Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 13:58

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Paruja szyby
PostNapisane: 30 lipca 2006, o 14:02 
Witam wszystkich mam problem z moją astra wczoraj jechałem trasą na legnice strasznie lało i kiedy ustawiałem nawiew na przednią szybe to nic kompletnie sie niedziało szyba dalej parowała wymieniałem ostatnio filtr powietrza ale to itak niepomogło czy macie na to jakiś sposób??


Ostatnio edytowano 12 października 2008, o 09:03 przez JOKER_WROCŁAW, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lipca 2006, o 14:15 
sproboj dac cieply nadmuch i wlacz klime i ogrzewanie na szyby ja tak robie i zaraz jest lux:)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2006, o 06:03 
Offline
V.I.P.
V.I.P.
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lipca 2006, o 08:04
Lokalizacja: Łaziska Górne
Imię: Krzysztof
Silnik: inny
Z pewnością masz zasyfiony filtr przeciwpyłkowy. Wymień go i powinno być wszystko ok.

_________________
RPM-SERVICE - serwis ogumienia, regeneracja felg, mechanika, autoklima

www.rpm-service.pl
https://www.facebook.com/pages/RPM-SERVICE/680155875351081

ZAPRASZAM :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2006, o 17:50 
w którym miejscu znajduje sie ten filtr przeciw pylowy bym sam go zmienil ale gdzie on jest


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 lipca 2006, o 19:24 
ja ostatnio tez to mialem :( zaleta kazdego opla --- moj spec od cara powiedzial ze to moze byc nagrzewnica ale czy to jest napewno to to nie wiem--- tylko ze w qp jest nagrzewnica razem z klima .


Góra
  
 
 Tytuł: filtr
PostNapisane: 31 lipca 2006, o 21:34 
ja bm jednak stawial na filtr jak wymontujesz schowek od pasazera to pownienes go znalesc


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 sierpnia 2006, o 07:37 
DZIĘKI JEST POD SCHOWKIEM


Góra
  
 
 Tytuł: PAROWANIE SZYB
PostNapisane: 9 listopada 2006, o 15:41 
Joker jak po zmianie filtra?? Na jaki wymienileś? Sprawdzałeś czy masz mokro pod wykładziną podłogową??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 listopada 2006, o 01:53 
ludzie ... sek w tym ze na klimie to wszystko odrazu odparowuje...

a probuje rozkminic jak szybko odparowac przednia i obczne szyby bez klimy ... bo to nie lada wyzwanie (w sienie ni emialem tego problemu, no ok byl ALE NIE TAK DUZY)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 listopada 2006, o 05:04 
u mnie jest to samo, na klimie odparuje ale bez jest ciezko. mam tez tak ze gdy odpalam samochod i klima nie chodzi to widac jak powietrze z nawiewu lecace na przednia szybe zaparowuje ja.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 listopada 2006, o 10:40 
eh... niby sa te ustrojstwa co natluszczaja szybe i nie paruja (takie samo mam do googli na snowboard) ale prawde mowiac to wszystko jedno g........

az jestem ciekaw czy oprocz klimy jest jakis sposob (bynajmniej ni emowie tu o jezdzie z otwartymi szybami ;P)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 listopada 2006, o 11:35 
AnitFog firmy shell, trochę pomaga.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 listopada 2006, o 17:41 
Witam
BUTCH ma racje jezeli nie odparowuje na klimie a jeszcze jedno jezeli zostawisz samochód na postoju i paruja szyby to sprawdz spinki które czesto puszczają w astrach ja miałem to rok temu. Spinki sa przy wejsciu /wyjsciu nagrzewnicy w podłodze czasem jest to mało wyczuwalne komplet naprawczy kosztje jakies 30 zł ale roboty .............. :evil:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 października 2008, o 07:28 
Odnawiam stary temat - ale te "spinki" w moim mniemaniu służą do ściśnięcia wraz z śrubkami różnych części plastikowych systemu nawiewu powietrza do kabiny.

Jeżeli o to chodzi to nie sądzę żeby były powodem rozszczelnienia.

W Astrach 1-kach powodem parowania szyby czołowej było i zapewne jest nadal przepuszczanie wody z opadów atmosferycznych przez uszczelką na "dole" przy masce silnika. Woda przedostaje się przez uszczelkę i leci wprost do wentylatora nadmuchu powietrza która to zatrzymuje się na filtrze kabinowym powodując jego zawilgocenie - stąd parowanie szyb w poprzednich wersjach Astry. Rozwiązaniem problemu było wciśnięcie np. bezbarwnego silikonu pod uszczelkę.

W Astrach 2-kach jest inaczej bo są one zabezpieczone przed tego rodzaju cieknięciem wody na wiatrak nadmuchu ponieważ wyposażono je w swego rodzaju "daszek" nad wlotem powietrza do wentylatora - ale jak praktyka pokazuje parowanie szyb w astrach G nas nie omija.

Położyłem u siebie silikon w zasadzie profilaktycznie pod uszczelkę + wymiana filtra kabinowego i niestety parowanie jak było tak jest....

Ma ktoś może jakiś patent (sposób) na parujące szyby w Astrach G pza spreami typu AntiFog ???


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 października 2008, o 11:54 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
Sprawdź czy masz mokre dywaniki. Mogą być mokre od płynu chłodniczego, wtedy sprawdź nagrzewnicę, albo od wody wtedy sprawdź uszczelkę pod przednią szybą i gumowe zatyczki/korki w ścianie grodziowej.
Sprawdź też wylot powietrza w bagażniku (jest chyba po prawej stronie).

_________________
Leszek


Ostatnio edytowano 12 października 2008, o 11:54 przez DAN, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL