Astra Coupé Club

Forum Polskiego Klubu Astry Coupe
Teraz jest 20 kwietnia 2024, o 06:48

Strefa czasowa: UTC + 1


Regulamin działu


Dyskusje o nadwoziu i wnętrzu SERYJNYCH aut.

  1. Zanim otworzysz nowy wątek użyj szukajki.
  2. Nie wrzucaj linków do aukcji.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sierpnia 2010, o 09:05 
Czesc chłopaki mam taki problem zalozylem sobie zderzak opc na swoja bertonke i chodzi o to ze zderzak opc jest troche nizszy niz ten standardowy od bertonki przez to nadkola (te czarne wykonane z abs/pcv, ktore chronia przed korozja dostaniem sie blota i wody pod blotniki i wewnetrzna strone komory kół) nie ma jak przykrecic do zderzaka opc poniewaz sa one krotsze - dopasowane do zderzaka coupe i przez to tak mi tam lataja. Bylem w Siedleckim ASO ale powiedziano mi ze do kazdej astry byly jednakowe i nie moga znalezc takich ktore byly by dluzsze konkretnie pod opc stad moje pytanie czy dysponuje ktos moze nr katalogowym takowych nadkoli ewentualnie wie jak ten problem rozwiazac?


Góra
  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2010, o 09:51 
poszukaj na forum. bylo szczegolowo opisane.
w opc nadkole jest nizej bo sa wloty powietrza chodzenia tarcz. w zwyklej QP tego nie ma.
ty widze ze masz turboleta wiec te wloty tez powinienes miec. jezeli nie masz to wystarczy przyciagnac nadkole opaska sciskowa do zderzaka i po klopocie.


Góra
  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2010, o 10:47 
mam wloty na hokejach ale nadkole bylo przyczepiane do zderzaka a nie hokei bo jezeli byly by przyczepiane do hokei to nie bylo by problemu bo zderzak od qp z hokejami ma podobna wysokosc co opc. Jezeli natomiast chodzi o te opaski to jest to ostateczna rzecz jaka zrobie poniewaz nie wyglada to zbyt estetycznie, ale wydaje mi sie ze powinny byc dostepne jakies dluzsze nadkola bo przeciez oryginalnie nikt by nie montowal jakichs opasek :-D panowie moze wiecie cos na ten temat bo ja niczego w szukajce nie znalazlem


Góra
  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2010, o 11:40 
nie opowiadaj bo ja mialem opaski i nic nie bylo widac.
poza tym poszukaj dobrze bo jest bankowo, albo zapytaj np cezzara on ma LETa, ja mialem 1.8.


Góra
  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2010, o 14:40 
fakt jest cos na ten temat wypowiedzi typu "stare nadkole bedzie pasowac napewno". Dobrze nie klucmy sie to nie ma sensu jezeli ktos wie czy sa jakies inne nadkola do opc niz te co pasuja do wszystkich astr to prosze o info z gory dzieki. Mario dzieki za pomysl z tymi opaskami w ostatecznosci napewno sie przyda :)


Góra
  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2010, o 17:57 
no ja tez mam taki problem.

tyle ze u mnie jest juz troche pozamiatane. bo o ile przy oryginalnym zderzaku nic sie nie dzialo to po zalozeniu opc nadkola lataly luzem i sie troche poprzycieraly przez to.

szkoda ich troche ale coz. tez mi sie wydaje ze do tego zderzaka powinny byc inne nadkola bo raczej w nowym aucie w opaski sie nie bawili :)


Góra
  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2010, o 18:34 
jak poszukacie to znajdziecie info ze ori nadkola do wersji opc byly inne, dluzsze i byly wloty powietrza. wiec bankowo do 1.6, 1.8, 2.2 nie bedzie idealnie zderzak opc pasowac.

co do 2.0 turbo to nie wiem, dlatego pisze, zeby sie pytac tych, co maja turbo i zderzak opc na pokladzie.
normalnym zabiegiem sa spinki, po ktorych nic a nic nie widac.


Góra
  
 
PostNapisane: 19 sierpnia 2010, o 20:15 
Offline
Klubowicz
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2010, o 23:23
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo
Imię: Daniel
Silnik: Z20LET
Ja mam w turbo na spinki i nie ma majmniejszego problemu.Nic nie widać,no chyba że ktoś będzie zaglądał mi w nadkola.

_________________
Bemowo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sierpnia 2010, o 07:18 
ale wymieniales nadkola czy jak? Bo nadkole od spinek dluzsze sie nie zrobi :) Spinki sluza tylko do montazu nadkola w otwory zderzaka a skoro otwor w zderzaku jest nizej niz nadkole to spinki wogole mi nie pomoga z tym problemem. Marioo jezeli mowisz ze bylo juz o tym pisane to zapodaj linka bo ja jakos nie moge znalezc :( Znalazlem tylko ze do wszystkich typow silnikow nadkola sa identyczne wiec nie ma tu co rozdzielac na turbo czy nie. Owszem jak powiesz w aso ze chcesz do turbo to po prostu drozej zaplacisz a dostaniesz to samo jakbys bral od np. 1.8 Z tego co widze u siebie to wloty sa ale tylko w hokejach.


Góra
  
 
PostNapisane: 20 sierpnia 2010, o 10:21 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 sierpnia 2005, o 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Wieluń
Silnik: Z20LET
hojdysqs napisał(a):
Z tego co widze u siebie to wloty sa ale tylko w hokejach.

Od wlotu w hokejce idzie taki plastikowy tunel i wchodzi on w wycięcie w nadkolu.
Może masz nadkola nie od turbo.

_________________
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sierpnia 2010, o 12:16 
no wiesz teraz to juz ci tego nie powiem poniewaz moje nadkola sa troche powichrowane od jazdy bez ich przyczepienia i nie wiem jak to bylo fakt faktem nadkola sa za krotkie do zderzaka opc ale ok skoro nikt nie wie czy sa jakies w ASO dedykowane do opc a oni tym bardziej nie wiedza to zrobie o po swojemu zeby mialo rece i nogi dzieki chlopaki za mile checi i podpowiedzi. Jezeli nikt nic nie wie o nadkolach do opc to uwazam ze temat mozna zakonczyc pozdr dla wszystkich


Góra
  
 
PostNapisane: 20 sierpnia 2010, o 12:55 
do zderzaka OPC sa inne nadkola.
pytanie czy do LETa sa takie same jak do OPC.


Góra
  
 
PostNapisane: 20 sierpnia 2010, o 13:01 
hojdysqs napisał(a):
Jezeli nikt nic nie wie o nadkolach do opc to uwazam ze temat mozna zakonczyc pozdr dla wszystkich

Jak bywasz w Warszawie to zapraszam na Ochotę. Tak się składa, że mam Astrę OPC i będziesz mógł sobie obejrzeć/porównać nadkola ze swoimi.


Góra
  
 
PostNapisane: 21 sierpnia 2010, o 07:59 
no wiesz nie bardzo chce mi sie jechac 100km zeby obejrzec nadkola :) ale moze kiedys wybiore sie tam do was na jakis spocik bo w mojej okolicy malo bertonek i nie ma z kim sie styknac. Wczoraj po poludniu ogladalem swoje nadkola i faktycznie sa w nich wloty na ten tunelik do hamulcow. Tylko ze brakuje mi tunelikow albo poprzedni wlasciciel je zgubil albo lakiernik przy wymianie zderzaka ich nie wsadzil - zapytam go. Dzwonie wobec tego do ASO niech szukaja nadkoli bo musza byc inne do opc :) Ja juz tak mam ze jak cos robie to musi byc zrobione na tip top zreszta stan mojego auta mowi sam za siebie. Nie lubie fuszerki wiec musze wymienic nadkola.


Góra
  
 
PostNapisane: 20 grudnia 2010, o 23:12 
Odkopie temat. Przypadkiem na niego natrafiłem. I ja sprawa ma się z tymi nadkolami hojdysqs ? Ja mam Z22SE ale zderzak czeka na zamontowanie. Z tego co czytam trzeba "przynitować" jakieś przedłużenie? Pozdrawiam.hojdysqs


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Regulamin Forum Astra Coupe Club
Created by Titleist & Coube    Managed by Astra Coupe Club Team
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL