SIENA 1.6HL) nie duzo ale zawsze cos

druga sprawa ladni brzmi jak zasysa powietrze (w niektorych przypadkach ma to naprawde piorunujacy efekt dzwiekowy ale sa to glownie stozki bez zabudowy termicznej)

trzecie primo balbino - z reguly wlozenie stozka konczy sie na tym ze jestesmy usatysfakcjonowani dzwiekiem i sama mysla ze wlozylismy stozek ze nawet nie czujemy spadku mocy ... taka prawda...

jesli dla silnikow oplowskich ktore posiadacie pod maseczkami jest inaczej i jest mi to w stanie udowodnic tzn wykres przed i po (na serii) ... to uchyle przed nim czola i przyznam sie do bledu ...

bedac na waszym miejscu I TAK BYM WLOZYL STOZEK :) pelna powaga...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 września 2008, o 18:35 
dolot majatku nie kosztuje wiec chce sam sie przekonac o efektach...
co do kolektora to chyba zbyt duze koszta :(

NasH napisał(a):
bedac na waszym miejscu I TAK BYM WLOZYL STOZEK pelna powaga...

hehe :)

Panowie ja i tak w koncu kupie kiedys 2.0T :)
teraz na razie bawie się takimi "pierdołami" :P


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2008, o 19:28 
odświeżę temat bo mam coś pokrewnego i prosze o opinie czy coś to da, wraz dolotem filtrem i ta"turbinka"
http://moto.allegro.pl/item441770451_tu ... obrot.html
ciekawy jestem waszych wypowiedzi :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2008, o 19:38 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Cytuj:
OBRACA SIE DZIEKI PĘDOWI GAZÓW W DOLOCIE

Buahahaha, turbo napędzane podciśnieniem w dolocie :-D :-D :-D

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2008, o 19:42 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2007, o 00:41
Lokalizacja: Warszawa
Imię: Adrian
Silnik: inny
Spinacz666 napisał(a):
dświeżę temat bo mam coś pokrewnego i prosze o opinie czy coś to da, wraz dolotem filtrem i ta"turbinka"
http://moto.allegro.pl/it...ment_obrot.html
ciekawy jestem waszych wypowiedzi :twisted:

Pewnie z 15 koni Ci da :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2008, o 19:55 
tak myślałem ^_^'

szczerze to sie nie znam i nie chce kupić czegoś co jest po prostu bujdą więc wybaczcie mi nie wiedze, ale marketing maja dobry :DD


Ostatnio edytowano 30 września 2008, o 19:57 przez Spinacz666, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 września 2008, o 20:29 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 maja 2004, o 16:55
Lokalizacja: Germany/MA
Imię: Adam
Silnik: inny
Aktualny samochód: Mercedes-Benz
Tylko mi tutaj w tym temacie nie zaczynajcie dyskusji na temat tego badziewia :crazy: otworzcie sobie nowy temat w Off-Topic i piszcie do woli.






Adam


Ostatnio edytowano 30 września 2008, o 20:30 przez SirAdam, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 października 2008, o 20:55 
a wiec zlozylem dolot i stozek od Węglarskiego... fotki sa w dziale moja coupe...
na goraco moge powiezdiec ze lepiej sie wkręca i lepiej przyspiesza...
ale mam nadzieje, ze nie jest to moja fantazja :D
poniedzialek/wtorek jade na hamownie ;]


Ostatnio edytowano 3 października 2008, o 20:56 przez Luk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, o 10:15 
witam wszyskich! mam taki problem chcilbym zalozyc filtr stozkowy i nowy dolot ale za bardzo nie wiem jak poniewaz mam bertone 2.2 16v i szkalem caly tydzien jakiegos zdjecia albo infomacji jak to mozna zrobic w internecie i niestety nic nie znalazlem! $) czy moze mi ktos pomoc na ten temat wslac jakis link ze zdjeciem lub podpowiedziec cos?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, o 11:36 
Offline
Stara Gwardia
Stara Gwardia
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 stycznia 2008, o 13:01
Lokalizacja: Ostrołęka
Imię: Robert
Silnik: inny
adrian2 napisał(a):
szkalem caly tydzien jakiegos zdjecia albo infomacji jak to mozna zrobic w internecie i niestety nic nie znalazlem!
zajrzyj sobie na stronke: dbilas.de, lexmaul.de


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2009, o 13:34 
Po pierwsze nie rób tego! Zmulisz sobie samochód w dolnym zakresie obrotów. A wyżej może jakaś tam poprawa jest, ale nieodczuwalna. Miałem stożek w swojej 2.2 dosłownie przez kilka dnia i wywaliłem. Jedyny plus - dźwięk silnika.

Po drugie jak już go bardzo chcesz to poza stożkiem w obudowie karbon i tak przydałoby się odgrodzenie zrobić od silnika, żeby nie łapał ciepłego powietrza (zwłaszcza przy dłuższych trasach).

Po trzecie, ja niestety nie posiadam zdjęć, może Shreq79 ma, bo wiem że stożek miał/ma...w tym silniku akurat nie ma co kombinować i stożek w miejsce zwykłego filtra wstawić tylko dobre odgrodzenie cieplne zrobić.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL