Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:14

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje na temat wszelkich form tuningu silników występujących w Asterkach.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lipca 2008, o 01:46 
Powaznie zastanawiam sie nad modyfikacja swojego LETa (kompletna seria). Rozwazam Stage 2 rozumiany przeze mnie jako:

1. dolozenie IC
2. zmiana turbiny na ta od LEHa (wiem, ze nie jest to konieczne, ale chyba sie na to zdecyduje)
3. kute tloki
4. natrysk oleju na tloki
5. nowa przeplywka - na wszelki wypadek
6. wzmocnienie sprzegla (spiek Sachs)
7. nowy program

Chcialbym, zeby auto nadawalo sie do jazdy na co dzien i przy oszczednej jezdzie nie palilo 200% tego co w serii. Moje pytanie jest nastepujace: do kogo zwrocic sie w Polsce, zeby moc chociaz o tym porozmawiac i rozwazyc sens tego typu modyfikacji.
Klassen-motors traktuje jako ostatnia mozliwosc rozwiazania mojego problemu.

Slabo sie znam na mechanice, wiec wybaczcie braki w mojej wypowiedzi.

Jezeli temat jest w nieodpowiednim miejscu lub byl juz poruszany kompleksowo (nie znalazlem) prosze odpowiednio o przesuniecie go lub usuniecie.

Pozdrawiam i prosze o sugestie ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, o 04:01 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lipca 2004, o 11:58
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Bartek
Silnik: Z20LET
Robie coś podobnego i musze się przygotowac na 8 tysi(minimum), a u ci3ebi3 e dochodzi jeszcze turbina ;)
zapomniałem dodac, że k...a w końcu robie to w Rzeszowie i nie musze czekac pier....go ponad roku xP
Pozdrawiam
warik


Ostatnio edytowano 20 lipca 2008, o 04:05 przez WARIK, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, o 10:08 
dzieki Warik za odpowiedz :-)

Znalazles warsztat u siebie, gratulacje ;) u mnie w miescie raczej to sie nie uda, a wolalbym zeby zajeli sie tym profesjonalisci. Kompletnie nie mam pojecia do kogo sie zwrocic, napisac maila, czy zadzwonic. Czy znasz jakas firme w PL, ktora moge o to spytac?

pozdrawiam

blazej


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, o 12:08 
pogadaj z coube (może być trudne w praktyce ;) ) lub kkm


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, o 12:19 
Wyslalem juz PW do Coube - nie odpowiedzial i pewnie juz tak zostanie :/
Moze posle tez PW do kkkmmm ale pewnie gdyby mial cos do powiedzenia to by sie wypowiedzial w tym temacie...

A czy znacie jakies firmy w PL godne polecenia, nie znam sie i nie jestem zorientowany. Moze Promotor, a moze VTG nie mam pojecia...

Pozdrawiam
blazej

[ Dodano: Nie 20 Lip, 2008 17:43 ]
Prosze o pomoc gdzie moge napisac/zadzwonic w sprawie mechaniki pojazdu (kute tloki, zrobienie natrysku na tloki itp.). Jesli ktos cos wie niech mowi to glosno :)

Pozdrowiam
blazej

PS. Minelo 60 min - cant edit :(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, o 22:24 
ja Ci mogę sprzedać nowe turbo od leh'a OPC ;D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lipca 2008, o 23:33 
wiem :)

sprzedaj mi jeszcze informacje gdzie mi je zamontuja :P

a tak na powaznie, jak juz bede wiedzial GDZIE, jak i za ile mozna to zrobic najlepiej w PL, to na pewno sie odezwe :)


pozdrawiam

blazej


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 22:12 
a Świątek tego ci nie zrobi ?
maja siedzibe w Bydgoszczy...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lipca 2008, o 22:49 
blazej napisał(a):
wiem

sprzedaj mi jeszcze informacje gdzie mi je zamontuja

a tak na powaznie, jak juz bede wiedzial GDZIE, jak i za ile mozna to zrobic najlepiej w PL, to na pewno sie odezwe


pozdrawiam


mowie Ci gadaj z kkm - on brał tez ode mnie turbo, i bez problemow zamontował w wawie, w polse tez wystroil auto - byc moze podzieli sie tymi informacjami...


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2008, o 22:10 
W poznaniu jest firma która specjalizuje się wyłącznie w modyfikacjach opli nazywa się GEKOcars. GEKO startowało w zawodach 1/4 mili na corsie A z 2L wycisnęli 450KM+podtlenek w 2005/06/07 roku mieli mistrza polski w klasie turbo+ FWD. Naprawde mają pojęcie co robią i nie są aż tacy drodzy. Ja kożystałem z ich usług modyfikowałem mape kompa ze 187KM i 250NM zmierzonych na hamowni tyle miałem przed zmianą mały spadek mocy :oops: zrobili mi 215KM i 335NM i miałem uszkodzoną cewke zapłonową i świece nie do tego modelu poradzili mi żebym zmienił tą cewke i świece na irydowe NGK z przerwą 0,7mm i będzie lepiej faktycznie tak było bertonka zaczęła jeździć jeszcze lepiej stała się jeszcze lżejsza. nie sprawdzałem jej już na hamowni ale napewno osiągi by sie troszke zmieniły. Uważam że firma jest godna polecenia Pozdrawiam A ZA CHIPA zapłaciłem 1500zł

[ Dodano: Wto 22 Lip, 2008 23:13 ]
http://www.geko-chiptuning.pl/

[ Dodano: Wto 22 Lip, 2008 23:19 ]
Na allegro natrafiłem na taka firme i takiego ICKA są różne rozmiary proszę o opinie takiehttp://moto.allegro.pl/item3888965 ... ect.htmlgo

[ Dodano: Wto 22 Lip, 2008 23:20 ]
http://moto.allegro.pl/item388896580_un ... 5pect.html


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lipca 2008, o 22:25 
GEKO-CARS są oficjalnym oddziałem Master's Tuning w Poznaniu... taka ciekawostka ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 sierpnia 2008, o 16:47 
@ Luk

Swiatek powiedzial, ze nie podejmie sie takiej modyfikacji, moze jedynie zrobic sportowe walki...

Pozdrawiam
blazej


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL